Jaunākais izdevums

Slēpošanas trašu pieprasījums patlaban ir aptuveni vairākas reizes lielāks nekā piedāvājums, pauda aptaujāto trašu pārstāvji.

Kā stāstīja Amatas novada slēpošanas un atpūtas parka "Ozolkalns" valdes locekle Līga Rokpelne, patlaban "Ozolkalns" pieprasījums ir aptuveni trīs reizes lielāks, nekā piedāvājums. Pēc Rokpelnes domām, ceļošanas ierobežojumi uz ārvalstīm ir sekmējuši interesi par vietējām atpūtas iespējām. "Kopumā mums iet ļoti labi, bet ierobežojumu dēļ nevaram apkalpot visus apmeklētājus," sacīja Rokpelne.

"Ozolkalns" valdes locekle minēja, ka pašreiz rezervācijas kalna apmeklējumam tiek aizpildītas ļoti ātri, piemēram, atvērtās rezervācijas brīvdienām tika aizpildītas 15 minūšu laikā. Tāpat aizpildītas ir visas rezervācijas darba dienām, kas līdz šim nav pieredzēts.

Rokpelne norādīja, ka patlaban atvērta ir viena slēpošanas trase, kurā vienlaikus ļauts uzturēties līdz 100 cilvēkiem. Apmeklētāji tiek reģistrēti, atpūtnieku rotācija notiek ik pa divām stundām un tiek ievēroti visi drošības pasākumi, lai mazinātu apmeklētāju drūzmēšanos.

Arī Cēsu novada atpūtas kompleksa "Žagarkalns" direktors Māris Zvīnis stāstīja, ka pieprasījums patlaban ir liels. "Varam uzņemt vien tikai tik daudz cilvēku, lai būtu droši - gan epidemioloģiski, gan vispārējas drošības ziņā," sacīja atpūtas kompleksa pārstāvis.

Zvīnis norādīja, ka pašreiz apmeklētājiem ir atvērtas trīs trases un iesācēju zona, kurās kopumā iespējams uzņemt ne vairāk kā 140 cilvēku.

Līdzīga situācija ir arī Engures novada atpūtas kompleksā "Milzkalns". "Žēl, ka nevaram uzņemt visus gribētājus, taču nodrošinām visus plūsmu ierobežojošos drošības pasākumus, lai varētu turpināt darboties," stāstīja "Milzkalns" vadītājs Viesturs Ošnieks.

Viņš skaidroja, ka patlaban apmeklētājiem pieejamas ir piecas slēpošanas trases un pieci pacēlāji. Trasi vienlaikus ļauts izmantot aptuveni 50 cilvēkiem, savukārt kopumā, lai nodrošinātu nepieciešamo distanci starp slēpotājiem un nedrūzmēšanos, uz kalna vienlaicīgi ļauts atrasties aptuveni 200 cilvēkiem.

Tāpat "Milzkalns" direktors pauda, ka "interese ir ļoti lieta un diemžēl visus uzņemt nevaram". Viņš norādīja, ka visas izsludinātās rezervācijas tiek aizpildītas stundas laikā.

Reģistrācija rezervācijām slēpošanas trasēs notiek elektroniski.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šajā nedēļas nogalē pirmās slēpošanas trases Latvijā plāno atklāt ziemas sezonu un mēģinās strādāt, ievērojot valstī noteiktos Covid-19 ierobežojumus.

Cēsu pusē esošajā "Žagarkalnā" pirmdien sāka ražot sniegu ar cerību, ka nedēļas nogalē tiks atvērta pirmā trase.

Šajā atpūtas vietā darbs tiek plānots, ievērojot Covid-19 ierobežojumus. Galvenais noteikums būs slēpotāju skaita ierobežošana vienā trasē un uz viena pacēlāja konkrētā laika periodā. Šajā nolūkā pirms ierašanās trasē klientiem būs jāreģistrējas elektroniskā sistēmā un jārezervē slēpošanas laiks. Katra diena tiks sadalīta divu stundu periodos un slēpotāji varēs pieteikties tikai uz šo laiku. Pacēlāja biļeti varēs nopirkt tikai uz konkrētajām divām stundām.

Arī slēpošanas inventāra nomas telpās drīkstēs atrasties tikai limitēts apmeklētāju skaits, lai nepārsniegtu 20% no telpu ietilpības. Savukārt kafejnīca ēdienu izsniegs līdzi ņemšanai.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ekonomika

Polijā stājas spēkā stingrāki ierobežojumi cīņā pret Covid-19

LETA/POLSKIE RADIO, 28.12.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Polijā no no pirmdienas spēkā stājas stingrāki ierobežojumi cīņā pret jauno koronavīrusu, kas būs spēkā līdz 17.janvārim.

Tiks slēgtas slēpošanas trases un veikali iepirkšanās centros, izņemot pārtikas veikalus un aptiekas.

Uz trim nedēļām sabiedrībai tiks slēgtas arī viesnīcas, izņēmumi būs mediķi, tiesībsargājošo iestāžu darbinieki un specializēto slimnīcu pacienti, ko viesnīcas drīkstēs uzņemt arī turpmāk.

No pirmdienas visiem iebraucējiem no ārvalstīm ar organizētu transportu būs jāievēro desmit dienu karantīna.

Polijā pašlaik jau ir spēkā virkne ierobežojumu, tostarp slēgti restorāni, kafejnīcas, sporta klubi, teātri, muzeji, kinoteātri un mākslas galerijas.

Kāzu svinības ir aizliegtas, un sabiedriskās vietās ļauts pulcēties ne vairāk kā piecām personām.

Skolas un universitātes atgriezušās pie attālinātas mācīšanās, bet bērniem jaunākiem par 16 gadiem atļauts atstāt mājas tikai pieaugušā pavadībā laikā no plkst.8 līdz plkst.16.

Komentāri

Pievienot komentāru