Lai saglabātu attiecīgu kontroli Kālija parkā, Šveices advokāts Rudolfs Meroni spiests rīkot akcionāru sapulces katru darbadienu. Tādējādi viņš gadā noturējis ap 250 sapulcēm.

«2010. gadā Kālija parka aptuveni 50% daļu kontrolētājs Oļegs Stepanovs centās viltot uzņēmuma akcionāru sapulci, lai saglabātu vadību uzņēmumā. Mums atkal bija nepieciešams daudz cīņas, lai kontroli atgūtu, kas izdevās 2011. gadā. Tagad, lai aizsargātu Kālija parku, mēs katru dienu noturam sapulci un katru dienu Uzņēmumu reģistrā iesniedzam dokumentus. Akcionāru sapulce notiek pirms asotņiem no rīta, deviņos sniedzam dokumentus. Jau notkušas ap 250 sapulces. Tāda ir problēma, bet ko mēs varam datī? Tas iespējams tikai Latvijā,» intervijā Db.lv atzina R. Meroni.

R. Meroni kopš 2007. gada nogales uzticēts pāravaldīt iespējamos Aivara Lemberga aktīvus, kuru vidū ir arī aptuveni 50% Kālija parka daļu. R. Meroni secināja, ka 2009. un 2010. gadu laikā O. Stepanovs, iespējams, nozadzis teju 8 miljonus latu no Kālija parka, bet R. Meroni nevarot pieļaut šādu darbību turpināšanu saistībā ar nepieciešamību sagabāt par labu valstij ieķīlāto Lemberga aktīvu vērtību.

Pēc R. Meroni teiktā, Kālija parkam domātā nauda par pakalpojumiem visa nenonāca uzņēmuma kontos. Proti, O. Stepanovs panāca, ka vispirms nauda par Kālija parka pakalpojumiem nonāks viņa kontrolēto ārzonu uzņēmumu kontos un šie uzņēmumi tālāk, tiesa, mazākā apmērā, naudu pārskaitīs Kālija parkam. Iespējams, kopējais darījums paredzēja maksāt 4 eiro par tonnu, no kuriem divus eiro paturēja Stepanovs sev, bet tikai 2 eiro nonāca Kālija parkā, lēsa R. Meroni. Uz repliku, ka O. Stepanovs naudu zog pats no sevis, R.Meroni norādīja, ka tas neatbilst patiesībai, jo nauda tādējādi tiek nozagta arī pārējiem akcionāriem, tostarp valstij.

«Par naudas plūsmas novirzīšanu atbildīgi divi Oļega Stepanova uzņēmumi - SSF Logistic un SSF Solutions. Galvenokārt tie darbojās kā starpnieki starp Kālija parku un tā ilggadējiem klientiem. Tās bija noziedzīgas shēmas!» tā R. Meroni.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra