Būve

Starp LEC īpašniekiem – menedžments un būvuzņēmējs Guntis Rāvis

Ingrīda Drazdovska, 21.02.2011

Par LEC 100 % īpašnieku kļuvis SIA Energoholdings, kura dalībnieks ir arī būvuzņēmējs Guntis Rāvis.

Dienas mediju arhīvs

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pēc īslaicīgas pabūšanas SIA IM Invest «rokās», SIA Latvijas energoceltnieks (LEC) atkal maina īpašniekus

Par LEC 100 % īpašnieku kļuvis SIA Energo holdings, kura dalībnieki ir uzņēmumi SIA GRIF 23, SIA Rīno, SIA B. Holdings, kā arī trīs privātpersonas – Andris Asars-Asarovskis, Ivo Čerbakovs un Pēteris Dzirkals. SIA GRIF 23 īpašnieks un SIA Energo holdings lielākais kapitāldaļu turētājs ir būvuzņēmējs Guntis Rāvis. SIA Rīno un SIA B. Holdings 100% pieder Iļjam Basinam, liecina Lursoft informācija.

DB jau ziņoja, ka izmaiņas LEC īpašnieku sastāvā Uzņēmumu reģistrā fiksētas šā gada 16. februārī, kad par 100% LEC īpašnieku kļuva SIA IM Invest, kuras lielākais daļu turētājs – Skonto būves līdzīpašnieks Ivars Millers. Tādējādi sanāk, ka formāli par LEC līdzīpašnieku viņš pabijis ļoti īsu laiku.

Oficiālā ziņojumā presei puses informē, ka pēdējās izmaiņas īpašnieku sastāvā veiktas, ļaujot arī esošajai uzņēmuma vadībai kļūt par uzņēmuma akcionāriem, tādejādi pilnveidojot uzņēmuma līdzīpašnieku sastāvu. Uzņēmuma valdē ir atgriezies Pēteris Dzirkals, bet uzņēmuma padome ir likvidēta.

Uzņēmēji izmantojuši iespēju atgūt uzņēmumu, kas vēsturiski bijis ar Latvijas kapitālu. «Svarīgi, ka būvniecības nozarē visu darbu spektru varēs nosegt Latvijas uzņēmumi, kas nozīmē gan darbu vietējiem iedzīvotājiem, gan nodokļus Latvijas valstij. Turklāt LEC ir liels potenciāls arī ārpus Latvijas. Es uzticos esošajiem vadītājiem un neesmu plānojis aktīvi iesaistīties uzņēmuma operatīvajā darbībā,» sacījis G. Rāvis.

Pēteris Dzirkals, LEC valdes loceklis, apliecināja, ka arī turpmāk uzņēmuma vadība aktīvi strādās, lai attīstītu uzņēmumu ne tikai vietējā, bet arī starptautiskajā tirgū.