Pēdējo pāris nedēļu laikā savstarpējo aizdevumu platformas Mintos īpašnieki novērojuši pastiprinātu interesi no grieķu investoriem par iespēju ieguldīt platformā, informē Mintos vadītājs Mārtiņš Šulte.

«Esam saņēmuši virkni jautājumu par to, kā darbojas pakalpojums. Tāpat vairāki investori ir veikuši ieguldījumus. Uz kopējā fona ieguldītās summas nav būtiskas, bet tas parāda tendenci, ka turīgie Grieķijas iedzīvotāji meklē iespējas kapitālu pārnest ārpus valsts, un ieguldījums savstarpējo aizdevumu platformās ir viens no risinājumiem,» viņš uzsver.

Mintos vadība šā gada jūnijā iegādājās starptautisko domēnu mintos.com. Šobrīd platformā reģistrējušies 1847 investori no 29 pasaules valstīm. Platformā pieejamos kredītos 6 mēnešu laikā ieguldīti 2,54 miljoni eiro. Vidējā ieguldītā summa uz vienu investoru ir 2512 eiro. Vidējā neto gada atdeve investoriem ir 13,4%.

Latvijā pirmā savstarpējo aizdevumu platforma Mintos savu darbību sāka 2015.gada janvārī. Tās darbību pārrauga padome, kurā strādā advokātu biroja "FORT" partnere Ramona Miglāne, Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins, kā arī Superia Corporate Finance partneris Mārtiņš Krūtainis.

Savstarpējo aizdevumu platforma Mintos saved kopā cilvēkus, kuri vēlas aizņemties finanšu līdzekļus un investorus. Platforma piedāvā kredītus patērētājiem gan pret hipotekāro, gan pret auto ķīlu visās trīs Baltijas valstīs.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra