Ražošana

Tiesa: Lipmana versija par akciju atprasīšana nav pierādīta

Gunta Kursiša, 24.03.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Kirova Lipmana versija, ka starp viņu un Sergeju Zaharjinu esot bijusi mutiska vienošanās par Liepājas metalurga (LN) akciju pārskaitīšanu, netiek pierādīta, lēmusi Augstākā tiesa.

Jau ziņots, ka K. Limpana versijā 1,9 miljoni LM akciju bijuši nodoti S. Zaharjinam uz laiku līdz tiks sasniegti kādi LM biznesa mērķi. 2003. gada septembrī uzņēmums Gesil Limited pārskaitīja trim LM akcionāriem – S. Zaharjinam, Iļjam Segalam un K. Lipmanam – aptuveni 4,9 miljonus LM akciju katram. Pēc divām nedēļām K. Lipmans 1,9 miljonus LM akciju pārskaitīja S. Zaharjinam.

K. Lipmana pieaicināto liecinieku – Jāņa Nagļa, Ulda Oša un Benitas Voronovas - liecības, kurās tiek apstiprināta mutiskas vienošanās esamība starp K. Lipmanu un S. Zaharjinu, AT spriedumā nav guvušas apstiprinājumu. Advokāte Sintija Radionova, kas tiesā pārstāv S. Zaharjinu, pauž pieņēmumu, ka tas nav noticis, «tāpēc, ka divi no lieciniekiem – J. Naglis un U. Osis – ir K. Lipmanam daļēji piederošā uzņēmuma Grindeks padomes locekļi un faktiski saņem no viņa atalgojumu (K. Lipmans ir Grindeks padomes priekšsēdētājs un lielākais akcionārs, 33,29% akciju uz 2013. g. 31. decembri).»

Advokāte arī uzsvērusi, ka «tiesvedības gaitā ir nepārprotami redzams, ka 1,9 miljonu LM akciju pārskaitīšana K. Lipmanam bijusi apzināta vai neapzināta kļūda, ko pats K. Lipmans pēc divām nedēļām ir labojis, pārskaitot šīs akcijas to īpašniekam – S. Zaharjinam.»

«No K. Lipmana prasības un tiesvedības materiāliem tā arī netop skaidrs, kādu citu motīvu vadīts K. Lipmans 2003. gada septembrī būtu varējis pārskaitīt minētās akcijas S. Zaharjinam. Prasība par šo akciju atdošanu tiesā celta vien pēc astoņiem gadiem. Visu šo gadu laikā K. Lipmans nav šīs akcijas nedz deklarējis Valsts ieņēmumu dienestā, nedz likumā paredzētajā kārtībā vērsies Finanšu un kapitāla tirgus komisijā, nedz ziņojis par tām biržai vai veicis citas darbības, kas liecinātu, ka viņš uz šīm akcijām pretendē,» teikts S. Zaharjinu pārstāvošās advokātes paziņojumā.

Nonākot finanšu grūtībās, Liepājas metalurgs jau pērn pavasarī pārtrauca ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja Liepājas metalurga vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai UniCredit - 67 465 056 eiro. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro apmērā.