Ražošana

Lipmans: Man te viss ir pieriebies, plānoju Grindeks pārcelt prom no Latvijas

Dienas Bizness, 05.12.2016

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēc tam, kad par ražošanas plānu samazināšanu Latvijā paziņoja uzņēmums Severstal Distribution, koncerna Grindeks īpašnieks Kirovs Lipmans portālam rus.db.lv paziņojis, ka jau tuvākajā laikā nolēmis pārcelt farmācijas kompāniju prom no Latvijas, sakot: «Man te viss ir pieriebies!».

«Teikšu atklāti: es brīnišķīgi saprotu Severstal īpašnieku motivāciju. Tāda attieksme pret mani personīgi un biznesu kopumā spiež mani «tīt makšķeres» prom no Latvijas. Es vienmēr esmu bijis šīs valsts patriots. Ko tik visu esmu darījis tās labā! Bet man pat «paldies» neviens nekad nav pateicis. Atzīšos godīgi, esmu apvainojies uz Latviju. Iemesls tam ir gan Liepājas metalurgs, gan federācija, gan daudz kas cits», – teica Lipmans.

Jāatzīmē, ka iepriekš Lipmans medijiem solīja, ka lai cik grūti arī klātos, viņš Grindeks no Latvijas prom nepārcels. 2010.gadā kādā intervijā viņš apgalvoja: «Manuprāt, pati doma par aiziešanu no Latvijas – tā ir mūsu komersantu neprasme pielāgoties krīzes apstākļiem, kuros vienmēr jāsaskaras ar skarbāku bankas kredītu izsniegšanas politiku, energoresursu sadārdzināšanos un nekustamā īpašuma tirgus sabrukumu. Amerika piedzīvo pacēlumus un kritumus ik pēc katriem 5 – 6 gadiem, un neviens par to nebrīnās. Biznesa stratēģija ir jāveido gudri un jānodrošinās, nevis jābēg prom no valsts».

Taču pašlaik viņa domas ir kardināli mainījušās. «Plānoju Grindeks pārcelt prom no Latvijas. Esmu tam jau nolūkojis pāris vietu, šobrīd tās izvērtēju. Kad tas notiks? Ļoti drīz, es nudien nedomāju gaidīt vēl gadiem ilgi. Piesienas visam pēc kārtas, visādām nenozīmīgām lietām, visi tie kantorīši – fuktuki, knabi – man jau ir līdz kaklam. Man ir viens no vadošajiem uzņēmumiem valstī, kurā ir simtiem darba vietu, bet attieksme pret mani ir tāda. Es jūtos apvainojies, un nespēju vairs ilgāk to paciest», teica K.Lipmans.

Savukārt AS Grindeks paziņojumā Nasdaq Riga informē, ka uzņēmuma vadība izskata dažādas iespējas, kā palielināt ražošanas jaudas. Tas ietver ražošanas uzsākšanu citās valstīs vai ražošanas paplašināšanu esošajās Grindeks koncerna ražotnēs.

Jau ir pieņemts lēmums par jaunas ampulu ražošanas līnijas uzstādīšanu AS Grindeks meitasuzņēmumā HBM Pharma Slovākijā, palielinot injekcijas formu medikamentu ražošanas jaudas līdz 130 miljoniem ampulu gadā, teikts paziņojumā.

Izmantojot pašu finansējumu, koncerns 2017. gadā plāno investēt vismaz 4 milj. eiro.

Citi lēmumi šobrīd nav pieņemti, tajā skaitā netiek apsvērta Latvijā darbojošos ražotņu pārcelšana uz citām valstīm, uzsvērts kompānijas paziņojumā.

Grindeks 2016. gada pirmo deviņu mēnešu nerevidētie konsolidētie finanšu pārskati liecina, ka koncerna apgrozījums 2016.gada pirmajos deviņos mēnešos bija 72,4 milj. eiro, kas ir par 8,9 milj. eiro vai par 14% vairāk nekā 2015. gada pirmajos deviņos mēnešos.

Komentāri

Pievienot komentāru