Starptautiskais elektrosadales, vadības un kontroles uzņēmums Schneider Electric šogad būtiski paplašinājis ražošanu Latvijā, nododot ekspluatācijā jauno ražotni un noliktavu kompleksu Rīgā, Bukultu ielā 7. Schneider Electric investīcijas jaunās ražotnes izveidē sasniedza 1 miljonu latu. Sakarā ar lielo pieprasījumu būvniecības tirgū Latvijā un ārvalstīs, uzņēmums šogad plāno sasniegt 42% eksporta apjomu pieaugumu.
"Jaunā Schneider Electric rūpnīca ir sekmīgs piemērs Latvijas iespējām piesaistīt starptautisku uzņēmumu interesi, attīstīt modernu ražošanu un šajā procesā sekmīgi konkurēt ar Austrumeiropas un Āzijas valstīm," stāsta Andris Bariss, Schneider Electric rīkotājdirektors Baltijas valstīs. Pēc viņa teiktā, uzņēmums regulāri palielina eksporta apjomus, taču šis gads uzņēmuma izaugsmei bijis īpaši sekmīgs. "Pateicoties būvniecības tirgus izaugsmei un sekmīgai sadarbībai ar ārvalstu partneriem, šogad Schneider Electric Latvija eksporta apjomus plānots palielināt par 3,7 miljoniem eiro (2,6 miljoniem latu), salīdzinājumā ar 2005. gadu," norāda A.Bariss.
Schneider Electric sekmīgi attīsta savu darbību gan pašmāju, gan starptautiskajā tirgū. Patlaban 92% no Latvijā saražotās produkcijas uzņēmums eksportē uz mērķa tirgiem desmit valstīs - Dāniju, Franciju, Holandi, Igauniju, Krieviju, Lietuvu, Norvēģiju, Poliju, Somiju un Zviedriju. Šogad Schneider Electric rūpnīca ir ievērojami kāpinājusi saražotās produkcijas un eksporta apjomus Baltijas un Rietumeiropas valstu tirgiem. Līdz šā gada beigām uzņēmums paredz sasniegt eksporta apjomu 12,4 miljonus eiro (8,7 miljonus latu), par 42% vairāk, salīdzinājumā ar 2005. gadu, kad uzņēmuma kopējais eksporta apjoms bija 8,7 miljoni eiro (6,1 miljons lati).
Kā uzskata Schneider Electric rīkotājdirektors Baltijas valstīs: "Schneider Electric rūpnīca ir stratēģiska priekšrocība un uzņēmuma pievienotā vērtība arī salīdzinājumā ar citiem nozares spēlētājiem Baltijā. Jaunās rūpnīcas izveide paplašina Schneider Electric iespējas apmierināt būvniecības buma radīto augošo pieprasījumu pēc elektroinstalāciju komponentiem," stāsta A.Bariss un piemetina, ka Schneider Electric rūpnīcas jaunās ražošanas jaudas veicinās arī efektīvas tiešās piegādes vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības tīkliem Latvijā un ārvalstīs.
Schneider Electric rūpnīca, kas pazīstama ar nosaukumu "LEXEL FABRIKA", ir vienīgā šāda veida ražotne Baltijā. Rūpnīcā strādā 251 darbinieks - šāds darbinieku skaits līdzvērtīgs vienam savulaik gigantiskās rūpnīcas "Radiotehnika" ceham. Pēc pašreizējiem standartiem Schneider Electric rūpnīca ir uzskatāma par lielu ne vien Baltijas, bet arī Skandināvijas mērogā. Lai sekmētu uzņēmuma tālāku izaugsmi un apmierinātu augošo pieprasījumu pēc augstas kvalitātes profesoinālām un galapatēretāju elektroinstalācijām un elektroierīcēm, Schneider Electric rūpnīca šogad uzsāka darbu jaunās, plašākās telpās. Nākamgad rūpnīcas attīstībā jaunu ražošanas iekārtu un aprīkojuma iegādei plānots ieguldīt no 0,8 - 1 miljonam eiro (579 tūkstoši latu).Par Schneider Electric:
Schneider Electric ir vadošs, starptautisks elektrosadales, vadības un kontroles uzņēmums ar mītnes zemi Francijā. Schneider Electric Latvijā darbojas jau 13 gadus, uzņēmums ir ieguvis stabilas pozīcijas vietējā tirgū, kā arī nostiprinājies eksporta jomā Skandināvijas un Rietumeiropas valstu tirgos. Uzņēmuma produkcija un risinājumi paredzēti elektrības drošākai, vienkāršākai un efektīvākai lietošanai. Schneider Electric apvieno zīmolus Merlin Gerin, Telemecanique, Square D, Lexel, Thorsman un Wibe. 2005. gadā Schneider Electric Latvija apgrozījums bija 16 miljoni eiro (11,5 miljoni latu). Schneider Electric Latvija strādā 302 darbinieki. Plašāka informācija internetā www.schneider-electric.lv
Papildu informācijai:
Andris Bariss, rīkotājdirektors Baltijas valstīs
SIA "Schneider Electric Latvija"
Tālr.: 7 549 747
Dace Zitmane, ārējās komunikācijas koordinatore
SIA "Schneider Electric Latvija"
Tālr.: 7 549 747
Mob. tālr.: 26 442 196
e-pasts: [email protected]






















