Investors

Valmieras stikla šķiedra pārcēlusi papildu akciju publiskā piedāvājuma īstenošanu

Žanete Hāka, 25.04.2019

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nolemts pārcelt AS Valmieras stikla šķiedra valde plānoto papildu akciju publisko piedāvājumu (follow-on public offering jeb FPO) uz 2019. gada otro pusgadu, pamatojoties uz vairākiem iemesliem, paziņojumā Nasdaq Riga norāda uzņēmums.

2019. gada 25. aprīlī sabiedrības valde paziņoja par aizkavētu 2018. gada auditētā konsolidētā un atsevišķā finanšu pārskata iesniegšanu.

Pārskatu aizkavēšanās saistīta ar faktu, ka P-D VALMIERA GLASS USA Corp., sabiedrības ASV meitas uzņēmums, nesen saņēmis papildu informācijas pieprasījumu no tās zvērinātiem auditoriem, kā arī no sabiedrības zvērinātiem auditoriem, ASV meitas uzņēmuma auditēšanas gaitā. Attiecīgi ir nepieciešams iegūt neatkarīga eksperta ziņojumu par ASV meitas uzņēmuma procesiem, kura sagatavošanai nepieciešams papildus laiks, skaidro uzņēmums.

Pamatojums ir sekojošs: ASV meitas uzņēmums sastāv no divām fiziski nodalītām rūpnīcām vienā un tajā pašā īpašumā. Pirmā ir filcu ražotne, kas var darboties kā neatkarīga vienība (iepriekš saukta arī kā «Pirmā kārta»). Otrā ir vertikāli integrēta stikla šķiedras diega ražotne (iepriekš saukta arī kā «Otrā fāze»). Kā jau iepriekš ziņots, ASV otrās fāzes process ir prasījis daudz ilgāku laiku kā iepriekš plānots, lai sasniegtu gaidītos ražošanas rezultātus. Ņemot vērā to, ka lielākā daļa grupas investīciju pēdējos gados ir virzīti Otrās fāzes īstenošanai, auditori ir pieprasījuši papildus informāciju, lai novērtētu aktīvu vērtību, kuriem ir jābūt iegrāmatotiem, slēdzot 2018. gada kontus, skaidro uzņēmums.

«Šie industriālie aktīvi ir diezgan unikāli un specializēti, ņemot vērā to, ka tie pārstāv vienīgo lielo stikla šķiedras ražotāju ASV. Tādējādi rūpīgas pieejas novērtējums ir īpaši vajadzīgs. Valde respektē auditoru pieprasījumu pēc papildu informācijas, jo tas rada labāku iespējamo aktīvu novērtējuma atspoguļojumu grupā visiem akcionāriem, tai skaitā arī sabiedrības mazākuma akcionāriem. Savukārt no savas puses vadība arī turpina meklēt veidus, lai optimizētu saražotās produkcijas daudzumu no Otrās fāzes rūpnīcas, lai virzītos tuvāk plānotajai ražošanas kapacitātei un tādējādi uzlabotu rentabilitāti. Rezultātu sasniegšanā tiek izmantoti daudz un dažādi elementi, kuri galu galā ir atkarīgi no krāsns, kas darbojas nepārtrauktā 24/7 režīmā,» teikts uzņēmuma paziņojumā.

Tādējādi grupas konsolidētā gada pārskata un atsevišķo finanšu pārskatu par sabiedrību un tās meitas uzņēmumiem sagatavošanai ir nepieciešams papildus laiks. Sabiedrības valde prognozē, ka 2018. gada auditētie konsolidētie un atsevišķie finanšu pārskati tiks publicēti līdz 2019. gada 14. jūnijam.

Tāpat sabiedrības valde paziņoja par sabiedrības kārtējās akcionāru sapulces pārcelšanu.

Ņemot vērā to, ka iepriekš minētajā akcionāru sapulcē paredzēts pieņemt vairākus lēmumus, kas saistīti ar FPO īstenošanu, sabiedrības valde uzskata par nepieciešamu pārcelt FPO procesu uz vēlāku laiku. Iepriekš tika paredzēts, ka tas tiks īstenots 2019. gada pirmajā pusē.

Ņemot vērā iepriekš minēto, sabiedrības valde ir nolēmusi pārcelt plānoto papildu akciju publiskā piedāvājuma īstenošanu (kas sakrīt arī ar plānoto iesniegumu biržai par akciju pārcelšanu uz Nasdaq Baltijas Oficiālo sarakstu) uz 2019. gada otro pusgadu.

Komentāri

Pievienot komentāru