Šadurskis prognozē tievo un aromatizēto cigarešu aizliegumu 

Pēc nedēļas Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Strasbūrā izšķirs tievo un aromatizēto cigarešu, kā arī smaržīgās tinamās tabakas turpmāko pieejamību Eiropas Savienības (ES) tirgū. Lai gan debates par pretrunīgi vērtēto lēmumu vēl turpinās, EP deputāts un Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komitejas loceklis Kārlis Šadurskis (Vienotība) atklāj, ka, spriežot pēc sarunu intensitātes, vienošanās tiks panākta tuvāk stingrajai nostājai, raksta laikraksts Diena.

Dienas Bizness, 01.10.2013

Foto: EPA

Tas nozīmē, ka brīdinājuma uzraksti aptvers 65% vai 75% paciņu marķējuma, no cigaretēs atļauto vielu saraksta izsvītros aromātiskās piedevas, piemēram, mentolu, zemenes, vaniļu un citas, kā arī no letēm visā ES pazudīs tievās cigaretes.

«Aizlieguma ideja ir ierobežot maldinošu mārketinga triku iespējamību. Piemēram, reklamējot tievās cigaretes, mēģina pasniegt, ka tur ir ļoti maz tabakas un ka tās ir gandrīz nekaitīgas. Manuprāt, tievās cigaretes ir aizliedzamas, jo cilvēks, gribot gūt nikotīna uzņemšanas sajūtu un nosmēķējot trīs tādas pēc kārtas, uzņem daudz vairāk papīra ar visiem kaitīgajiem degšanas produktiem,» laikrakstam paudis K. Šadurskis.

Atbalsts Tabakas produktu direktīvā plānotajām izmaiņām pausts arī Veselības ministrijas (VM) pavasarī izstrādātajā nacionālajā pozīcijā, kam zaļā gaisma dota valdībā. Ja EP deputāti oktobra plenārsesijā izmaiņas Tabakas direktīvā pieņems, dalībvalstīm tās būs jāievieš tikai no 2015. gada.

Jaunākais izdevums