Citas ziņas

Rimšēvičs: policists iesilušā ballītē nav populāra persona

Ieva Mārtiņa [email protected] 7084426, 28.12.2007

Jaunākais izdevums

Ekonomiku varētu salīdzināt ar lielu kuģi, kura stūre šobrīd ir pagriezta un virzība prom no sprādzienveidīgas izaugsmes uz piebremzēšanos ir sākusies. Tā intervijā laikrakstam Dienas bizness atzina Latvijas Bankas vadītājs Ilmārs Rimšēvičs, kuram valdība atkārtoti uzticēja vadīt Latvijas Centrālo banku un kuru Dienas bizness izvēlējās kā gada cilvēku.

Kāds vai kādi, jūsuprāt, bija 2007. gada svarīgākie notikumi Latvijā kopumā, t.sk., tautsaimniecībā, Latvijas Bankas darbā? Vai tiem būs kādas pozitīvas/negatīvas sekas nākamgad?

Latvijas tautsaimniecībai 2007. ir bijis interesants un savā ziņā pagrieziena gads. Makroekonomiskā stabilitāte gada sākumā mazinājās, kas acīmredzot palīdzēja labāk saprast, kāpē c centrālā banka triju gadu garumā pievērsa uzmanību iespējamai ekonomikas pārkaršanai un mudināja piekopt stingrāku fiskālo politiku. Esam pa īstam sadzirdēti: beidzot ticis pieņemts un kopš vasaras tiek īstenots inflācijas mazināšanas plāns. Budžeta izveide pirmo reizi ar pārpalikumu ir pareizs un, es teiktu, vēsturisks solis. Pārāk straujais ekonomikas pieaugums gada gaitā sācis mazināties. Te valdībai šīs situācijas pārvaldīšanā darāmā netrūks - t.sk. uzmanīgi kontrolējot «atdzišanas» gaitu un uzturētu virzību nost no otras galējības - izaugsmes tempu pārlieka krituma. Viena no svarīgākajām šī gada pārmaiņām - publiskajā telpā pamanāmi konsolidējas viedoklis, ka ekonomiskās politikas veidotāju lēmumiem un rīcībai turpmāk jābūt saskaņotiem un samērāmiem ar Latvijas mērķi pāriet uz eiro.

Kā varētu raksturot situāciju, kādā palaban atrodas Latvija, un kāda šīs situācijas attīstība varētu būt nākamad?

Nepretendējot uz oriģinalitāti, ekonomiku varētu salīdzināt ar lielu kuģi, kam ir attiecīga kustības inerce. Šobrīd es teiktu: kuģa stūre ir pagriezta un virzība prom no sprādzienveidīgas izaugsmes uz piebremzēšanos ir sākusies. Šinī ziņā pusgadā kopš tautsaimniecības attīstības līdzsvarošanas pasākumu kopums laists darbā, esam pretrunīgu rādītāju periodā, kas neizbēgami. Respektīvi, vieni jau uzrāda pakāpenisku uzlabojumu stabilizācijas virzienā - iekšzemes kopprodukta, kreditēšanas tempu un mazumtirdzniecības apjomu pieauguma temps bremzējas, nekustamo īpašumu cenas pakāpeniski atslābst, bet citi dabiskā kārtā var reaģēt vien ar lielāku nobīdi laikā - pirmkārt inflācija, kas pagaidām uzrāda līdzšinējo procesu inerci, pat pieaugumu. Pakāpeniski mazinoties kreditēšanas tempiem un pārāk straujajam iekšzemes pieprasījumam, IKP pieaugumam, inflācijas atslābumu varam gaidīt vien nākamā gada pirmajā pusē. Tas šajā sakarību ķēdītē pēc lietu loģikas var būt tikai noslēdzošais posms.

Vai nākamais gads Latvijas ekonomikā būs izšķirošais? Ko katrs Latvijas iedzīvotājs, uzņēmums var darīt situācijas stabilizācijā, uzlabošanā? Vai un ko vēl plāno darīt Latvijas Banka?

Es teiktu, ka jau aizejošais gads uzskatāms par izšķirošu pagrieziena brīdi: stabilizācijas process ir iedarbināts un atliek konsekventi īstenot izlemto, uzmanīgi analizēt operatīvos rezultātus un reizē nesabojāt ainu ar sasteigtiem jauniem pasākumiem pastarpēm. Latvijas Banka no nākamā gada sākuma darīs pieejamu Kredītu reģistru. Likumā paredzētie finanšu sektora dalībnieki līdz ar to gūst pilnu ainu par to izsniegtajiem kredītiem - ne tikai parādniekiem, kā tas bijis līdz šim. Tas tiks izmantots ne tikai kā finanšu stabilitātes analīzes instruments vai kredītvēstures krātuve, bet dos savu ieguldījumu arī kā inflācijas iegrožošanas plāna sastāvdaļa. Bez tam centrālā banka rūpīgi turpinās vērot, vai kādā brīdī nav nepieciešams izmantot savus instrumentus, uzturot līdzšinējo pozitīvo virzību kreditēšanas tirgū, proti, kreditēšanas kāpuma pakāpenisku samazināšanos. Kopš gada sākuma kopējais kreditēšanas temps veiksmīgi krities no apmēram 60 % līdz 30 - 35 %, bet nākamā gada beigās varētu tuvoties 10 -15 %.

Ja runājam par Latvijas latu, vai joprojām varat apgalvot, ka lats ir stabils un joprojām netiek vispār apsvērta iespēja tā iespējamām izmaiņām attiecībā pret eiro, proti, devalvācija? Pie kāda Latvijas ekonomikas attīstības scenārija LB tomēr būtu spiesta spert šo soli un cik liela iespēja, ka šāds scenārijs Latvijā varētu iestāties?

Nav nekā jauna, ko piebilst pie jau daudzkārt teiktā. Finanšu tirgum un cilvēkiem šogad bija iespēja par jaunu pārliecināties, ka Latvijas Bankas valūtas politika ir droša un nemainīga. Lata vērtības samazināšana pret piesaistes valūtu nerisinātu augstas inflācijas vai tekošā konta deficīta problēmas, bet, gluži otrādi, tās saasinātu. Nesabalansētības, kas nākušas līdz šim pārāk strauji augušai ekonomikai, jāmazina citādi - galvenokārt prātīgi saimniekojot eksporta un konkurētspējas veicināšanas jomā. Ļoti svarīgi atcerēties, ka valūtas politikas jautājumus lemj tikai un vienīgi Latvijas Bankas padome.

Vai arī Latvijas Bankai ir viedoklis par to, kāds Latvijas ekonomikā varētu būt piezemēšanās scenārijs: t.s. mīkstais, cietais vai kaut kas pa vidu? Kāpēc tieši tāds?

Viegla piezemēšanās - atgriešanās pie ilgākā termiņā uzturamas izaugsmes jeb 5 - 7 % IKP gadā - ir scenārijs, ko dati neliek apšaubīt, bet tas nerealizēsies pats no sevis. Pie tā koordinēti jāstrādā ekonomiskās politikas veidotājiem, pirmkārt budžeta veidotājiem. Fiskālā politika ir tā, kurai jāuzņemas smagākā nasta, ņemot vērā, ka centrālā banka līdz ar piesaisti eiro ir lielā mērā zaudējusi savus instrumentus. Smaga piezemēšanās nozīmētu recesiju, negatīvu pieaugumu, bet jāsaprot, ka pēc tik straujas izaugsmes būs nozares, kuras arī atgriešanos pie veselīgas izaugsmes sajutīs sāpīgi. Būvniecības, nekustamā īpašuma joma, arī mazumtirdzniecība varētu būt starp tām.

Vai Latvijai vajadzētu ieklausīties ārvalstu ekspertu spriedumos un izteikumos par Latvijas ekonomiku, t.sk. draudos par krīzi un nepieciešamību devalvēt valūtu? Kāda ir jūsu personiskā attieksme pret šādiem paziņojumiem un vai izdarāt kādus secinājumus?

Centrālās bankas nostāja un interese arvien ir bijusi publiskajā telpā veicināt kritisku, iespējami analītisku attieksmi dažādu prognožu sakarā. Ja reiz par devalvācijas tēmu - esam līdz apnicībai, bet labi sadzirdami gada gaitā stāstījuši, ka devalvācija būtu inde, nevis zāles. Tā būtu bezjēdzīga, bet sāpīga: ekonomikas kaites ārstējamas citādi, kas sākts darīt, un, konsekventi turpinot, panākams. Jelkādas manipulācijas ar valūtas politiku problēmas nevis risinātu, bet radītu jaunas. Mūsu 15 gadu pieredze un tajos iegūtā stabilitāte ļauj apzināti tādēļ nekomentēt dažādus pastardienu pareģojumus - no tuvām vai tālām zemēm nākušus, kuros turklāt nav jaunu argumentu. Tā rīkojamies arī paļaujoties uz to, ka Latvijas medijiem un sabiedrībai ir labi zināma Latvijas Bankas nemainīgā pozīcija un argumenti. Šodien jau ir iespējas pašiem atlasīt graudus no pelavām. Runājot par nākamību, jāatgādina arī pašsaprotamais - laikā, kad gan pasaulē, gan Baltijā esam norūpējušies par ekonomikas attīstību, tik jūtīgajos naudas jautājumos nevajadzīgi bieži paziņojumi un piekodinājumi var drīzāk novest pie lielāka satraukuma. Pēc iespējas jānošķir arī lietpratīga analīze no vēlmes ar ekonomikas vērtējumu kļūt par situācijas ietekmētājiem par labu savām finanšu interesēm. Piemēram, konkrēta Ziemeļvalstu banka, kura gada gaitā turpinājusi publicēt nemainīgi drūmus pareģojumus par Baltijas, bet jo sevišķi Latvijas ekonomikas izredzēm, vienlaikus agresīvi palielinot savu klātbūtni reģiona kreditēšanas tirgū. Kā saka, neskaties uz maniem darbiem, ieklausies manā «analīzē». Vārdu sakot, lietpratīgu vērtējumu un padomu arvien ir vērts ņemt vērā, bet vēl svarīgāka ir pašam sava galva uz pleciem. Kad pirms trim gadiem Latvijas Banka, pamazām arī citi ekonomisti, sāka izteikt brīdinājumus par pārkaršanas pazīmēm ekonomikā, netrūka tādu, kas šādu analīzi norakstīja kā panikas celšanu un iejaukšanos banku biznesā. Policists iesilušā ballītē nav populāra persona, tas saprotams. Šobrīd mūsu teikto dažs atkal mēģina atspēkot ar dažādu ārvalstu «guru» pareģojumiem. Esmu jau atļāvies preses kolēģus mudināt neskatīties lētticīgi katram ārzemju «ekspertam» mutē. Domājot līdz un patstāvīgi vērtējot argumentus, ieguvēji būtu mēs visi.

Rezumējot iepriekš publiski teikto, varētu izteikt prognozes par to, kāda 2008. gadā varētu būt inflācija, kā redzat tekošā konta bilances attīstību, eksportu, importu?

Sagaidāms, ka gada vidējā inflācija šogad būs apmēram 10 % līmenī, bet nākamgad - 12 - 13 %. Tekošā konta deficīta zemākie cipari jau aiz muguras un nākamgad uzlabošanās varētu turpināties, kur galvenā korekcija sagaidāma uz importa tālāka samazinājuma rēķina.

Vai jums ir viedoklis par notiekošo Igaunijas un Lietuvas ekonomikās, vai un kā notiekšais varētu atsaukties uz Latviju?

Visā Baltijā ir sākusies pārāk strauju izaugsmes tempu korekcija, tuvinoties ilgtermiņā uzturamam līmenim. Igaunija pirmā iegājusi šajā ekonomikas cikla fāzē un acīmredzami stabilizējas. Latvijas IKP, kreditēšanas, importa, nekustamo īpašumu cenu, mazumtirdzniecības samazinājuma rādītāji iet kaimiņu pēdās.

Kā vērtējat makroekonomikas stabilitātes nodrošināšanai izveidotās darba grupas veikumu?

Kopumā atzinīgi: plāns devis pirmos rezultātus.

Vai Latvijā būtu nepieciešams mainīt nodokļu likmes? Ja jā, kādiem nodokļiem un kādas likmju izmaiņas būtu vēlamas, kāpēc? Ko vēl varētu, vajadzētu realizēt?

Tas gan ir Finanšu ministrijas un likumdevēju lauciņš. Varu vien piebilst, ka šobrīd nebūtu īstais laiks nodokļu sistēmas maiņām. Nemaz nerunājot par atsevišķiem nodokļiem, jo seku izvērtējumam būtu jābūt kompleksam.

Vai nākamgad sagaidāt tālāku nekustamā īpašuma nozares pieauguma tempu samazināšanos vai kritumu? Varbūt saredzat arī kādas bīstamas tendences šajā ziņā, kas var kaitēt ekonomikas veselībai?

Reizē ar mērenāku kreditēšanas pieauguma tempu, nekustamā īpašuma cenu kāpums šogad stabilizējies un atsevišķos segmentos vērojams pakāpenisks cenu kritums. Sagaidāms, ka būvniecības un nekustamā īpašuma sektoros visvairāk redzēsim līdzšinējo tempu tālāku bremzēšanos. No vienas puses palielināsies piedāvājums, nododot ekspluatācijā virkni projektu, bet lielais nezināmais - kā attīstīsies pieprasījums. Grūti pateikt, kas būs tas psiholoģiskais slieksnis, kas mudinātu lielāku pulku pircēju atgriezties tirgū: cenas ir kritušās pietiekami, pirksim! Jebkurā gadījumā skaidrs, ka tas būs tirgus, kurā noteikumus diktēs pircējs.

Kas Latvijas valdībai nākamgad būtu jāizdara obligāti?

Protams, ka mērķtiecīgi jāturpina uzsāktie ekonomikas stabilizācijas pasākumi. Bet, galvenais, esmu pārliecināts - par nākamo valsts stratēģisko mērķi pēc dalības ES un NATO jākļūst iestājai Ekonomikas un monetārajā savienībā jeb eiro ieviešanai. Tas nozīmē, ka ekonomiskās politikas lēmēju lēmumi turpmāk jāsamēro ar šo mērķi.

Ko novēlētu Dienas biznesa lasītājiem?

Domāt pašiem ar savu galvu un paļauties uz pašu spēkiem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Prokurori šonedēļ Rīgas rajona tiesā Jūrmalā prasījuši kukuļošanas lietā apsūdzētajam bijušajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam un būvuzņēmējam Mārim Martinsonam piespriest reālus cietumsodus, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".

Kopējais sods, kas Rimšēvičam tiek prasīts, ir brīvības atņemšana uz sešiem gadiem, konfiscējot mantu. Tāpat prokurori prasa ierobežot viņam iespējas ieņemt konkrētus amatus, raidījumam atklājis prokurors Ando Skalbe.

Martinsonam apsūdzības uzturētāji lūdz piemērot brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem ar arestētās mantas konfiskāciju. Savukārt Martinsona uzņēmumam "MM investīcijas", kas prokuroru ieskatā izmantots kukuļu legalizācijā, tiek prasīts trīs miljonu eiro naudas sods un arī mantas konfiskācija.

Kā vēstīja "de fecto", pēdējās nedēļās apsūdzētie Rimšēvičs un Martinsons tiesā skaļi lasīja savas liecības. "Šajā krimināllietā nav neviena pierādījuma, ka man jebkad būtu izteikts jebkāds kukuļa piedāvājums un ka es jelkad būtu pieņēmis kukuļa piedāvājumu," tiesā sacīja bijušais centrālās bankas prezidents Rimšēvičs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Oskars gados jauns Latvijas pilsonis redzot, ka Rīgā un citur Latvijā arvien biežāk redzami Krievijas karogi un tā dēvētās Georga lentītes, Oskars savai automašīnai pielicis Latvijas valsts karogu, bet policists to licis noņemt, ziņo Latvijas Avīze.

Oskars laikrakstam stāsta, ka pārbraucot Salu tiltu, viņu apturējis ceļu policists un pirmais, ko dzirdējis no ceļu policista, bijis, nevis ierastais: «Labdien, mani sauc…», bet strikta prasība: «Noņemiet karodziņu!»

Pēc tam sekojis šāds dialogs:

Oskars: «Kāpēc?»

Policists: «Nedrīkst braukt ar karodziņiem.»

Oskars: «Parādiet likumu, kas aizliedz braukt, ja automašīnai piestiprināts Latvijas karodziņš.»

Policists: «Nekas nav jārāda!»

Oskars: «Tad kāpēc karodziņus pārdod veikalā, ja, tos pieliekot, nedrīkst braukt?»

Policists: «Tāpēc, lai tādi stulbeņi kā tu tos pirktu un mēs jums liktu štrāfus!»

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Ministre: Latvijas finanšu sektora reputācijas atjaunošanu sekmētu Rimšēviča atkāpšanās

Rūta Lapiņa, 20.02.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

#Ilmāra Rimšēviča atkāpšanās no amata būtu nākusi par labu valsts finanšu sektora reputācijas atjaunošanai.

Finanšu skandālā iesaistītā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča atkāpšanās no amata būtu nākusi par labu valsts finanšu sektora reputācijas atjaunošanai, uzskata finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, par ko portālu db.lv informēja ar sava padomnieka komunikāciju jautājumos Arno Pjatkina starpniecību.

Lai arī ir saprotama I. Rimšēviča vēlme sevi aizstāvēt, valsts finanšu sektora reputācijas atjaunošanai daudz labāks risinājums būtu, ja viņš tomēr būtu nolicis Latvijas Bankas prezidenta pilnvaras, uzskata ministre.

Pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sniegtās informācijas, I. Rimšēvičam noteikts amata pienākumu pildīšanas aizliegums.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ekonomika

Rimšēvičam lūdz piemērot apcietinājumu un 100 000 eiro drošības naudu ieskaitīt valsts budžetā

LETA, 03.02.2022

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Prokurore ceturtdien Rīgas rajona tiesu Jūrmalā lūdza bijušajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam kā drošības līdzekli piemērot apcietinājumu un iepriekš viņa atbrīvošanai iemaksāto 100 000 eiro lielo drošības naudu ieskaitīt valsts budžetā.

Prokurore Viorika Jirgena šodien tiesā argumentēja, ka ir mainījusies Rimšēviča uzvedība, viņš pretdarbojies un mēģinājis ietekmēt liecinieka, kādreizējā "Trasta komercbankas" (TKB) akcionāra Igora Buimistera liecības.

LETA jau rakstīja, ka bijušais LB prezidents un uzņēmējs Uģis Tabors apsūdzēts patlaban Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā esošajā lietā saistībā ar iespējamiem centieniem panākt Buimistera nepatiesu liecību sniegšanu Rimšēviča lietā. Šī tiesa minēto lietu plāno sākt skatīt 15.februārī, bet Buimisters pērn devās mūžībā.

Prokurore pamatoja, ka līdz šim piemērotie drošības līdzekļi nav apturējuši Rimšēviča kontaktēšanos ar Buimisteru.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Papildināta - Lieta pret Rimšēviču sākta pēc divu Trasta komercbankas akcionāru iesniegumiem

LETA, 29.06.2018

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurore Viorika Jirgena

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lietu pret Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un uzņēmēju Māri Martinsonu sāka pēc divu, vārdā nenosauktu AS «Trasta komercbanka» (TKB) akcionāru iesnieguma, šodien preses brīfingā paziņoja lietas uzraugošā prokurore Viorika Jirgena.

Viņa uzsvēra, ka abi akcionāri lietā figurē kā kukuļdevēji, taču ir atbrīvoti no kriminālatbildības, jo viņi labprātīgi vērsušies tiesībsargājošajās iestādēs ar informāciju par šo notikumu.

Jirgena stāstīja, ka viens no akcionāriem vērsies pie Rimšēviča jau 2010.gadā ar lūgumu palīdzēt jautājumos saistībā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK), apmaiņā piedāvājot Rimšēvičam apmaksātu atpūtas braucienu uz Kamčatku. Savukārt 2012.gadā šis akcionārs kopā ar vēl citu atkārtoti vērsās pie Rimšēviča, aicinot palīdzību citos jautājumos saistībā ar FKTK. Kā samaksu Rimšēvičs pieprasīja 500 000 eiro, kas tiktu samaksāta divās daļās - viena pirms FKTK lēmuma pieņemšanas, savukārt otru pēc tam.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Precizēta - Norvik banka īpašnieks: Rimšēvičs gadiem ilgi izspiedis kukuļus un pieprasījis atmazgāt Krievijas naudu

LETA—AP, 19.02.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

#Norvik bankas lielākais akcionārs Grigorijs Guseļņikovs intervijā aģentūrai AP paziņojis, ka Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs gadiem ilgi izspiedis kukuļus no viņa vadītās kredītiestādes.

"Norvik bankas" lielākais akcionārs Grigorijs Guseļņikovs intervijā aģentūrai AP paziņojis, ka Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs gadiem ilgi izspiedis kukuļus no viņa vadītās kredītiestādes.

Kā ziņots, "Norvik banka" iesniegusi Pasaules Bankas (PB) starptautiskajā arbitrāžā prasību pret Latvijas valsti, kurā apgalvots, ka kāda "augsta ranga Latvijas amatpersona" esot centusies izspiest no bankas kukuļus, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli.

"Norvik bankas" valdes priekšsēdētājs Olivers Bramvels AP apliecinājis, ka prasībā minētā amatpersona esot Rimšēvičs.

Arī "Norvik bankas" lielākais akcionārs, Lielbritānijā dzīvojošais krievu izcelsmes uzņēmējs Guseļņikovs AP apstiprinājis, ka minētā amatpersona ir Rimšēvičs, kā arī apgalvojis, ka Latvijas Bankas prezidents un ar viņu saistītas personas esot prasījušas "Norvik bankai" atmazgāt no Krievijas nākušus līdzekļus.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijā kreditēšana šobrīd notiek nelielos apjomos, tāpēc ir svarīgi, lai kreditēšana pilnībā neapstātos, bet turpinātos, tā piektdien, Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā norādīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Viņš vērsa uzmanību, ka Latvijas Banka pērn vairākas reizes ir samazinājusi obligāto rezervju normu Latvijas komercbankām. Tādējādi dodot bankām iespēju aktīvāk kreditēt tautsaimniecību. «Redziet problēma, šodien ir tāda. Mēs bankām naudu varam iedot, bet bankas šo naudu tālāk uzņēmējiem neaizdod,» sacīja I.Rimšēvičs, uzverot, ka tāpēc valdībai ir svarīgi runāt ar bankām, lai Latvijā kreditēšana neapstātos un nauda tiktu izsniegta.

Rimšēvičs: Latvijā bankām kreditēšana ir jāturpinaTurklāt, lai gan šobrīd bankas kreditē minimāli, Latvijas komercbanku rīcībā ir daudz lielāki līdzekļi, ko tās varētu aizdot uzņēmējiem, atzīmēja Latvijas Bankas prezidents. Runa varētu būt par 500-700 miljoniem latu brīviem līdzekļiem.Šobrīd kreditēšana notiek nelielos apjomos, tāpēc būtu svarīgi, lai pašas bankas nāktu pretī daudz vairāk, un sildītu Latvijas ekonomiku, uzvēra I. Rimšēvičs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ja tiks devalvēts lats, sapnis par eiro ieviešanu 2012., vēlākais, 2013. gadā būtu izsapņots uz ilgiem gadiem, tā komentārā Latvijas Avīzei raksta Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Šāda iemesla dēļ Latvijas Banka neveiks eksperimentus ar latu, replikā uz Andra Šķēles rakstu atzīst I. Rimšēvičs. Db. lv jau vēstīja par A. Šķēles rakstu, kurā viņš pauda atbalstu lata devalvācijai, norādot, ka lata kursa koriģēšana apmēram 30% robežās radītu sociāli mazāk sāpīgu efektu, pie tam, saglabājot piesaisti eiro.

I. Rimšēvičs uzsver, ka pensionāri, mazatalgotie, bērnu pabalstu saņēmēji devalvācijas dēļ zaudēs lielu daļu savu ienākumu. «Latvijai nav energoresursu, tāpēc importējam daudzas izejvielas un kā maza valsts neražojam un nesaražosim ikdienas iztikai vajadzīgo. Devalvācijas dēļ dārgāki kļūs mājokļa izdevumi, tostarp apkure, medikamenti, preces bērniem, liela daļa pārtikas. Arī maize, jo vai tad, importēto graudu cenām devalvācijas dēļ kāpjot, vietējais audzētājs tos pārdos par veco cenu? Turklāt pēc degvielas un minerālmēslu cenas pieauguma par autora minētajiem 30%? Rūkot patēriņam, bankrotējot uzņēmumiem un augot bezdarbam, ienākumi budžetā mazināsies. Arī pensiju izmaksas var tikt apdraudētas. Kas kompensēs devalvācijas dēļ pieaugošos komunālos maksājumus un no kādiem avotiem? Kā ir ar atbildību par šiem cilvēkiem?» vaicā I. Rimšēvičs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas apgabaltiesa, pretēji pirmās instances tiesai, ir noraidījusi Latvijas Bankas bijušā prezidenta Ilmāra Rimšēviča prasību pret centrālo banku par darba algas piedziņu vairāk nekā 151 000 eiro apmērā.

No Rimšēviča Latvijas Bankas labā nolemts piedzīt visus tās samaksātos tiesāšanās izdevumus.

Spriedumā apelācijas instances tiesa norādījusi, ka, atstādinot Latvijas Bankas prezidentu no amata pienākumu pildīšanas, viņš neturpina darbu un ir pamats neizmaksāt viņam noteikto darba algu. Papildus tiesa norādīja, ka darba alga par Latvijas Bankas prezidenta atstādināšanas laiku būtu piedzenama tikai gadījumā, ja atstādināšana būtu notikusi atbildētājas rīcības vai vainas dēļ, kas konkrētajā gadījumā neesot konstatēts.

Spriedumā apelācijas instances tiesa norādījusi, ka atbildētāja nevar būt atbildīga par izmeklēšanas procesā pieņemta prettiesiska KNAB lēmuma sekām. Ņemot vērā, ka ar Eiropas Savienības Tiesas (EST) 2019.gada 26.februāra spriedumu ir atcelts KNAB 2018.gada 19.februāra lēmums, ciktāl ar to Rimšēvičam ir aizliegts pildīt Latvijas Bankas prezidenta pienākumus, atlīdzība par prasītājam nodarīto kaitējumu, nesaņemot darba algu, būtu vērtējama no valsts atbildības aspekta.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Bankas bijušais prezidents Ilmārs Rimšēvičs izveidojis uzņēmumu SIA "Raipol", liecina "Firmas.lv" informācija.

Jaundibinātās kompānijas pamatkapitāls ir 2800 eiro, un Rimšēvičs ir tās vienīgais dalībnieks, kā arī vienīgais valdes loceklis.

"Raipol" juridiskā adrese ir Garkalnes novada Langstiņos.

Komercreģistrā "Raipol" iegrāmatota pirmdien, 26.oktobrī.

Jau vēstīts, ka Rimšēvičs šogad maija beigās reģistrēja arī kompāniju SIA "The AIR". Šīs kompānijas pamatkapitāls ir 69 000 eiro, un Rimšēvičs bija tās vienīgais dalībnieks, kā arī vienīgais valdes loceklis, taču 2020.gada jūlija beigās par kompānijas vienīgo īpašnieci, kā arī vienīgo valdes locekli kļuvusi Dane Takīni.

Rimšēvičs kopš 2020.gada aprīļa beigām ir dalībnieks arī 2009.gadā reģistrētajā kompānijā SIA "Vane Wind". Minētās kompānijas pamatkapitāls ir 2840 eiro, tostarp Rimšēvičam pieder 40%, bet Aļģim Sadauskam pieder 60% līdzšinējo 100% vietā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Rimšēvičs ģenerālprokuroram pārsūdzējis SAB lēmumu par valsts noslēpuma pielaides anulēšanu

LETA, 12.06.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kukuļņemšanā aizdomās turētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram pārsūdzējis Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu par valsts noslēpuma pielaides anulēšanu.

Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš aģentūrai LETA pieļāva, ka Kalnmeiers lēmumu pieņems jau pēc 1.jūlija, kad stāsies spēkā jaunais regulējums par pielaižu pārsūdzēšanas kārtību.

Pašlaik likums «Par valsts noslēpumu» paredz, ka SAB lēmumu var pārsūdzēt ģenerālprokuroram, bet 1.jūlijā spēkā stāsies likuma grozījumi, kas paredz, ka turpmāk ģenerālprokurora lēmumu par speciālās atļaujas darbam ar valsts noslēpumu atteikumu, anulēšanu vai kategorijas pazemināšanu persona varēs pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā. Lēmuma apstrīdēšana un pārsūdzēšana neapturēs tā darbību.

Ja Kalnmeiera lēmums būs negatīvs, tad, visticamāk, aizstāvji jau saskaņā ar jauno kārtību vērsīsies Administratīvajā apgabaltiesā, norādīja Vārpiņš.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Korupcijā aizdomās turētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs šonedēļ lūdzis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) atcelt viņam iepriekš piemērotos drošības līdzekļus, aģentūrai LETA pastāstīja viņa advokāts Saulvedis Vārpiņš.

Rimšēvičs lūdzis atcelt iepriekš piemērotos drošības līdzekļus - 100 000 eiro drošības naudu, noteiktas nodarbošanās aizliegumu un aizliegumu izbraukt no valsts. «Pēc gandrīz trīs mēnešus ilgušas izmeklēšanas mēs šādiem drošības līdzekļiem neredzam jēgu un juridisku pamatojumu,» norādīja advokāts.

Drošības līdzekli - aizliegumu tuvoties noteiktām personām Rimšēvičs nav lūdzis atcelt.

Rimšēvičs kopš savas atbrīvošanas 19.februārī ir aicināts tikai uz dažām izmeklēšanas darbībām KNAB.

Rimšēvičam nav zināms, ka viņš būtu iesaistīts vēl citos kriminālprocesos un šajā laikā viņš nav saņēmis uzaicinājumus sniegt kādas liecības.

Tāpat Rimšēvičs nav aicināts uz Satversmes aizsardzības biroju, kura direktors Jānis Maizītis marta sākumā Latvijas Radio paziņoja, ka Rimšēviču birojs aicinās uz interviju jautājumā par valsts noslēpuma pielaidi. 8.martā Maizītis žurnālistiem pēc savas pārvēlēšanas amatā paziņoja, ka birojs viena līdz divu mēnešu laikā plāno izlemt par pielaides valsts noslēpumam anulēšanu vai saglabāšanu Rimšēvičam.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs trešdienas rītā ieradies darbā Latvijas Bankā, apstiprināja centrālās bankas preses sekretārs Jānis Silakalns.

«Latvijas Bankas prezidents ir ieradies darbā,» teica Silakalns, piebilstot, ka tuvākās stundas ir plānotas darba sarunas un sanāksmes par otrdien, 26.februārī, neskaidrajiem jautājumiem, tostarp par darba organizāciju.

Jau vēstīts, ka Eiropas Savienības Tiesa (EST) otrdien, 26.februārī, paziņoja, ka ir atcēlusi lēmumu, ar kuru Rimšēvičs ir atstādināts no amata.

EST norādīja, ka tiesvedības rakstveida daļas posmā Latvija nav sniegusi nekādus, pat ne sākotnējus pierādījumus apgalvojumiem par korupciju, kas ir bijuši apstrīdētā lēmuma pieņemšanas pamatā.

Arī tiesas sēdes laikā EST priekšsēdētājs lūdza Latvijas pārstāvjus īsā termiņā iesniegt EST dokumentus, kas pamato apstrīdēto lēmumu, taču neviens no dokumentiem, kurus Latvija iesniegusi, neiekļāva pierādījumus tam, ka pastāv pietiekami elementi, kas liecinātu par Rimšēvičam izvirzīto apsūdzību pamatotību.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Rimšēvičs: lēmums sākt sarunas ar SVF ir tālredzīgs solis

, 21.11.2008

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valdības lēmums sākt sarunas ar Starptautisko valūtas fondu (SVF) par finansiālu atbalstu Latvijas ekonomikai ir tālredzīgs solis, kas sperts gadījumam, ja naudas pasaules un Latvijas ekonomikā kļūs vēl mazāk. Tā intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Bankas (LB) prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Lēmums par vēršanos pie SVF pieņemts vairākās Latvijas finanšu sistēmas atbildīgās institūcijās, izvērtējot ekonomikas attīstības iespējamās tendences nākamajos gados, norāda I. Rimšēvičs.

Summu, ko Latvija plāno aizņemsies, pašlaik neesot iespējams pateikt, jo to izvērtēs pats SVF, tās pārstāvjiem ieradoties Latvijā un izvērtējot, cik daudz naudas varētu būt vajadzīgs, sacīja I. Rimšēvičs, piebilstot, ka aizņēmuma summas apmērs varētu būt zināms pēc trim līdz četrām nedēļām.

„Latvija tomēr nav maza, izolēta saliņa pasaules finanšu okeānā, un aizvadīto mēnešu notikumi ir parādījuši, ka finanšu likviditāte visā pasaulē ir izžuvusi jeb naudas, kura ir pieejama tautsaimniecības attīstībai, kļūst arvien mazāk un mazāk. Arī zviedru bankas, kuras līdz šim ir ļoti daudz naudas aizdevušas Latvijas tautsaimniecībai, pamazām piegriež savus krānus, un šī nauda ieplūst arvien mazāk,” norādīja I. Rimšēvičs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs atalgojumā februārī saņēmis 7755 eiro, kas ir par 24,6% jeb 2532 eiro mazāk nekā janvārī, liecina Latvijas Bankas publiskotā informācija.

Centrālajā bankā aģentūrai LETA atzīmēja, ka atbilstoši Latvijas Bankas padomes lēmumam Rimšēvičs atalgojumu nesaņem kopš 2018.gada 26.februāra.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Rimšēvičs tiek turēts aizdomās kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta ceturtās daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs ir vismaz 100 000 eiro. Rimšēvičam piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi - drošības nauda, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

Vienlaikus Rimšēvičs paziņojis, ka ir nolēmis neatkāpties no amata.

Laikā, kamēr Rimšēvičs nevar pildīt Latvijas Bankas prezidenta pienākumus, viņam netiek maksāts atalgojums, nav piekļuves Latvijas Bankas informācijas sistēmām un dokumentiem un netiek nodrošināts dienesta transports.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) anulējis pielaidi valsts noslēpumam kukuļņemšanā aizdomās turētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam, aģentūrai LETA apstiprināja viņa advokāts Saulvedis Vārpiņš.

Arī SAB aģentūrai LETA apstiprināja, ka pārbaude ir pabeigta, bet pieņemto lēmumu SAB publiski nekomentē, jo to var komentēt persona, par kuru ir pieņemts lēmums.

Vārpiņš teica, ka pielaides anulēšana notikusi pagājušās nedēļas nogalē. Vārpiņš pauda, ka tas noticis visai lielā steigā, turklāt viņam tas neesot pārsteigums, «ņemot vērā, kā vispār attīstās notikumu gaita Rimšēviča lietā». Saskaņā ar advokāta teikto iemesls pielaides anulēšanai nav februārī presē publicētā fotogrāfija, taču plašāk viņš SAB lēmumu nekomentēja.

Advokāts norādīja, ka šāds rezultāts jau tika prognozēts. «Prognozējām, ja tas notiks, tas varētu notikt tieši šobrīd viena apstākļa dēļ, proti, pēc neoficiālas informācijas 30.maijā ir jānotiek Eiropas Savienības tiesas sēdei, kurā jālemj par pagaidu noregulējumu jautājumā par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja liegumu Rimšēvičam ieņemt Eiropas Centrālās bankas Padomes locekļa amatu,» pauda Vārpiņš.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Advokāts: Buimisters ilgstoši bija KNAB aģents un mēģināja izprovocēt Rimšēviču maksāt par liecību maiņu

LETA, 25.08.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Bijušais "Trasta komercbankas" lielākais akcionārs Igors Buimisters bijis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aģents un mēģinājis izprovocēt Latvijas Bankas bijušo prezidentu Ilmāru Rimšēviču samaksāt jebkādu naudas summu par iepriekš sniegto liecību maiņu, lai KNAB to varētu klasificēt kā liecinieka ietekmēšanu, apgalvoja Rimšēviča aizstāvis Normunds Duļevskis.

Buimisters bijis Rimšēviča apsūdzības galvenajiem lieciniekiem. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka Buimisters nesen devies mūžībā.

Duļevskis sacīja, ka Buimisters ilgstoši esot mēģinājis sazināties ar Rimšēviču un izprovocēt viņu. Savukārt Rimšēvičs esot "apliecinājis, ka par apzināti nepatiesu liecību atsaukšanu un patiesu liecību sniegšanu nav jāmaksā un nedrīkst maksāt". Tāpēc šī provokācija neesot izdevusies, apgalvoja advokāts.

"Zinot, ka Buimisters caur vairākām dažādām personām ir mēģinājis sameklēt iespēju Rimšēviču uzrunāt, lai prasītu maksu par patiesām liecībām, vēlamies noskaidrot un pierādīt patiesību," teikts Duļevska paziņojumā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Papildināta - Rimšēvičam aizliegts izbraukt no valsts un ieņemt Latvijas Bankas prezidenta amatu

LETA, 20.02.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

#KNAB nekomentēs publiski izskanējušās dažādas interpretācijas par šo drošības līdzekļu izpildi.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) korupcijā aizdomās turētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam ir aizliedzis izbraukt no valsts un ieņemt bankas prezidenta amatu.

Latvijas Bankas amatpersonai ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi - drošības nauda, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts, aģentūrai LETA pavēstīja KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

«Latvijas Bankas amatpersonai ar procesa virzītāja lēmumu noteikts ierobežojums veikt noteikta veida nodarbošanos jeb darbības, kas saistītas ar lēmumu pieņemšanas, kontroles un uzraudzības funkcijām Latvijas Bankā, tostarp ieņemt bankas prezidenta amatu,» norādīja Dūša.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ekonomika

KNAB rosina apsūdzēt Rimšēviču saistībā ar centieniem panākt nepatiesu liecību sniegšanu

LETA, 21.09.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret bijušo Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču saistībā ar centieniem panākt nepatiesu liecību sniegšanu.

KNAB paziņojumā presei raksta, ka rosinājis Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret vienu fizisku personu par iespējamu piespiešanas dot nepatiesu liecību organizēšanu un vienu fizisku personu - par iespējamu piespiešanu dot nepatiesu liecību.

KNAB kriminālprocesu sācis šogad 14.jūnijā.

Pirmstiesas izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka fiziska persona, balstoties uz citas fiziskas un vienlaikus tiesājamas personas norādījumiem, veica iespējamu liecinieka nelikumīgu piespiešanu. Proti, fiziskā persona vairākkārt centās piespiest liecinieku krimināllietas iztiesāšanas stadijā atteikties no pirmstiesas izmeklēšanas laikā sniegtās liecības un tā vietā sniegt apzināti nepatiesas, bet tiesājamai personai labvēlīgas liecības. Par nepatiesas liecības sniegšanu fiziska persona piedāvāja lieciniekam finansiālu atlīdzību.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Dombrovskis: Pēdējo dienu notikumiem ir būtiska ietekme arī uz valsts starptautisko reputāciju

LETA, 20.02.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēdējo dienu notikumiem Latvijas banku sektorā ir būtiska negatīva ietekme uz valsts starptautisko reputāciju, aģentūrai LETA norādīja Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis.

Attiecībā uz pēdējo dienu notikumiem Latvijas banku sektorā, šobrīd nav redzama būtiska ietekme uz Latvijas makroekonomisko situāciju vai kredītreitingiem, tomēr tam ir būtiska negatīva ietekme uz valsts starptautisko reputāciju, skaidroja Dombrovskis.

«Ir svarīgi, lai tiesībsargājošās institūcijas strādātu, un pēc iespējas ātrāk šajā lietā ieviestu skaidrību. Taču šeit jānodala divi jautājumi, tas, kas attiecas uz «ABLV Bank», ir uzraudzības institūciju rokās, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) un arī Eiropas Centrālās bankas Vienotā uzraudzības mehānisma rokās,» uzsvēra EK priekšsēdētāja vietnieks.

Viņš piebilda, ka visām iesaistītajām pusēm radusies situācija ir nopietni jāizvērtē - kā ārpus konkrētā kriminālprocesa ietvara atjaunot valsts starptautisko reputāciju.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Bankas prezidenta Ilmārā Rimšēviča aizstāvībai ir nepieciešams iepazīties ar pilno Eiropas Savienības Tiesas (EST) spriedumu, bet no tiesas publicētās preses relīzes ir noprotams, ka Rimšēvičs var atgriezties darbā, pavēstīja viena no Rimšēviča aizstāvēm EST Iveta Pazare.

Viņa norādīja, ka arī aizstāvība pagaidām ir lasījusi tikai preses relīzi, savukārt pilnais spriedums, visticamāk, būs pieejams jau šodien.

Kā ziņots, EST otrdien atcēla lēmumu, ar kuru Rimšēvičs ir atstādināts no amata, informēja tiesā.

Savā spriedumā EST norādīja, ka pat pagaidu aizliegums pildīt amata pienākumus ir uzskatāms par atbrīvošanu no amata.

Rimšēvičs tiesvedībā EST apgalvoja, ka viņš nav izdarījis nevienu no viņam pārmestajiem nodarījumiem un ka viņš līdzīgi Eiropas Centrālās bankai (ECB) uzskata, ka Latvija nav sniegusi nekādus pierādījumus par šiem nodarījumiem. EST norādīja, ka tiesvedības rakstveida daļas posmā Latvija nav sniegusi nekādus, pat ne sākotnējus pierādījumus apgalvojumiem par korupciju, kas ir bijuši apstrīdētā lēmuma pieņemšanas pamatā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Rimšēvičam liegts pildīt ar darbu ECB padomē saistītās funkcijas

Dienas Bizness, 08.03.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam ir liegts pildīt ar darbu Eiropas Centrālās bankas (ECB) padomē saistītās funkcijas, informē Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns.

Latvijas Banka ir saņēmusi no Rimšēviča advokāta informāciju, ka Rimšēvičs nevar un nedrīkst pildīt tās funkcijas, kuras saistītas ar darbu ECB padomē.

«No tā izriet, ka Rimšēvičs vairs neapmeklēs savu darba vietu Latvijas Bankā un neizsniegs pilnvaras Latvijas Bankas pārstāvim dalībai ECB padomes sēdēs,» norādīja Silakalns.

Tāpat viņš atzīmēja, ka laikā, kamēr Rimšēvičs nevar pildīt Latvijas Bankas prezidenta pienākumus, viņam netiek maksāts atalgojums, nav piekļuves Latvijas Bankas informācijas sistēmām un dokumentiem un netiek nodrošināts dienesta transports.

Rimšēvičs nesaņems algu, kamēr nepilda amata pienākumus

Komentāri

Pievienot komentāru
Ekonomika

Rimšēviča kukuļņemšanas lietā apsūdzētais uzņēmējs Martinsons lūdz tiesu viņu attaisnot

LETA, 15.12.2023

Foto no 2019.gada tiesas sēdes, kurā sāk izskatīt krimināllietu, kurā par korupciju apsūdzēts Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Bijušā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča kukuļņemšanas lietā apsūdzētais uzņēmējs Māris Martinsons pilnībā noliedz savu vainu un lūdz tiesu viņu attaisnot.

Šodien Rīgas rajona tiesa Jūrmalā turpina skatīt Rimšēviča krimināllietu, kurā kā viens no apsūdzētajiem ir arī Martinsons. Tiesa uzklausīja Martinsona pēdējo vārdu, kurā apsūdzētais uzsvēra, ka viņa vaina kriminālprocesā neesot pierādīta, līdz ar to viņš sagaida attaisnojošu spriedumu.

Uzņēmējs norāda, ka krimināllietas materiālos ir pievienoti nepierādīti vai pat izdomāti materiāli, kas dažkārt izveidoti uz pieņēmumu pamata. Tāpat viņam ir bažas, ka lietā nav precīzi izklāstīta notikumu gaita un lietas apstākļi.

Iepriekš pēdējo vārdu teica arī pats Rimšēvičs, kurš norāda, ka tiesas procesa laikā viņa vaina apsūdzībā netika pierādīta, līdz ar ko viņš sagaida attaisnojošu spriedumu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Banka ir pārsūdzējusi sev nelabvēlīgo tiesas spriedumu strīdā ar bijušo iestādes prezidentu Ilmāru Rimšēviču par vairāk nekā 151 000 eiro piedziņu, vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga".

Rīgas rajona tiesa Siguldā 6.novembrī par labu Rimšēvičam minēto summu no Latvijas Bankas piedzina kā neizmaksāto darba algu aptuveni gadu ilgajā laika periodā, kurā Rimšēvičs bija atstādināts no amata pienākumu pildīšanas.

Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns raidījumu informējis, ka centrālā banka pirmās instances tiesas spriedumu uzskata par nepamatotu, tāpēc ir pārsūdzējusi to otrajā instancē - Rīgas apgabaltiesā.

Kā iepriekš pastāstīja abu pušu advokāti, Rimšēvičs bija vērsies Rīgas rajona tiesā pēc tam, kad Eiropas Savienības Tiesa (EST) atcēla lēmumu, ar kuru viņš bija atstādināts no amata. Savā spriedumā EST toreiz norādīja, ka pat pagaidu aizliegums pildīt amata pienākumus ir uzskatāms par atbrīvošanu no amata.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Ar SVF līdzekļiem jāstimulē ražošana

, 23.12.2008

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijai ar aizdoto naudu ir jāstimulē ražošana, atbalstot uzņēmumus un nozares, kurām ir perspektīvas starptautiskajos tirgos un kuras vēl līdz šim Latvijā nav "baudījušas nekādu atbalstu". Tā intervijā Latvijas Radio norādīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs RimšēvičsI. Rimšēvics norāda, ka konkrētāki valdības plāni par to, kuras nozares Latvijā tiks pie finansiālā atbalsta būs zināmi nākamā gada sākumā.

Latvijas Bankas prezidents skaidro, ka 7.5 miljardi eiro ir nauda, ko Latvija var aizņemties kredītlīnijā vairāku gadu laikā, katru ceturksni saņemot noteiktu summu no kopējā aizdevuma. Taču pašlaik vēl nav zināms, kādā veidā tieši Latvijai tiks izsniegts aizdevums no Starptautiskā Valūtas fonda (SVF).

Komentāri

Pievienot komentāru