Sākam biznesu: Ideju piespēlē krustdēls 

Gatavojot dāvanas krustdēlam, Ievai Ekmanei kopā ar draugu Paulu Biti radās ideja izstrādāt burtu mācīšanas spēļu kārtis arī citiem bērniem, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Anda Asere, 04.3.2015
1/3

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

«Vasarā pabeidzu Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla nodaļu, bet, kā jau daudzi mākslinieki, darbojos arī citās jomās. Ar draugu domājām, ko labu varētu radīt. Ideju bija daudz,» stāsta Ieva Ekmane, SIA Oliver Latvia līdzīpašniece. Lai gan veikalos rotaļlietu piedāvājums esot plašs, viņa savam krustdēlam Oliveram vienmēr ir dāvinājusi dažādas paštaisītas, personiskas lietas. «Jutos nogurusi no veikalu piedāvājuma – daudzas veikalā pieejamās lietas ir bezgaumīgas, krāsainas, no plastmasas. Man liekas, ka mums būtu jāsper soli tālāk – bērni ir tādi paši cilvēki kā pieaugušie, arī viņi novērtē estētiskas lietas. Ar lietām, kas viņiem ir apkārt, mēs veidojam mazā cilvēka gaumi,» uzskata Ieva.

Ņemot vērā, ka Olivers ir apķērīgs puika, tuvojoties trešajai dzimšanas dienai, Ieva nolēma, ka vajadzētu uzdāvināt kaut ko saistībā ar burtiņiem, un viņa izgatavoja kartiņas, uz kurām bija visi alfabēta burti un dažādi priekšmeti, kuru nosaukums sākas ar šo burtu. «Oliveram patika, viņš visu laiku spēlējās ar tām, izmantoja kā kārtis, neapnika. Vairāki vecāki, kuri bija redzējuši šo alfabētu, izrādīja interesi, tāpēc man radās ideja radīt šādu produktu,» teic Ieva.

Pusotrā mēnesī

Ideja par alfabētu Ievai un Paulam bija jau aptuveni pusotru gadu, un pagājušā gada oktobrī viņi nosprieda, ka ir īstais laiks ieceres īstenošanai. «Īsā laikā mobilizējāmies – draugs uzņēmās finanšu lietas, visu izrēķināja un piereģistrēja uzņēmumu, manā pārziņā palika radošās, mākslinieciskās lietas. Pusotra mēneša laikā produkts bija gatavs un tieši pirms Ziemassvētkiem nonāca veikalos,» stāsta Ieva. Pirmo mēnešu tirdzniecības pieredze ir pozitīva – pircēju atsauksmes esot labas, apjomi apmierinoši un veikali paši piedāvā sadarboties.

Visu rakstu Ideju piespēlē krustdēls lasiet 4. marta laikrakstā Dienas Bizness.