airBaltic privātais akcionārs Baltijas Aviācijas Sistēmas ir piekritis valdības izvirzītajiem nosacījumiem, lai nekavējoties tiktu veikta lidsabiedrības pamatkapitāla palielināšana, kā arī finansēšana kompānijas attīstībai, medijiem paziņojis airBaltic valdes pārstāvis Bertolds Fliks.

«Ministru prezidentam un valdībai vairs nav šķēršļu sava lēmuma izpildei - valdībai tagad proporcionāli jāpiedalās airBaltic pamatkapitāla palielināšanā par 63,68 miljoniem latu. Obligāta ir valsts proporcionāla dalība pamatkapitāla palielināšanā, kā arī finansējums apmēram 30 miljonu latu apmērā, kas ir atbilstošs privātā akcionāra BAS jau ieguldītajam finansējumam nacionālās lidsabiedrības attīstībai. BAS ir gatavs spert šo soli lidsabiedrības interesēs. Šī brīža nenoteiktība un ažiotāža kaitē abiem akcionāriem un lidsabiedrībai, radot milzīgus zaudējumus, kā arī tās klientiem,» teikts B. Flika paziņojumā. 

 

Pašlaik abu pušu juristi strādā pie vienošanās dokumentu sagatavošanas, aģentūrai LETA apstiprināja Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Anrijs Matīss. Viņš apsveica konstruktīvo risinājumu, kas ir panākts pēc mēnešiem ilgušajām sarunām. SM valsts sekretārs skaidroja, ka vienošanās paredz airBaltic vadītāja B. Flika atkāpšanos no amata, izmaiņu veikšanu akcionāru līgumā, starptautiskās lidostas Rīga kā kompānijas bāzes lidostas saglabāšanu, uzņēmuma valdes paplašināšanu, ārzonu firmu patieso labumu guvēju atklāšanu, BAS meitasuzņēmumu konsolidāciju atpakaļ airBaltic un citu valdības izvirzīto prasību izpildi. 

 

Tomēr viņš norādīja, ka visas vienošanās detaļas skaidri būs redzamas pēc tam, kad savu darbu būs paveikuši juristi.

 

Par panākto vienošanos vēl būs jālemj valdībai, un to formāli varētu noslēgt pēc tam, kad valdība dos oficiālu apstiprinājumu. Valdībai būs jālemj par naudas līdzekļu ieguldīšanu airBaltic, kas tiks darīts simetriskā apjomā tam, kādu summu ieguldīs privātais akcionārs Baltijas Aviācijas sistēmas (BAS).

 

Arī premjers Valdis Dombrovskis Latvijas Televīzijas premjeru debatēs atzina, ka panākta vienošanās airBaltic jautājumā un šī vienošanās ar BAS paredz, ka B. Fliks atstās airBaltic prezidenta amatu un ka BAS piekritīs akcionāru līgumu grozījumiem.

Valdība vēlas saņemt revidenta apstiprinātu airBaltic 2010. gada pārskatu, kas sniegtu objektīvu priekšstatu par uzņēmuma finansiālo situāciju, tostarp sniegtu vērtējumu par izskanējušām bažām attiecībā uz valdes nedeklarētajām apjomīgām airBaltic saistībām, kas varētu būtiski ietekmēt airBaltic finansiālo situāciju, kā arī revidenta apstiprinātu pārskatu par 2011. gada pirmā pusgada rezultātiem. Valdība izvirzījusi arī nosacījumu par darboties spējīgsa uzņēmuma padomes izveidošanu, kas uzraudzītu valdi un sniegtu beznosacījuma atzinumu saskaņā ar likumu par valdes iesniegtajiem pamatkapitāla palielināšanas priekšlikumiem. Tāpat valdība vēlējās panākt vienošanos par grozījumiem akcionāru sadarbības līgumā un uzņēmuma statūtos, kas nodrošinātu valsts kontroli pār airBaltic darbību, tostarp valdes ikdienas darbu.

 

Valsts kanceleja jau iepriekš norādīja, ka neesot izbeigts arī 2011. gada 1. septembrī noslēgtais līgums ar Transatlantic Holdings Company S.A., kas paredz prettiesisku fiktīvu airBaltic akciju pārdošanu.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra