Vide

Tet Rīgas maratons mudinās būt videi draudzīgiem

DB, 25.04.2019

Attēls: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar Tet Rīgas maratonu pieteicis pirmo «Zaļo punktu», kurā maratona dalībnieki šogad skrējiena laikā varēs atveldzēties un spēkus atjaunot dabai draudzīgā veidā.

Tet Rīgas maratona «Zaļais punkts» ir solis pasākuma ekoloģiskās pēdas nospieduma samazināšanā – aicinājums skrējējiem ikdienā aktīvāk ieviest zaļo dzīvesveidu, šķirot atkritumus, gādājot par videi draudzīgāku maratona norisi, lai tuvāko gadu laikā kļūtu par vienu no ilgtspējīgākajiem lielpilsētu maratoniem starptautiskā mērogā.

Pirmais Tet Rīgas maratona «Zaļais punkts», ko nodrošinās Latvijas Zaļais punkts, tiks noformēts un iekārtots tikai no dabai draudzīgiem, atkārtoti pārstrādājamiem un vairākkārt izmantojamiem materiāliem. Aptuveni 29 000 skrējējiem jeb pilnīgi visu distanču dalībniekiem, kuri pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izvietotajā punktā atveldzēsies, ūdens un izotoniskie dzērieni tiks pasniegti glāzēs no atkārtoti pārstrādāta kartona, kas bioloģiski noārdās. Izlietotās glāzes un arī augļu pārpalikumi tiks nodoti biodegradācijas šūnās, lai iegūtu biogāzi. Šajā punktā 34 000 glāžu uzpildīšanai ūdens pudeļu vietā tiks izmantotas ūdens cisternas (4770 litri ūdens un 330 litri izotoniskā dzēriena). Savukārt glāžu starplikas, ko izmanto, lai glāzes varētu izkārtot vairākos stāvos, pēc tam tiks nogādātas pārstrādei «Nordic Plast» rūpnīcā.

Lai mainītu maratona dalībnieku paradumu izlietotās glāzes un citus atkritumus mest zemē, kur tos ierasti savāc trases palīgi, uz vietas būs pieejami bioloģisko, vieglā iepakojuma (plastmasas, kartona un metāla iepakojums) un sadzīves atkritumu konteineri, kuros skrējēji tiks aicināti šķirot atkritumus. Skrējējus uz vietas punktā atbalstīs 40 palīgi.

Tet Rīgas maratona «Zaļais punkts» atradīsies uz Valdemāra ielas pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un būs atvērts no 8.30 līdz 16.00 jeb no pirmā līdz pēdējam skrējējam. «Zaļājā punktā» skrējējus uzmundrinās dabas skaņas, kā arī atraktīvā Vislatvijas Šķiratlona trenere Viktorija jeb Sanda Dejus.

«Tet Rīga maratons savā pastāvēšanā ir piedzīvojis lielas pārmaiņas – esam saņēmuši starptautisko Zelta kvalitātes zīmi (Gold Label), ir audzis disciplīnu un dalībnieku skaits un kvalitātes prasības gan pret pasākuma saturu, gan tehnisko izpildījumu. Nākamais attīstības solis ir sekot pasaules praksei un būtiski samazināt maratona ekoloģiskās pēdas nospiedumu,» komentē Aigars Nords, Tet Rīgas maratona organizatoru komandas vadītājs.

Zaļā pilotprojekta ietvaros, šogad tiks ieviests arī sporta apavu ziedošanas punkts. Tajā ikviens ir aicināts ziedot savus nevajadzīgos, bet labā un funkcionālā stāvoklī esošos sporta apavus tiem, kuriem pašiem nav rocības tos iegādāties.

Komentāri

Pievienot komentāru