Jaunākais izdevums

Tie, kas interesējās par investīcijām, jaunu biznesa veidošanu vai uzņēmumu iegādi, visdrīzāk sociālajos tīklos būs noskatījušies vismaz kādu no biznesa konsultantes un influenceres Kodijas Sančesas (Codie Sanchez) atraktīvajiem video.

Piemēram, Youtube platformā viņai jau ir vairāk nekā 656 tūkstoši abonentu. Viens no viņas ieteikumiem ir – investējiet garlaicīgos, bet stabilos uzņēmumos, kas spēj ģenerēt pastāvīgu naudas plūsmu. Īpaši, ja ir iespējams šādu biznesu iegādāties ar atlaidi. Tie ir uzņēmumi, kas “dēj zelta olas”.

Šķiet, ka šo stāstu šobrīd varam attiecināt arī uz AS “DelfinGroup” akcionāru – SIA “L24 Finance” un SIA “EC finance” – publiski izteikto akciju piedāvājumu. Kopumā tiek piedāvāti 4,66 miljoni “DelfinGroup” akciju ar 10 % atlaidi.

Stabils un sakārtots bizness

“DelfinGroup” biznesu veido trīs galvenie balsti, kas ļoti veiksmīgi cits citu papildina – lombardi, patēriņa kreditēšana un lietotu preču tirdzniecība. Lombardu biznesā “DelfinGroup” ir līderis ar vairāk nekā 90 filiālēm visā Latvijā. Vispelnošākais biznesa virziens ir patēriņa kreditēšana, kas, pēc normatīvās vides sakārtošanas pirms dažiem gadiem, gadu no gada piedzīvo stabilu augšupeju. Savukārt lietotu un mazlietotu preču tirdzniecība ir viens no svarīgiem zaļās jeb aprites ekonomikas elementiem, un arī šim biznesa segmentam ilgtermiņā var prognozēt tālāku izaugsmi. Visai iespaidīgs Latvijas mērogiem ir arī “DelfinGroup” kopējais reģistrēto klientu skaits, kas pārsniedz 400 000.

Nasdaq Riga biržā uzņēmums ir pazīstams jau kopš 2014. gada, kad uzsāka obligāciju emisiju. Savukārt 2021. gadā “DelfinGroup” startēja biržā ar IPO, piesaistīja gandrīz 6000 jaunu akcionāru un šobrīd kotējas Baltijas Oficiālajā sarakstā. Starp Latvijas uzņēmumiem, kuru akcijas pašlaik tiek tirgotas Nasdaq Baltic biržas Oficiālajā sarakstā, 2023. gadā “DelfinGroup” ir līderis pēc akciju tirdzniecības apgrozījuma un tirgus kapitalizācijas.

Noturība pret ekonomiskiem satricinājumiem

Ekonomikas augšupeja vai lejupslīde, augsta vai zema inflācija, ekonomikas cikli kopumā vēsturiski visai maz ir ietekmējuši “DelfinGroup” izaugsmi. Uzņēmums ir strādājis ar peļņu katru gadu kopš 2010. gada, vienlaikus nodrošinot stabili augstus izaugsmes rādītājus.

Tostarp “DelfinGroup” ieņēmumi 2023. gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, palielinājās par 46 %, sasniedzot 11,1 miljonus eiro. Uzņēmuma EBITDA pieauga līdz 3,9 miljoniem eiro, kas ir par 53 % vairāk nekā 2022. gada 1. ceturksnī, savukārt peļņa pirms nodokļiem palielinājās par 16 %, sasniedzot 1,8 miljonus eiro. “DelfinGroup” kredītportfelis kopš gada sākuma palielinājies par 9 %, sasniedzot 73,5 miljonus eiro.

Izaugsme rezultējas regulārās dividendēs

Citu biržas uzņēmumu vidū “DelfinGroup” izceļas ar savu dividenžu politiku – tās tiek maksātas vismaz četras reizes gadā. Akcionāri saņem ceturkšņa dividendes līdz 50 % no iepriekšējā ceturkšņa tīrās peļņas un vēl potenciāli gada dividendes reizi gadā. Tostarp pēdējo 12 mēnešu laikā “DelfinGroup” dividendēs izmaksāja 5,5 miljonus eiro jeb 0,121 eiro par akciju, nodrošināja ļoti labu dividenžu ienesīgumu 8 % apmērā. Savukārt, ja pēdējo 12 mēnešu izmaksāto dividenžu apjomu pārrēķinātu atbilstoši publiskā piedāvājuma akciju pārdošanas cenai 1,35 eiro, tad dividenžu ienesīgums sasniegtu jau 9 %.

Būtībā regulāra dividenžu izmaksa ir viens no pamata argumentiem, kāpēc liela daļa investoru iegādājas tieši “DelfinGroup” akcijas. Akciju cenu svārstības prognozēt būtībā ir neiespējami, savukārt regulāra dividenžu izmaksa akcionāriem nodrošina regulārus un prognozējamus ienākumus.

Cenas tendences – analītiķi optimistiski

“DelfinGroup” akcijas cena biržā prospektu apstiprināšanas dienā uz tirdzniecības sesijas slēgšanas brīdi bija 1,515 eiro. Bet, ņemot vērā jauno akciju piedāvājumu, biržas cenai šobrīd ir tendence tuvoties piedāvātajai atlaides cenai. Akcijas cena līdzīgi reaģēja arī 2022. gadā, kad abi lielākie akcionāri pirmo reizi izteica akciju publisko piedāvājumu. Neilgi pēc tam sekoja akcijas cenas pieaugums.

Investīciju banka LHV “DelfinGroup” akcijas ir novērtējusi robežās no 1,80 līdz 1,99 eiro, savukārt Enlight Research robežās no 1,73 līdz 2,26 eiro, kā bāzes cenu nosakot 2 eiro.

Publiskā piedāvājuma ietvaros tiek pārdoti 4,66 miljoni akciju jeb 10,3 % no visām “DelfinGroup” akcijām. Kopumā abiem lielākajiem akcionāriem pieder vairāk nekā 82 % uzņēmuma akciju, un pēc akciju pārdošanas viņu īpašumā tāpat saglabāsies vairāk nekā 70 % akciju. Akcionāri savas akcijas nepārdeva IPO laikā, bet nolēma nelielu daļu akciju pārdot atsevišķos publiskos piedāvājumos. Akcijām par fiksēto atlaides cenu (1,35 eiro) iespējams pierakstīties līdz 2. jūnijam.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

DelfinGroup 2022.gadā Mintos platformā piesaistījusi 65 miljonu eiro investīcijas

Db.lv, 02.12.2022

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kopš 2015.gada investīciju platformā "Mintos" investori nebanku kreditētājam AS "DelfinGroup" izsniegtajos aizdevumos ir ieguldījuši vairāk nekā 421 miljonu eiro, no kuriem 65 miljoni eiro ieguldīti 2022.gadā, informē "DelfinGroup" pārstāvji.

Līdz šim "Mintos" platformā gandrīz 100 000 investoru ir investējuši "DelfinGroup" aizdevumos, un vidējais viena investora investīciju portfeļa apmērs "DelfinGroup" izsniegtajos aizdevumos ir 330 eiro, un vidējā atdeve ir bijusi 10,6% gadā.

Lai diversificētu kapitālu, "DelfinGroup" izmanto vairākus kapitāla piesaistes veidus - 2021.gada 14.oktobrī noslēdzās "DelfinGroup" sākotnējais publiskais piedāvājums (IPO), ir veiktas vairākas obligāciju emisijas, kā arī tiek izmantoti "Mintos" platformas pakalpojumi.

Tādējādi sniedzot iespēju investoriem ieguldīt gan uzņēmuma akcijās, gan obligācijās, gan arī "DelfinGroup" izsniegtajos aizdevumos.

DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš: "Investīciju platforma Mintos ir palīdzējusi mums piesaistīt finansējumu biznesa attīstīšanai, bet lielais investoru skaits liecina par uzticību DelfinGroup kā stabilam uzņēmumam. Vēlos piebilst, ka caur Mintos mūsu uzņēmuma vārds izskan arī ārpus Baltijas, kas dod iespēju piesaistīt papildu kapitālu gan mums pašiem, gan visam Baltijas reģionam."

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nebanku kreditētāja "DelfinGroup" provizoriskais apgrozījums pērn bija 35,064 miljoni eiro, kas ir par 42,1% lielāks nekā 2021.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa auga par 41,6% un sasniedza 5,982 miljonus eiro, liecina biržai "Nasdaq Riga" paziņotie uzņēmuma neauditētie finanšu rezultāti par 2022.gadu.

Uzņēmuma peļņa pirms nodokļiem 2022.gadā palielinājusies par 40%, sasniedzot 7,278 miljonus eiro.

Savukārt uzņēmuma kredītportfelis kopš 2021.gada beigām palielinājies par 54%, sasniedzot 67,4 miljonus eiro. "DelfinGroup" EBITDA jeb peļņa pirms procentu, nodokļu, amortizācijas un pēc nomas atskaitījumiem pieaugusi līdz 13,1 miljoniem eiro, kas ir par 29% vairāk nekā 2021.gadā.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš sasniegtos rezultātus vērtē pozitīvi, norādot, ka pieaugumu 2022.gadā sekmēja gan uzņēmuma nostiprinātās tirgus pozīcijas galvenajos biznesa segmentos un pieprasījums pēc vienkāršiem un uz klientiem vērstiem finanšu pakalpojumiem, gan spēja pielāgoties globālās ekonomikas izaicinājumiem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Sākusies DelfinGroup akciju publiskā piedāvājuma izsole

Db.lv, 22.05.2023

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nasdaq Riga biržā 22.maijā sākusies pieteikšanās Latvijas fintech uzņēmuma AS DelfinGroup akcionāru publisko piedāvājumu akcijām, kas ilgs līdz 2. jūnija plkst. 15:30 pēc Rīgas laika.

Publisko akciju piedāvājuma ietvaros Latvijas, Lietuvas un Igaunijas investoriem ir iespēja iegādāties līdz 4,66 miljonu DelfinGroup akciju, ko piedāvā divi lielākie uzņēmuma akcionāri – SIA L24 Finance un SIA EC finance. Vienas akcijas cena ir 1,35 eiro.

Latvijas Banka abus akciju publisko piedāvājumu prospektus apstiprināja 17. maijā. Publisko piedāvājumu ietvaros L24 Finance piedāvā iegādāties līdz 3,15 miljoniem akciju, bet EC finance – līdz 1,51 miljoniem akciju, kas kopumā sastāda 10,3% no visām DelfinGroup akcijām. Piedāvājumu rezultātu paziņošana paredzēta 5. jūnijā, bet iegādāto akciju pārskaitīšanu jeb norēķinu plānots veikt 6. jūnijā. Piedāvājuma akcijas tiks piešķirtas proporcionāli (pro-rata) piedāvājuma periodā saņemtajiem iegādes pieteikumiem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

"Lombarda industrija nav bijusi digitālas transformācijas fokusā, bet mēs vēlamies to mainīt. DelfinGroup vēlas attīstīt produktu digitālā vidē, piedāvājot lombarda aizdevumu mūsdienu klientu prasībām atbilstošā veidā. Mēs vēlamies ne tikai nostiprināt līderpozīcijas nozarē, bet arī kļūt par industrijas pārveidotājiem".

Tā intervijā norāda AS DelfinGroup valdes locekle Sanita Zitmane.

Kā jūs raksturotu pārstāvēto nozari, kāda ir šā brīža situācija un galvenās tendences?

Ir pagājis gads, kopš pandēmijas radītajām sekām, kas ietekmēja visas pasaules lombardu nozari. Lielākie tirgus spēlētāji ir stabilizējuši savu uzņēmējdarbību, ieviešot jaunus pakalpojumus un piedāvājot elastīgus nosacījumus saviem produktiem. Vēsturiski lombardu nozarē ir bijis vērojams mērens, taču stabils pieaugums. Šo stabilitāti nodrošināja fakts, ka liela daļa klientu lombarda aizdevumu izmanto atkārtoti, kas norāda uz pakalpojuma ērtību un pieejamību.

Mūsdienās klienti arvien mazāk vēlas tērēt laiku, lai apmeklētu pakalpojuma sniedzēju klātienē, tādēļ digitalizācijas procesu ieviešana ir būtiskākais nozares virzītājs tuvākajos gados. Tieši digitālie risinājumi palīdzēs lombardu nozarei uzrunāt jaunus klientus un ieņemt stipras pozīcijas starp citiem aizdevumu veidiem, kuri šobrīd tiek nodrošināti tiešsaistē.

Komentāri

Pievienot komentāru