Lapiņš: Grindeks un Olainfarm apvienošana būtu nozīmīgs ieguvums Latvijas ekonomikai 

Latvijas farmācijas kompāniju Grindeks un Olainfarm apvienošana būtu nozīmīgs ieguvums Latvijas ekonomikai, atzīst Olainfarm valdes loceklis Salvis Lapiņš.

LETA, 09.6.2016

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Ņemot vērā, ka abi uzņēmumi darbojas pietiekami līdzīgos tirgos, to apvienošana noteikti varētu veicināt efektivitātas pieaugumu, norādīja Lapiņš.

Bezkaislīgi raugoties, ja būtu iespēja iegādāties Grindeks, Latvijas ekonomikas kontekstā Grindeks un Olainfarm apvienošana būtu iespēja izveidot ļoti efektīvu uzņēmumu, aģentūrai LETA atzina Lapiņš.

Tiesa, viņš atzīmēja, ka iespējamā vienošanās ar Grindeks akcionāriem, visticamāk, būtu ilgs un sarežģīts process. Taču Latvijas ekonomikai tas būtu nozīmīgs ieguvums, uzsvēra Lapiņš.

Kā vēstīts, šī gada sākumā Olainfarm parakstīja līgumu par eko kosmētikas ražotāja "Kiwi Cosmetics" 100% kapitāla daļu iegādi, bet šī gada maijā Olainfarm iegādājās elastīgo medicīnisko izstrādājumu ražotāju Tonus Elast. Tāpat šogad iecerēts attīstīt kompānijas ražošanas platformu Baltkrievijā, līgumu par Baltkrievijā esošā uzņēmuma iegādi noslēdzot, iespējams, nākamgad.

Jau ziņots, ka Olainfarm koncerna realizācija šā gada pirmajā ceturksnī sasniegusi 26,1 miljonu eiro, kas ir par 3% mazāk nekā šajā periodā pērn. Koncerna tīrā peļņa pirmajā ceturksnī bija 3,1 miljons eiro, kas ir par 52% mazāk nekā 2015.gada pirmajā ceturksnī. Šī gada pirmajā ceturksnī veikti uzkrājumi viena miljona eiro apmērā Ukrainas sadarbības partnera parādiem.

Lielākie noieta tirgi gada sākumā bija Latvija, Krievija, Ukraina un Baltkrievija.

Šā gada darbības plāns paredz, ka Olainfarm nekonsolidētā peļņa šogad sasniegs deviņus miljonus eiro, konsolidētā - desmit miljonus eiro. Savukārt konsolidētais apgrozījums šogad sasniegs 100 miljonus eiro, bet nekonsolidētais - 86 miljonus eiro.

Olainfarm koncerna peļņa pēc nodokļu nomaksas pērn bija 15,3 miljoni eiro, liecina revidētais konsolidētais peļņas un zaudējumu aprēķins par koncerna darbību 2015.gadā. Tas ir par 25% vairāk nekā 2014.gadā un par 8% vairāk nekā 2012.gadā, kad tika sasniegts līdzšinējais peļņas rekords - 14,2 miljoni eiro. Koncerna mātesuzņēmums 2015.gadā nopelnīja 14,6 miljonus eiro, par 28% uzlabojot 2014.gadā sasniegto peļņas rādītāju.

Olainfarm akcijas tiek kotētas Baltijas Oficiālajā sarakstā. Lielākais uzņēmuma īpašnieks ir valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins.

Savukārt Grindeks koncerns pērn apgrozīja 82,7 miljonus eiro, kas ir par 6,6% mazāk nekā 2014.gadā, liecina Grindeks 2015.gada revidētie konsolidētie finanšu pārskati. Grindeks pērn strādāja ar peļņu 1 036 734 eiro apmērā iepretim 2014.gadam, kad tas cieta zaudējumus 2,54 miljonu apmērā.

Grindeks gatavo zāļu pārdošanas apjoms 2015.gadā bija 74,7 miljoni eiro un ir samazinājies, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, par 4,3 miljoniem eiro jeb 5,4%.

Pārdošanas apjoms Krievijā, pārējās NVS valstīs un Gruzijā 2015.gadā sasniedza 41,3 miljonus eiro, kas ir par 19,2 miljoniem eiro jeb 31,8% mazāk nekā 2014.gadā. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ievērojamākais pārdošanas apjoma pieaugums sasniegts Gruzijā - par 25% un Turkmenistānā - par 37%.

Grindeks specializējas sirds un asinsvadu, centrālo nervu sistēmu ietekmējošo un pretvēža medikamentu terapeitiskajās grupās. Grindeks ražo 25 aktīvās farmaceitiskās vielas. Uzņēmuma produkcija tiek eksportēta uz 70 valstīm un veido 90% no kopējā apgrozījuma. Nozīmīgākie Grindeks tirgi ir Eiropas Savienības valstis, Krievija un pārējās NVS valstis, ASV, Kanāda, Japāna un Vjetnama.

Lai palielinātu ražošanas jaudas un uzlabotu infrastruktūru, kopš 2002.gada uzņēmums īstenojis virkni vērienīgu investīciju projektu, šajā laikā investējot attīstībā vairāk nekā 70 miljonus eiro.

Grindeks akcijas tiek kotētas Nasdaq Riga Oficiālajā sarakstā. Grindeks lielākie akcionāri ir Kirovs Lipmans - 33,29%, AS AmberStone Group - 22,66%, Anna Lipmane - 16,65%, Swedbank nominālturētājs (Clients Account) - 9,56%.

 

Tevi varētu interesēt

AS Olainfarm akcionāru sapulcē nolemts novirzīt 2015.gada peļņas daļu 2,549 miljonu eiro...

AS Olainfarm koncerna realizācija 2016.gada pirmajā ceturksnī ir sasniegusi 26,1 miljonu eiro,...

AS Olainfarm ir parakstījusi līgumu ar AS ABLV Bank par ilgtermiņa kredītu...

Noslēdzies AS Grindeks izsludinātais iepirkums par I fāzes prospektīvu, dubultaklu, randomizētu,...

Farmācijas uzņēmums AS Olainfarm izsludinājis iepirkumu jaunas zāļu formas (ar pretalerģijas aktivitāti,...

Nepalaid garām

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

8.janvārī "Dienas Bizness" rīkoja kārtējo Donoru dienu Andrejostā....

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Latvijas Paralimpiskās komitejas rīkotajā Latvijas Paralimpiskā sporta centra arhitektoniskās...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Trešdien, 8.jūnijā Rīgas Pasažieru terminālī Eksporta ielā tika atklāts pirmais sertificētais...

Lauksaimnieki joprojām ļoti aktīvi izmanto zemes iegādes kreditēšanas programmas piedāvāto...

Dzelzceļš un lielākās ostas arvien iespaidīgos mīnusos; Krievijas dzelzceļš plusos,...

Pa Latvijas dzelzceļa infrastruktūru šī gada piecos mēnešos pārvadāti 20,36 miljoni...

Uzņēmums Jensen Metal, kas atrodas Liepājas biznesa centrā, Kapsēdes ielā 2, šogad...

Šā gada maijā Ventspils brīvostas termināļos pārkrauti 1,4 miljoni tonnu kravu. Kopējais...

Celtniecības materiālu ražotāja un vairumtirgotāja SIA Knauf apgrozījums pērn sasniedza 50,818...

Reģistrētas izmaiņas AS Lazdonas piensaimnieks valdes sastāvā, liecina Lursoft Klientu portfeļa...

Latvijai būtu jāiegādājas vairāk nekā 50% nodalītā AS Latvijas Gāze (LG) gāzes...

Baltijas Helikoptera pamatklienti nāk no biznesa; nesmādē svētkos, bet pieprasa glābšanas...