Viedierīces

Tehnoloģiju apskats: viedtālrunis Huawei Mate 20 Pro

Jānis Vēvers, 09.11.2018

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Huawei apsteidz konkurentus, iestrādājot Mate 20 Pro ekrānā pirkstu nospiedumu lasītāju un iespēju bez vadiem no telefona lādēt citas ierīces

Reizēm ir labāk neko nesasolīt un tad pamatīgi pārsteigt – tādas pārdomas bija, oktobrī skatoties Huawei jaunākā flagmaņa Mate 20 Pro prezentāciju. Visu vasaru plūda baumas, ka jaunajam iPhone būs ekrānā iestrādāts pirkstu nospiedumu lasītājs, taču rudenī izrādījās, ka Touch ID vispār ir izņemts no telefona. Tikmēr ķīnieši bez liekas ažiotāžas pirmie iemontēja šādu lasītāju sava flagmaņa ekrānā.

Atbrīvošanās no fiziska pirkstu nospiedumu lasītāja atraisījusi Huawei dizaineriem rokas maksimāli simetriska telefona izveidē. Ja vien aizmugurē nebūtu iestrādāts prāvs četrstūris, kurā pa pāriem izvietotas trīs fotokameras lēcas un zibspuldze, Mate 20 Pro no abām pusēm izskatītos vienāds.

Par to, kāds «motors» sagaidīs Mate 20 Pro pircējus, puslīdz droši bija zināms jau augusta beigās, kad Huawei Berlīnes IFA izstādē prezentēja jauno 7 nanometru HiSilicon Kirin 980 procesoru. Atšķirībā no priekšgājējiem, tam ir trīs jaudu kodoli – divi 2,6 GHz, divi 1,92 GHz un četri taupīgi 1,8 GHz. Procesors katru no tiem pieslēdz atkarībā no uzdevuma, tādējādi taupot enerģiju. Šāda matemātika drīzāk asociējas ar cīņām par sekundes simtdaļām sprintā, un no lietotāja viedokļa acīmredzamu pārākumu pār tiešajiem konkurentiem diez vai izdosies izjust. Veiktspējas testi gan parāda, ka Mate 20 Pro ir šobrīd ātrākais Android tālrunis, tomēr starpība ar sekotājiem nav diez ko liela.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

6,39 collu Amoled displejs izraisa divējādas sajūtas. No vienas puses, tas ir liels, spilgts un ar flagmanim atbilstošu 3120x1440 punktu izšķirtspēju, kas transformējas iespaidīgā pikseļu blīvumā – 538 uz vienu collu. Taču satura ražotāju joprojām nepieņemtā 19,5:9 malu attiecība padara centienus izstiept displeju pa visu korpusu veltīgus. Un, ja kāds ir papūlējies pielāgoties formātam, šajā tālrunī šo labo darbu līdz galam nevar novērtēt, jo noliektā ekrāna dēļ stūros displejs ir pārāk noapaļots un dažās programmās malējās ikonas ir redzamas tikai daļēji.

Četrstūrī izvietotās trīs Leica kameras mazliet atšķiras no P20 Pro redzētajām. Galveno 40 megapikseļu RGB kameru papildina 20 MP platleņķa un 8MP telefoto kamera ar pieckārtīgu hibrīda tālummaiņu. Melnbaltās kameras vairs nav, taču attēlu asums no tā nav cietis. Kompensācijā lietotāji saņēmuši makro režīmu, kas ļauj fotografēt pat 2,5 cm tuvumā. Fotografēšana tumsā ir tikpat augstā līmenī; kopumā Huawei kamera joprojām ir labākā no telefonos redzētajām.

Huawei ilgi tika «spārdīts» par nespēju pat flagmaņos iestrādāt bezvadu uzlādes iespēju. Beidzot parāds lietotājiem ir atdots, turklāt ar uzviju. Proti, Mate 20 Pro piedāvā reverso bezvadu uzlādi. Tas nozīmē, ka tālrunis no savas 4200 miliampērstundu baterijas var iedot elektrību citām Qi sistēmas bezvadu uzlādi atbalstošām iekārtām. Oriģināli šī funkcija bija plānota bezvadu austiņu lādēšanai un nav īpaši jaudīga, taču stundas laikā Mate 20 Pro var uzpildīt dīkā guļoša telefona bateriju par aptuveni 15%.

Visu viedtālruņa apskatu Inovatīvu pārsteigumu birums lasiet 9. novembra laikrakstā Dienas Bizness. Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!