Patlaban pastāv divi varianti – rīkot jaunu vilcienu iepirkuma konkursu vai novirzīt kohēzijas fonda līdzekļus, kas bija paredzēti vilcienu iegādei, citiem mērķiem, tādējādi pagaidām no jaunu vilcienu iegādes atsakoties, norāda premjerministrs Valdis Dombrovskis.

Premjers LNT raidījumā 900 sekundes norādīja, ka kohēzijas fonda finansējums netiks pazaudēts, tas tiks pārdalīts citiem projektiem.

Pēc Dombrovska teiktā, ir vairāki būtiski projekti, kam nepieciešams finansējums – viens no tiem ir dzelzceļa elektrifikācija, turklāt, neskatoties uz iepriekšējā konkursa neizdošanos, jādomā par pasažieru vilcienu modernizāciju, taču ne tik apjomīgu, kāda tā bija ieplānota iepriekš.

Vienošanās starp AS Pasažieru vilciens (PV) un Spānijas uzņēmumu Construcciones y Auxiliares de Ferrocariles S.A. (CAF) par jaunu vilcienu iegādi nav panākta.
 
Līdz ar to netika nodrošināta ES līdzfinansējuma pieejamība šim projektam pilnā apmērā.

Iepriekš Satiksmes ministrijas (SM) parlamentārais sekretārs Klāvs Olšteins izteicās, ka gadījumā, ja netiks panākta vienošanās skandālos apvītajā vilcienu iepirkumu konkursā, pastāv risks, ka Spānijas vilcienu ražotājs vērsīsies pret Latviju Stokholmas tiesā. Olšteins arī sacīja, ka var tikt pagarināts vienošanās panākšanas termiņš.

Olšteins arī uzsvēra, ka valsts interesēs ir, lai jauni vilcieni tiktu iegādāti, jo pašreizējie vilcieni, pēc ministrijas pārstāvja teiktā, ir lietojumi vēl aptuveni septiņus gadus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra