FOTO: Uz plosta Kāla ezerā piedāvā īpašas vakariņas 

Pārliecinājies, ka cilvēkiem ideja patīk, Arturs Gailītis arī šovasar piedāvā vakariņas uz plosta, kas peld vienā no Latvijas gleznainākajiem ezeriem - Kāla ezerā.

Lelde Petrāne, 2018. gada 30. maijs plkst. 14:39

Maltīti sešās kārtās turpat uz plosta gatavo un pasniedz Latvijā pazīstami šefpavāri. «Priekšnoteikums ir oriģinalitāte un spēja radīt ko jaunu un nebijušu. Par ēdienkarti katram pasākumam atbild pavārs, veidojot to pēc saviem uzskatiem, sajūtām un vēlmēm. Katram savs rokraksts,» stāsta vakariņu Vakars uz ezera idejas autors.

«Noticēt pašam sev, kad citi tev netic! Pārliecināt partnerus, šefpavārus, ka projekts būs veiksmīgs,» šos kā lielākos izaicinājumus, īstenojot projektu, min A. Gailītis. Viņš uzskata, ka konkurence šajā jomā Latvijā ir ļoti maza. Ir ideja doties arī Igaunijas un Lietuvas virzienā.

«Ideja radās pagājušā gada februārī. Dažādu apstākļu sakritības dēļ atgriezos uz dzīvi Madonā. Man tuviem draugiem ir īpašums pie Kāla ezera - vieta, kur tagad notiek mūsu pasākumi. Manuprāt, Kāla ezers ir skaistākais Latvijā. Tur var smelties spēku ikdienai, mieru prātam. Vienu vakaru, ciemojoties pie draugiem, radās ideja par vasaras terases izveidi. Vēlāk ideja transformējās no terases par plostu, uz kura tiek aicināti Latvijas labākie šefpavāri servēt vakariņas ezera vidū,» skaidro A. Gailītis. No idejas rašanās brīdim līdz plostam pagājuši daži mēneši. «Patiesībā biļetes uz pasākumu sākām tirgot, kad plosta vēl nebija. Redzot cilvēku atsaucību, straujo rezervāciju pieplūdumu, nekas cits neatlika kā «dabūt to gatavu»,» viņš smaidot saka.

A. Gailītis stāsta, ka attālums no Rīgas nebūt netraucē: «Manuprāt, tieši labi, ka tas ir prom no Rīgas. Skaistā, neskartā, klusā vidē pie dabas.» Vakariņas Vakars uz ezera tiek organizētas ceturtdienu vakaros, bet nedēļu nogales atvēlētas privātajiem pasākumiem.

Šis ir otrais gads, kad uz plosta Kāla ezerā tiek piedāvāti pasākumi. «Pagājušais gads bija izzināšanai, vai cilvēkiem vispār šī ideja patiks, vai būs pieprasījums. Gribējās saprast, kas būtu darāms labāk vai citādāk. Par pieprasījumu varam teikt - tas ir. Cilvēki vēlas ko citādāku, īpašu, jaunas sajūtas un piedzīvojumus.»

Vaicāts par laikapstākļu ietekmi, A. Gailītis atceras: «Paša pirmā pasākuma dienā stipri lija lietus un pūta vējš. Biju satraucies. Cilvēki zvanīja, jautāja, vai pasākums netiks atcelts. Teicu - nē, viss notiks! Un notika. Vakarpusē lietus bija mitējies un pasākums veiksmīgi aizvadīts. Ne vienmēr būs saule, to nevaru solīt, bet būt ezera vidū lietus laikā, zem jumta, ar Latvijā austu siltu pledu ap pleciem, patīkamā kompānijā un baudīt gardus ēdienus - tā ir vērtība, kuru piedāvāju.» A. Gailītis gan atzīst, ka lielu dabas stihiju gadījumā pasākumu būtu jāpārceļ.

Pagājušajā gadā plosts izīrēts no Ezera skaņu organizatoriem. Šogad ar LEADER projekta atbalstu tapis savs. Plosts izmaksājis 23 000 eiro. Izgatavošana ilgusi aptuveni divus mēnešus.

Vakariņas Vakars uz ezera tiks piedāvātas līdz septembra vidum. Šobrīd izpārdoti ir trīs pasākumi.

A. Gailītis vairākus gadus strādājis pasākumu aģentūrā Rīgā. «Tā man bija vērtīga pieredze, daudz ko iemācījos un uzzināju, iepazinos ar dažādiem cilvēkiem. Uzskatu, ka katra darba pieredze ir vērtīga un tā noderēs nākotnē. Pat savstarpēji nesaistītās nozarēs. Piemēram, kādu laiku strādāju parādu piedziņā. Treniņš pacietībai. Noder arī pasākumu organizēšanā, jo zināms, ka šajā nozarē ir jābūt lielai stresa noturībai.

Domāju, ka galvenais ir ticēt savai idejai un darīt. Nav nozīme - zināma niša vai nē. Zināšanas tiek iegūtas darba procesā,» jautāts par savu līdzšinējo pieredzi izklaides biznesā, stāsta A. Gailītis. Viņš arī atzinīgi vērtē sadarbību ar Madonas biznesa inkubatoru.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Uzņēmums Stats Serviss mainījis nosaukumu uz STATS RENT, turpina izstrādāt rentomāta projektu...

Nelīdzsvarotā būvniecības attīstība ar straujiem kāpumiem un kritumiem un atkarība no ES...

Lielākā Zviedrijas banka, vērtējot pēc aktīvu apjoma, Svenska Handelsbanken AB, paziņojusi, ka...

Šodien Jēkabpilī AS Virši-A atklās pirmo CNG jeb saspiestās dabasgāzes uzpildes staciju...

Skolēnu ēdināšana kļūst par sociālo uzņēmējdarbību....

Dienas Biznesa lasītāju balsojumā par mīlētāko auto zīmolu ir uzlēkusi jauna zvaigzne –...

No šīs sadaļas
2018. gada 30. maijs plkst. 8:56

Liepājas koncertzāle «Lielais dzintars» atklāj vasaras ekskursiju sezonu, katru svētdienu latviešu...

2018. gada 25. maijs plkst. 15:48

Db.lv turpina aizsākto tradīciju, piedāvājot rubriku Fotonedēļa - uzmanību piesaistošu fotogrāfiju...

2018. gada 25. maijs plkst. 15:09

Rīgā, Alberta ielā durvis vēris jauns konceptveikals Noname Place, kas apvieno jauno Latvijas dizaineru...

2018. gada 25. maijs plkst. 7:55

Eksbaņķieris Arnolds Laksa Pārdaugavā ir ierīkojis brīvdabas atpūtas teritoriju 64 hektāru platībā...

2018. gada 24. maijs plkst. 15:18

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā par svētku, atceres un atzīmējamām...

2018. gada 24. maijs plkst. 14:00

Latvijā, salīdzinot ar citām Baltijas valstīm, apsekotās virvju trases ir vislabākajā stāvoklī....

2018. gada 24. maijs plkst. 7:07

Modes māksliniece Šeila Vanaga Rīgā atvērusi jau otro ēstuvi - «Nirvana -...

2018. gada 23. maijs plkst. 12:06

Jūnijā uz četriem mēnešiem tiks slēgta Taizemes Phi Phi salas Maya Bay...

2018. gada 21. maijs plkst. 0:00

Ar spilgtiem māksliniekiem un kolektīviem, jauniem instrumentiem,...

2018. gada 18. maijs plkst. 12:34

Db.lv turpina aizsākto tradīciju, piedāvājot rubriku Fotonedēļa - uzmanību piesaistošu fotogrāfiju...