Tirdzniecība un pakalpojumi

Uzņēmēji bez mobilā tīkla infrastruktūras nevarēs pretendēt uz mobilā telefona tīkla numerāciju

Žanete Hāka, 08.12.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome, nostiprinot Numerācijas plānā noteiktās prasības, veica grozījumus noteikumos par numerācijas lietošanas tiesībām.

Grozījumi precizē numerācijas lietošanas tiesību uz publiskā mobilā telefonu tīkla numuriem piešķiršanas kārtību. Jaunā kārtība paredz, ka elektronisko sakaru komersanti, kuriem nav mobilā tīkla infrastruktūras, nevarēs iegūt mobilo tīklu numerāciju, informē SPRK.

Grozījumi MK noteikumos nosaka, ka publiskā mobilā telefona tīkla numurs turpmāk būs tāds numurs, ko lieto publiskajā mobilajā telefonu tīklā. Lai tehniski būtu iespējams sniegt elektronisko sakaru pakalpojumus mobilajā tīklā, elektronisko sakaru komersantiem ir nepieciešami galalietotāji un mobilā tīkla infrastruktūra. Līdz ar to komersants, kas neizpilda abus šos nosacījumus, nevar reāli galalietotājam sniegt elektronisko sakaru pakalpojumus un numerācijas lietošanas tiesības netiek izmantotas Nacionālajā numerācijas plānā paredzētajam mērķim. Turklāt tās nevar izmantot arī citi komersanti, tādējādi galalietotāji nesaņem elektronisko sakaru pakalpojumus.

Izvirzītais nosacījums elektronisko sakaru komersantiem turpmāk mobilo numerāciju izmantot tikai mobilo pakalpojumu sniegšanai nodrošinās racionālu un efektīvu numerācijas resursu izmantošanu, kā arī mazinās krāpniecību ar Latvijas numerāciju. Turpmāk numerācijas lietošanas tiesības uz publisko mobilo telefonu tīklu numuriem tiks piešķirtas gadījumos, ja komersants tos lietos mobilajā tīklā. Vienlaicīgi komersants pieprasījumā par numerācijas lietošanas tiesību uz publisko mobilo telefonu tīklu piešķiršanu, norāda komersantu, kura mobilajā tīklā lietos publisko mobilo telefonu tīklu numurus. Ja komersantam nav savs mobilais tīkls, komersants šim pieprasījumam pievieno tā komersanta piekrišanu, kura mobilajā tīklā, lietos publisko mobilo telefonu tīklu numurus.

Grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Komentāri

Pievienot komentāru