Jaunākais izdevums

Šajā nedēļas nogalē pirmās slēpošanas trases Latvijā plāno atklāt ziemas sezonu un mēģinās strādāt, ievērojot valstī noteiktos Covid-19 ierobežojumus.

Cēsu pusē esošajā "Žagarkalnā" pirmdien sāka ražot sniegu ar cerību, ka nedēļas nogalē tiks atvērta pirmā trase.

Šajā atpūtas vietā darbs tiek plānots, ievērojot Covid-19 ierobežojumus. Galvenais noteikums būs slēpotāju skaita ierobežošana vienā trasē un uz viena pacēlāja konkrētā laika periodā. Šajā nolūkā pirms ierašanās trasē klientiem būs jāreģistrējas elektroniskā sistēmā un jārezervē slēpošanas laiks. Katra diena tiks sadalīta divu stundu periodos un slēpotāji varēs pieteikties tikai uz šo laiku. Pacēlāja biļeti varēs nopirkt tikai uz konkrētajām divām stundām.

Arī slēpošanas inventāra nomas telpās drīkstēs atrasties tikai limitēts apmeklētāju skaits, lai nepārsniegtu 20% no telpu ietilpības. Savukārt kafejnīca ēdienu izsniegs līdzi ņemšanai.

Kā norādīts mājaslapā, rindā uz pacēlāju būs jāgaida, ievērojot divu metru distanci. Arī gatavojoties nobraucienam, kalna virsotnē būs jāseko distances ievērošanai. Plānots, ka ārpus nogāzes, nojumēs bez sienām, ja nepieciešams, tiks izvietoti gāzes sildītāji un aukstā laikā zem klajām debesīm tiks kurināti ugunskuri, kur sasildīties.

Pie Baldones esošā "Riekstukalna" vadītājs Ervīns Kišuro pastāstīja, ka jau vairākas dienas notiek aktīva gatavošanās slēpošanas sezonas atklāšanai.

Šajā sezonā gatavošanās paredz ne tikai sniega pūšanu, kas notiek jau dažas dienas, bet arī iekštelpu sagatavošanu jaunajiem apstākļiem.

Kišuro informēja, ka tiek pārmērītas un pārkārtotas telpas, lai tās atbilstu Covid-19 ierobežojumiem. Tiek rēķināts, cik kurās telpās drīkstēs ielaist cilvēkus. Tāpat tiek plānota cilvēku pārvietošanās, maksimāli izslēdzot iespēju dažādu apmeklētāju ceļiem krustoties.

Ja viss plānotais izdosies un būs atbilstoša gaisa temperatūra, šajā nedēļas nogalē "Riekstukalns" būšot atvērts apmeklētājiem.

Ziemas sporta veidu atpūtas komplekss "Milzkalns" Engures novadā arī plāno nedēļas nogalē sākt jauno sezonu, aģentūru LETA informēja kalna pārstāvis Viesturs Ošnieks.

Pašlaik sniega ražošana notiek vairākās trasēs. Esot mērķis atklāt divas, trīs trases, lai varētu maksimāli ievērot Covid-19 ierobežojumus un izretināt slēpotājus. Viņš norādīja, ka plānots ievērot visus ierobežojumus, bet trases atvērt.

Savukārt Ventspils Piedzīvojumu parka pārvaldnieks Nauris Tālbergs atzina, ka "Lemberga hūte" vēl neplāno tik drīz sākt ziemas sezonu.

Ja tuvākajās dienās Ventspilī sola nelielus mīnusus, tad tālākās laika prognozes liecinot, ka kļūs atkal siltāks. Līdz ar to nolemts pagaidām sniegu neražot un sezonu neatklāt.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Slēpošanas trašu pieprasījums patlaban ir aptuveni vairākas reizes lielāks nekā piedāvājums, pauda aptaujāto trašu pārstāvji.

Kā stāstīja Amatas novada slēpošanas un atpūtas parka "Ozolkalns" valdes locekle Līga Rokpelne, patlaban "Ozolkalns" pieprasījums ir aptuveni trīs reizes lielāks, nekā piedāvājums. Pēc Rokpelnes domām, ceļošanas ierobežojumi uz ārvalstīm ir sekmējuši interesi par vietējām atpūtas iespējām. "Kopumā mums iet ļoti labi, bet ierobežojumu dēļ nevaram apkalpot visus apmeklētājus," sacīja Rokpelne.

"Ozolkalns" valdes locekle minēja, ka pašreiz rezervācijas kalna apmeklējumam tiek aizpildītas ļoti ātri, piemēram, atvērtās rezervācijas brīvdienām tika aizpildītas 15 minūšu laikā. Tāpat aizpildītas ir visas rezervācijas darba dienām, kas līdz šim nav pieredzēts.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ekonomika

Polijā stājas spēkā stingrāki ierobežojumi cīņā pret Covid-19

LETA/POLSKIE RADIO, 28.12.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Polijā no no pirmdienas spēkā stājas stingrāki ierobežojumi cīņā pret jauno koronavīrusu, kas būs spēkā līdz 17.janvārim.

Tiks slēgtas slēpošanas trases un veikali iepirkšanās centros, izņemot pārtikas veikalus un aptiekas.

Uz trim nedēļām sabiedrībai tiks slēgtas arī viesnīcas, izņēmumi būs mediķi, tiesībsargājošo iestāžu darbinieki un specializēto slimnīcu pacienti, ko viesnīcas drīkstēs uzņemt arī turpmāk.

No pirmdienas visiem iebraucējiem no ārvalstīm ar organizētu transportu būs jāievēro desmit dienu karantīna.

Polijā pašlaik jau ir spēkā virkne ierobežojumu, tostarp slēgti restorāni, kafejnīcas, sporta klubi, teātri, muzeji, kinoteātri un mākslas galerijas.

Kāzu svinības ir aizliegtas, un sabiedriskās vietās ļauts pulcēties ne vairāk kā piecām personām.

Skolas un universitātes atgriezušās pie attālinātas mācīšanās, bet bērniem jaunākiem par 16 gadiem atļauts atstāt mājas tikai pieaugušā pavadībā laikā no plkst.8 līdz plkst.16.

Komentāri

Pievienot komentāru