Uškovs: SC Rīgas domē plāno iegūt 51% vietu 

Pašvaldību vēlēšanās Politisko partiju apvienība Saskaņas Centrs (SC) Rīgas domē plāno iegūt 51% vietu. Patlaban arī esot stingra pārliecība, ka vēlēšanās SC varētu piedalīties kopā ar Andra Amerika vadīto apvienību Gods kalpot Rīgai, sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Jānis Rancāns, 05.9.2012

Nils Ušakovs

Foto: Raitis Puriņš, Dienas Mediji

Raidījumā Dienas Rīts viņš norādīja, ka patlaban izvirzīts uzdevums un plāns iegūt 51% vietu un tālāk saņemto rīdzinieku mandātu pildīt četrus gadus. Tāpat N. Ušakovs norādīja, ka neplānojot kandidēt Saeimas vēlēšanās.

Runājot par parakstu vākšanu «nepilsoņu referenduma» organizēšanai, N. Ušakovs norādīja, ka viņa un apvienības valdes pārstāvju pozīcija ir, ka referendums nav izmantojams kā instruments nepilsoņu problemātikas risināšanai. Tomēr apvienībā ir vairāki tūkstoši biedru, kuriem ir pretējs viedoklis. N. Ušakovs uzsvēra, ka tādas ir liela politiska spēka īpatnības.

N. Ušakvos iepriekš izteicās, ka neatbalstīs parakstu vākšanu un nepiedalīsies arī pašā referendumā. Rīgas domes priekšsēdētājs pauda, ka mēģinājums organizēt referendumu par šo jautājumu nemainīs nepilsoņu stāvokli Latvijā, bet gan palīdzēs provokatoriem, kuri pirms vēlēšanām vēlas uzkurināt nacionālos konfliktus.

Savukārt, runājot par plānu 2015. gadā Rīgā sarīkot Eiropraidu, Rīgas domes priekšsēdētājs pauda, ka patlaban šim jautājumam pievērsta liela mēroga uzmanība. Praids ir jūtīgs temats, sacīja N. Ušakovs, norādot, ka Rīgas domes pozīcija ir vienkārša – pasākuma organizatoriem jāatnāk un jāpastāsta, ko viņi plāno darīt. Tad Rīgas dome arī domāšot, ko darīt tālāk.

Iepriekš portāls skapis.eu vēstīja, ka Eiropas praida organizētāju tikšanās laikā sestdien ticis pieņemts lēmums Europraidu 2015. gadā rīkot Rīgā. Uz tiesībām rīkot šo pasākumu pretendējušas vairākas pilsētas – Barselona, Milāna un Mančestra.

Tevi varētu interesēt

Jautājums par referendumu par pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem jāizlemj juridiski,...

Tiesību eksperti norāda, ka nav ierobežojumu, kas neļautu UR reģistrēt SIA AquaRiga....

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pieprasa nekavējoties atcelt Rīgas...

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja izskatīs jautājumu par naudas balvu...

Nepalaid garām

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

8.janvārī "Dienas Bizness" rīkoja kārtējo Donoru dienu Andrejostā....

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Latvijas Paralimpiskās komitejas rīkotajā Latvijas Paralimpiskā sporta centra arhitektoniskās...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...