Auto

Taupa tie, kam to nevajadzētu darīt

Aldis Zelmenis, 21.10.2014

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ziemas riepu cena ir galvenā mēraukla, pēc kā pircēji izvēlas savam auto atbilstošus ziemas apavus. Lielākie knauzeri Latvijā ir tie, kas brauc ar dārgiem auto, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Izvēloties riepas, pircēji rūpīgi skaita katru eirocentu. Pēc riepu tirgotāju novērojumiem, visbiežāk naudu taupa, izraugoties vasaras riepas, savukārt ziemai autoīpašnieki, apzinoties visus riskus, riepas izvēlas rūpīgāk un nebaidās izdot vairāk naudas par riepām, kas garantēs drošību un sirds mieru. Apzinīgākie esot pieticīgāku rumaku autoīpašnieki, kuriem varbūt rocība nemaz nav tik liela, – ziemas riepām tiek atvēlēts salīdzinoši liels naudas daudzums, kas nereti var veidot pat 1/5 daļu paša automobiļa vērtības. Turpretim labāk situētie ļaudis, kas varētu atļauties iegādāties automobiļus par 50 vai 100 tūkst. eiro, arī uz ziemas riepu iegādi ir tik skopi, ka būtu gatavi uzmontēt uz sava braucamā 20 collu diskiem pašas lētākās un attiecīgi arī zemākās kvalitātes Āzijas ražotāja ziemas riepas, lai tikai ietaupītu. Turklāt šādu gadījumu kļūst ar katru gadu arvien vairāk.

Kāds riepu tirgotājs dalījās iespaidos par reālu gadījumu, kad autoīpšnieks, kurš tikko bija iegādājies greznu un jaudīgu apvidus auto, par ko samaksājis vairāk nekā 130 tūkst. eiro, atnākot uz riepu servisu centru, ir izvēlējies 20 collu pašas lētākās riepas un bija gatavs tās arī pirkt. Pēc riepu servisa centra speciālista un autodīlera vairākkārtējiem stingriem norādījumiem, ka ar šo apriepojumu jau pirmajā izbraucienā lielā motora jauda to var saraut lupatu lēveros un pie pirmā sniega vai ledus auto atradīsies kādā ceļmalas grāvī, skopais kungs tika pierunāts iegādāties nedaudz dārgākas, bet vismaz piemērotākas ziemas riepas. Rietumeiropā tā šķistu tikpat amorāla rīcība, ja cilvēks, uzcēlis milzīgu māju, jumtam grib pārvilkt siltumnīcām paredzētu polietilēna plēvi.

Visu rakstu Taupa tie, kam to nevajadzētu darīt lasiet 21. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru