Tehnoloģijas

Robotikas skola ROBO HUB paplašinās

Laura Mazbērziņa, 26.06.2018

Foto: publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Bērnu interese par programmēšanu, algoritmiem un tehnoloģijām arvien pieaug, tādēļ paplašinās arī robotikas skola «ROBO HUB».

Tās darbības pamatā ir «Lego Education» mācību programma, kas paredz, ka konstruējot un programmējot bērns iemācās loģiski un radoši domāt.

Robotikas skola «ROBO HUB» ir Latvijas Republikas Izglītības kvalitātes valsts dienestā reģistrēta izglītības iestāde un tās mērķauditorija ir bērni vecumā no 3 līdz 12 gadiem. «ROBO HUB» šobrīd darbojas ne tikai skolās, bērnudārzos un nodrošinot ārpusstundu nodarbības, bet arī divos «ROBO HUB» centros – Brīvības ielā 224 un Ģertrūdes ielā 12. Jaunākais no tiem ir «LMT Brīvības centrs» Ģetrūdes ielā 12, kur nodarbības vasarā notiek darba dienās plkst. 10:00 un plkst. 17:00 un no septembra būs papildus nodarbību laiki. Bērni apmeklē robotikas skolu reizi nedēļā noteiktajā laikā divās vecuma grupās: 5-8 gadi un 9-12 gadi. Klasē maksimums vienlaicīgi darbojas 8 bērni. Vienas nodarbības ilgums ir 60 minūtes un cena - 8,75 eiro. Savukārt otrā robotikas skolā Brīvības ielā 224, notiek bērnu nometnes, kurās ir iespēja gan būvēt robotus, gan sportot smilšu volejbola laukumos pie «Elkor PLAZA».

Uzņēmumam ir skaidra nākotnes vīzija - arvien paplašināties, noturot pašreizējos klientus un piesaistot jaunus, tiek uzrunātas jaunas skolas un bērnudārzi. Jau zināms, ka tiks uzsākts darbs vairākās jaunās izglītības iestādēs un, iespējams, nākotnē tiks atklāta vēl kāda robotikas skolas filiāle. Ir eksporta plāni un nākotnē varētu tikt piedāvāta «ROBO HUB» franšīze.

SIA «ROBO HUB» ir ģimenes uzņēmums. Ideja par robotikas skolu radās, dzīvojot ārpus Latvijas. Abu īpašnieku bērniem bija pastiprināta interese par konstruēšanas un programmēšanas nodarbībām. Atgriežoties Latvijā, tika meklēts kaut kas līdzīgs, taču neveiksmīgi. «ROBO HUB» īpašnieki atzīst, ka daži konkurenti Latvijā tagad jau ir, bet tos pārāk nejūtot.

«Ir skolas un bērnudārzi, kuros nav pieejami kvalitatīvi tehniskie pulciņi bērniem un tas nozīmē, ka vēl ir daudz darba un par konkurentiem nav laika domāt,» akcentē Felicita Zatlere- Kotāne, «ROBO HUB» dibinātāja.

«Investīcijas robotikas tehnikā, pazudušo un sabojāto detaļu iepirkumi, nodarbību saturs un pedagogu apmācības ir uz mūsu pleciem. Taču atgriezeniskā saite ir zibenīga, jo bērni ir kritiski - ja nepatiks, tad nenāks uz nodarbībām. Vadām robotiku arī skolās, kuras individuāli ir iegādājušās robotikas tehniku, bet nespēj radīt interesantu nodarbību saturu. Tam iemesls ir entuziastu trūkums skolās. Vecāki ļoti labi saprot, ka par tehniskajiem pulciņiem ir jāmaksā, » saka F. Zatlere- Kotāne.

Uzņēmuma apgrozījums 2017. gadā bija 130 tūkstoši eiro. «Peļņa un pieprasījums ir, bet pagaidām viss tiek investēts jaunā robotikas tehnikā un apmācībās. Bizness ir sācies no hobija. Esam pārliecināti ka ar šo biznesu var arī nopelnīt, taču pašlaik peļņa nav mūsu galvenais uzdevums. Koncentrējamies uz robotikas nodarbību saturu, pedagoģiju un klientu apkalpošanu. Vecāki arvien vairāk sāk novērtēt robotikas nodarbību saturu un kvalitāti. Ir patīkami redzēt, ka bērnu skaits, skolās un bērnudārzos vadot nodarbības, palielinās, nevis samazinās,» stāsta F. Zatlere- Kotāne.

Komentāri

Pievienot komentāru