SMP Bank kontrolpakete nonākusi tās vadības pārstāvju īpašumā 

Pagājušajā nedēļā veiktā darījuma rezultātā AS SMP Bank kontrolpakete ir pārgājusi minoritāro akcionāru īpašumā, informē bankas pārstāvji.

Žanete Hāka, 29.04.2014

Sakarā ar pirmdien noteiktajām ASV sankcijām vairākām Krievijas amatpersonām un uzņēmumiem, Latvijas AS SMP Bank norāda, ka Krievijā reģistrētā banka Северный морской путь (СМП Банк) nav Latvijas AS SMP Bank akciju kontrolpaketes turētājs un pašreizējie īpašnieki visi ir Latvijas rezidenti.

Līdz ar to AS SMP Bank vadībai ir pamats uzskatīt, ka 28.aprīlī noteiktās ASV sankcijas uz AS SMP Bank nav attiecināmas, norāda bankas pārstāvji.

Kā liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas dati, 24. aprīlī ir samazināts bankas akcionāra OAO Severnij Morskoj Putj piederošo akciju skaits līdz 49% no bankas balsstiesīgo akciju kopskaitā. AS SMP Bank akciju ieguvēji ir vairāki Latvijas rezidenti - AS SMP Bank vadības pārstāvji, kuri palielinājuši īpašumā esošo akciju skaitu, kas nepārsniedz 10% katram. Šim darījumam atsevišķa FKTK atļauja nav nepieciešama, jo nepārsniedz 10% no bankas balsstiesīgo akciju skaita.

Banka norāda, ka patlaban strādā parastajā režīmā un ir gatava savlaicīgi un pilnā apmērā izpildīt visas saistības pret saviem klientiem. Banka izpilda visas normatīvas prasības. Bankas 2013. gada pārskats ir apstiprināts ar 1,639 miljonu eiro peļņu, kura, kā jau arī iepriekšējos gados, tiek ieskaitīta AS SMP Bank pašu kapitālā.

Db.lv jau rakstīja, ka ASV un Eiropas Savienības (ES) amatpersonas noteikušas jaunas sankcijas Krievijai saistība ar Ukrainas konfliktu, raksta Bloomberg.

ASV Prezidenta Baraka Obamas administrācija piemērojusi sankcijas valdības pārstāvjiem un kompānijām, kas ir saistīti ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Vaicāts, vai jaunajām sankcijām būs kāda ietekme, prezidents uzsvēris, ka pagaidām nav precīzi zināms, vai tās strādās. Baltais nams gan uzsvēris, ka jaunās sankcijas izsludinātas, jo Krievija nav darījusi neko, lai apstiprinātu savu apņemšanos slēgt diplomātisku vienošanos, un faktiskis ir vēl paplašinājusi krīzi.

Baltā nama ziņojumā teikts, ka Valsts kases sankcijas attieksies uz septiņiem Krievijas valdības pārstāvjiem, ieskaitot divas no V. Putinam tuvu stāvošām personām – iesaldēt aktīvus un liegt ieceļošanu ASV. Tāpat aktīvi tiks iesaldēti 17 kompānijām.

ASV Tirdzniecības departaments piemēros papildus ierobežojumus 13 no šiem uzņēmumiem, un plāno liegt eksporta licences jebkurai no augsto tehnoloģiju ierīcām, kas varētu uzlabot Krievijas militārās spējas.

Sankciju sarakstā iekļauts arī Rosneft vadītājs Igors Sečins, Krievijas premjerministra vietnieks Dmitrijs Kozaks, Federālā apsardzes dienesta direktors Jevgeņijs Murovs un Rostec vadītājs Sergejs Čemezovs, uzņēmums Transoil un tādas bankas kā InvestCapital Bank un SMP Bank.

Savukārt ES piemērojusi sankcijas 15 Krievijas amatpersonām.

Jaunākais izdevums