Mazais bizness

Sākam biznesu: Visbiežāk strādā naktīs

Anda Asere, 15.05.2018

Ulla Krūmiņa

Foto: Sintija Zandersone/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

SIA TakTil vadītāja Ulla Krūmiņa izgatavo attīstošās bērnu rotaļlietas – grāmatiņas, sedziņas, kalendārus un spēli alfabēta apgūšanai

Visas rotaļlietas viņa veido tā, lai bērnos attīstītu radošumu. Viņas skatījumā, laba rotaļlieta ir tāda, kas attīsta bērna spējas un vecākam uz mirkli dod atelpu. Uzņēmējai pašai patīk koka rotaļlietas, piemēram, leļļu koka mājas, viņas meitām patīk Gigi Bloks kartona kluči. «Maniem bērniem ir dažādas rotaļlietas, bet šobrīd ir posms, kad viņām aktuālas ir lelles, līdz ar to vecākā meita darbojas ar Claudia papīra lellēm,» viņa stāsta.

Ģimene pirmajā vietā

TakTil pirmsākumi meklējami 2015. gadā, kad Ulla ar astoņus mēnešus mazo meitiņu uz rokām bija pabeigusi Rīgas Stradiņa universitāti un fotoskolu. «Esmu pieradusi visu laiku kaut ko darīt. Visi teica, lai nomierinos un atpūšos, pasēžu mājās, bet man tas šķita jocīgi. Nolēmu iemācīties šūt. Sāku iet uz kursiem Skrodernīcā ar domu, ka iemācīšos šūt meitai un sev kleitas, kursu vadītāja visu laiku deva materiālus, ko šūt kopā, piemēram, kabatas, rāvējslēdzējus utt. Liku tos kopā, meita ar tiem spēlējās un no tā visa sanāca grāmatiņa. Vēlāk uzšuvu meitai attīstošo sedziņu,» stāsta Ulla. Runājot par to, kā salāgot biznesa un bērna vajadzības, viņa uzsver, ka bērni vienmēr būs pirmajā vietā. «Nekad neviens mans projekts nebūs svarīgāks par ģimeni. Es no tiem atteikšos, ja jutīšu, ka tie traucē maniem bērniem. Es visu daru, kad tas netraucē bērniem, – kad kāds palīdz pieskatīt viņus vai arī naktīs, kad meitenes guļ,» neslēpj Ulla. Visbiežāk viņa strādā naktīs.

Ulla uzskata, ka nevajag baidīties sākt savu biznesu. «Protams, ir liels risks, ka var neizdoties, taču jūtos ļoti laimīga, ka esmu sākusi šo projektu. Nekad nav licies, ka man kādreiz būs savs uzņēmums. Vienu vakaru saņēmos, palaidu mājaslapu un Facebook profilu. Jau nākamajā rītā bija pirmais pasūtījums. Es strādāju arī algotu darbu Ādažu Brīvajā Valdorfa skolā, man tas ļoti patīk. Es pat nezinu, vai emocionāli varētu bez tā izdzīvot. Šie ir arī papildu ienākumi, kas ir ļoti patīkami,» viņa teic.

Visu rakstu Mācīties spēlējoties lasiet 15. maija laikrakstā Dienas Bizness.

TEV VARĒTU INTERESĒT ARĪ:

Sākam biznesu: Trauki, kas «draudzējas» cits ar citu

Sākam biznesu: Cīņā ar roku pārslodzi

Sākam biznesu: Atspoguļo tipisko latvieti dažādos dzīves mirkļos

Sākam biznesu: Gribētos sasniegt Ameriku

Sākam biznesu: Sauli testē virtuāli

Sākam biznesu: Piedāvā dabīgu alternatīvu