Transports un loģistika

Satiksmes plūsmas mērīšanai Rīgas centrā projektēs 16 uzraudzības punktus

Db.lv, 18.09.2018

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Rīgas domes Satiksmes departaments (RDSD) izsludinājis konkursu par satiksmes infrastruktūras uzraudzības punktu ierīkošanu 16 Rīgas centra vietās, lai veiktu satiksmes situācijas novērtēšanu, informē RDSD pārstāve Una Ahuna – Ozola.

Iepirkuma uzdevums ir izstrādāt projektu konstrukcijām pa slēgtu pilsētas loku, ko ierobežo dzelzceļa sliedes un Daugava. Uz konstrukcijām paredzēts izvietot dažādas iekārtas satiksmes situācijas novērtēšanai, kā, piemēram, satiksmes plūsmas skaitīšanas iekārtas, gaisa kvalitātes uzraudzība iekārtas u.c. Iegūtie dati būs vērtīgi pilsētas plānošanas dokumentu izstrādē, satiksmes organizēšanā, gaisa kvalitātes monitoringā utl. Savukārt Rīgas domes Attīstības departaments izstrādā īstermiņa un ilgtermiņa mobilitātes plānu, līdz ar to, datus varēs izmantot dažādām vajadzībām.

Šobrīd tiek paredzēts projektēt tikai konstrukcijas uz kurām izvietot šīs iekārtas.

Iepirkumā piedalījās trīs pretendenti, par atbilstošāko tika pasludināts Personu apvienība SIA Vertex projekti un SIA Ix com. Projektēšanas darbu summa – 140 320 eiro plus PVN. Līgums par projektēšanas darbu uzsākšanu vēl nav noslēgts.

Komentējot TV3 Raidījumā izskanējušo informāciju, ka Rīgas dome grasās ieviest maksu 5 eiro apmērā par iebraukšanu Rīgas centrā, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja p.i. Uģis Vidauskis norāda: «Darba grupa, kurā spriests par iebraukšanas maksu 5 eiro apjomā, ir raidījuma izdomājums. Nekādi lēmumi šajā sakarā nav pieņemti ».

Viņš atgādina, ka Rīgas pašvaldība un arhitektūras profesors Jans Gēls un Gehl Architects birojs ir parakstījuši sadarbības memorandu, lai koordinētu rīcību Rīgas pilsētas ilgtspējīgas attīstības, kvalitatīvas publiskās ārtelpas un integrētas transporta sistēmas plānošanas un īstenošanas veicināšanā.