Par 11% nacionālās lidsabiedrības airBaltic akciju, kurām saskaņā ar akcionāru lēmumu jau gadu bija jābūt dzēstām,  samaksājis Luksemburgā reģistrētais finanšu pakalpojumu uzņēmums Trasatlantic Holdings Company, kas saistīts ar Krievijas izcelsmes miljardiera Vladimira Antonova biznesu, liecina portāla Delfi rīcībā esošā informācija.

Šim uzņēmumam pieder arī 45% Lietuvas Snoras bankas priviliģēto akciju bez balsstiesībām, liecina informācija bankas mājaslapā. Savukārt Snoras bankas vairākuma akcionārs ir Krievijas izcelsmes miljardieris Antonovs, kurš vienlaikus ir arī airBaltic lielākā kreditora Latvijas Krājbankas valdes loceklis.

Oficiālā Uzņēmumu reģistra informācija liecina, ka Trasatlantic Holdings Company amatpersonas ir Zorigto Nikolajevs, Sergejs Jarcevs un Jevgenijs Jakovlevs. Savukārt kāda Vladimira Antonova profils biznesa sociālajā tīklā Linkedin vēsta, ka šis Antonovs ir ne tikai dalībnieks Snoras bankā un Krājbankā, bet kopš 2009.gada - arī valdes loceklis Trasatlantic Holdings Company.

Trasatlantic Holdings Company Latvijas nacionālās lidsabiedrībai pārskaitījis 9,66 miljonus eiro no sava konta Latvijas Krājbankā, portālu Delfi informēja tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs (V).

Štokenbergs pieļāva - to, kas stāv aiz šīs noslēpumainās firmas, varētu noskaidrot kriminālprocesā, kas agri vai vēlu tiks ierosināts.

Štokenbergs uzskata, ka darījuma mērķis bija panākt, lai valsts kļūtu par mazākuma akcionāru kompānijā.

airBaltic vēsturiski ir izveidojusies nesakritība starp reģistrēto un apmaksāto sabiedrības pamatkapitālu. Pašlaik airBaltic reģistrētais pamatkapitāls ir 534 725 lati, savukārt apmaksātais kapitāls ir 475 615 lati - negatīvā starpība ir 59 110 lati jeb tāda paša skaita neapmaksātu akciju apmērā. Lai gan akcionāri jau pirms gada nolēmuši šīs akcijas dzēst, Fliks pašlaik nezināmu iemeslu dēļ nav iesniedzis Uzņēmumu reģistrā (UR) attiecīgus dokumentus.

Iepriekš intervijā laikrakstam Dienas Bizness Antonovs klāstījis, ka labi pazīstot cilvēkus, kas gribētu nopirkt airBaltic.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra