Saeima par teju miljonu eiro iepirks konferenču tehniku; izmaksas esot adekvātas 

Saeima rekonstruējamajai ēkai Jēkaba ielā 6/8 plāno iepirkt tehnoloģijas konferenču telpu nodrošinājumam teju viena miljona eiro apmērā. Saeimas Administrācija apgalvo, ka iepirkuma summa esot adekvāta.

LETA, 2015. gada 19. oktobris plkst. 17:56

Viens no iepirkumiem paredz televīzijas sistēmas izveidi jaunajā Saeimas ēkā, un paredzamās izmaksas ir 450 000 eiro. Otrs iepirkums ir par Saeimas konferenču sistēmas paplašināšanu, paredzot tam atvēlēt 470 000 eiro.

Saeimas Administrācijas ģenerālsekretāre Karina Pētersone žurnālistiem skaidroja, ka Saeimas plenārsēžu zāle un Sarkanā zāle kļūst aizvien noslogotākas, tāpēc arī jaunajā ēkā ir jābūt digitāli aprīkotām konferenču telpām, lai tās atbilstu visām prasībām.

Viņa gan atzina, ka lietām ir jābūt samērojamām un jaunā ēka ir rūpīgi pārdomāts projekts, turklāt jaunās konferenču zāles darbosies neatkarīgi no pašreizējās sistēmas, kas nozīmē, ka tās nebūs jāsalāgo. Vaicāta, vai iespējams, ka izmaksas varētu samazināties, viņa prognozēja, ka to varētu veicināt konkurence starp iepirkuma konkursa dalībniekiem. Tas ir vienīgais veids, kā valstij ietaupīt līdzekļus, noteica Pētersone.

Saeimas Tehnikas nodaļas vadītājs Guntis Stungrevics informēja, ka kopumā tiks iegādātas 15 kameras un tās tiks izvietotas visās trīs zālēs. Turklāt pirmā stāva zālei ir īpaša specifika, kur jādomā, kā kameras pareizi izvietot, jo tajā ir gan kolonnas, gan divdaļīgs balkons, gan arī stacionārās sēdvietas. Tas nozīmē, ka ir pareizi jāaprēķina kameru izvietojums tā, lai varētu redzēt katru no sēdvietās sēdošajiem. Arī otrā stāva zālē ir kolonnas un balkons, tomēr gan šai, gan trešā stāva zālei ir modificējamas sēdvietas - tās var izvietot atbilstoši nepieciešamībai.

Protams, mēs iepērkam modernu aparatūru. Iepriekšējā aparatūra tika uzstādīta 1996.gadā un ir jau 20 gadus nokalpojusi. Arī jaunā aparatūra kalpos vismaz desmit gadus, teica Stungrevics. Viņš arī uzsvēra, ka iepērkamās tehnoloģijas nav no paša augstākā ranga.

Līdz ar ievākšanos jaunajā ēkā ir plānots pieņemt darbā vēl divus darbiniekus. Stungrevics uzsvēra, ka līdz šim par tehnoloģisko nodrošinājumu un ieraksta nodrošināšanu bija atbildīgs tikai viens cilvēks - viņš pats. Savukārt turpmāk viņam vienam paveikt visu būtu apgrūtinoši.

Tehnoloģijām vajadzētu būt piegādātām nākamā gada pirmajā ceturksnī, jo nākamgad parlamenta rudens sesiju ir plānots sākt jau jaunajā ēkā, informēja Saeimas Administrācijas izpilddirektors Valdis Ziemelis. Viņš arī uzsvēra, ka, neraugoties uz kaimiņvalsts Lietuvas pieredzi ar aparatūras iepirkumu, izmantojot Eiropas Savienības līdzekļus, Latvijas parlamentā visi projekti ir īstenoti par valsts budžeta līdzekļiem.

Iepirkuma konkursi izsludināti 10.oktobrī un 16.oktobrī, un tie ilgs līdz 26.oktobrim un 27.oktobrim. Pagaidām konkursā vēl neviens savu pieteikumu nav iesniedzis.

Iepirkuma nolikumā par konferenču sistēmas paplašinājumu teikts, ka iekārtām ir būt savietojamām un savstarpēji aizvietojamām ar Saeimas rīcībā jau esošajām diskusiju sistēmām Bosch Next Generation un jānodrošina lokālais televīzijas tīkls ar nepieciešamajiem audio signāliem. Šajā konkursā paredzēts iegādāties 195 mikrofonus, 153 mikrofona pieslēgšanas paneļus, 12 tulka pultis, centrālos vadības blokus, displejus prezentācijām, kā arī vēl dažādu konferenču sistēmai nepieciešamo aprīkojumu.

Savukārt iepirkums par televīzijas sistēmu paredz iegādāties 15 videokameras, video iekārtu sinhronizācijas sistēmu, optiskos signālu pārveidotājus, multimediju ieraksta un arhivēšanas sistēmu, daudzkanālu ekrāna displeju, video un audio kontroles iekārtas, kā arī skaņas apstrādes sistēmu un dažādu citu tehniku.

Līgumu termiņi ir nākamā gada 25.aprīlis, kad ēku plānots nodot ekspluatācijā.
 

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

SIA Rešetilovs aizvirzās no krīzes, ko uzņēmums savā 28 gadu pastāvēšanas laikā...

Nepilniem 40 000 mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem var nākties domāt par savu nākotni,...

Šefpavārs Maksims Cekots, atverot restorānu Max Cekot Kitchen Rīgā, Torņkalnā, kurā piedāvā...

Lai gan konkurence elektronikas mūzikas instrumentu ražošanas segmentā ik gadu saasinās, SIA...

Investējot 15 miljonus eiro, Salienā, Babītes novada Piņķos uzsākta King's College Britu...

No šīs sadaļas
2015. gada 19. oktobris plkst. 17:25

Pirmdienu Nasdaq Baltijas biržas noslēdza ar dažādiem rezultātiem, liecina vērtspapīru tirgus...

2015. gada 19. oktobris plkst. 16:47

Lielākā daļa (61%) 18-25 gadus veci jaunieši Latvijā krāj naudu konkrētam mērķim...

2015. gada 19. oktobris plkst. 16:01

Pirmdien naftas cena pasaules biržā paslīdēja zem 50 dolāru atzīmes, finanšu tirgos...

2015. gada 19. oktobris plkst. 14:19

Šī gada 19. oktobrī noslēdzās kārtējā pieteikšanās Rīgas domes un Swedbank rīkotajam...

2015. gada 19. oktobris plkst. 13:13

Maksātnespējas nozares attīstībā vērojama stagnācija, kā rezultātā Latvijas ekonomikai tiek...

2015. gada 19. oktobris plkst. 13:10

Konkurences padome (KP) 8. oktobrī pieņēma lēmumu atļaut VIENNA INSURANCE GROUP AG...

2015. gada 19. oktobris plkst. 12:22

Vienu no buļļu tirgus pamatakmeņiem pēdējo gadu laikā likusi pasaules kompāniju tendence...

2015. gada 19. oktobris plkst. 10:58

Rietumu Banka sāk korporatīvo obligāciju emisiju programmu, kas paredzēta galvenokārt bankas klientiem,...

2015. gada 19. oktobris plkst. 9:55

Pārceļot darbību uz Lielbritāniju, savstarpējo aizdevumu platforma Mintos vēlas būt finanšu...

2015. gada 19. oktobris plkst. 9:52

Pirmdien sācies akcionāra Euromin Holdings (Cyprus) Limited izteiktais obligātais akciju atpirkšanas...