Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzvaras parka Rīgā pirmā pārbūves kārta, sakopjot teritoriju pēc okupekļa nojaukšanas, varētu izmaksāt 5 līdz 6 miljonus eiro, 6.martā Latvijas Radio stāstīja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Parku iecerēts veidot kā aktīvas atpūtas vietu, un, pēc M.Staķa teiktā, tuvākajā laikā sabiedrība tikšot iepazīstināta ar detalizētājiem attīstības plāniem.

M.Staķis atzīmēja, ka jau pavasarī būvnieki parkā sāks darbus, attiecīgi uz 9.maiju tur "ar garantiju" joprojām būs būvdarbus ierobežojošs žogs.

Savukārt runājot par Rīgas Pieminekļu padomes 3.marta rekomendāciju demontēt vai pārvietot sešus pilsētā esošus pieminekļus, tostarp 1982.gadā Kronvalda parkā uzstādīto pieminekli rakstniekam Andrejam Upītim, skulptūru "staļinisma perioda rakstniecei" Annai Saksei Gaujas ielā un krievu dzejnieka Aleksandra Puškina pieminekli Kronvalda parkā, jo tie esot saistāmi ar padomju laiku slavināšanu, Staķis solījās, ka uz pieminekļu jautājumu skatīšoties "ar vēsu prātu".

Rīgas mērs uzsvēra, ka Rīgas dome līdzīgus ierosinājumus saņem teju katru nedēļu un par konkrētajiem pieminekļiem vispār nav vēl lēmusi. Viņš atzīmēja, ka Pieminekļu padomes lēmumam ir rekomendējošs raksturs, turklāt tas pieņemts tikai ar vienas balss pārsvaru.

M.Staķis pieļāva, ka, piemēram, Upīša pieminekli varbūt tiešām pārvietos, jo, Kongresu namu pārveidojot par akustisko koncertzāli, pie tās varbūt piemērotāk būtu uzstādīt kādu mūziķiem veltītu vides mākslas darbu.

Komentāri

Pievienot komentāru