Alkohola rūpnieki sajuta aizdevēju izpratni

2011. gada 06. aprīlis plkst. 15:53
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Alkoholisko dzērienu ražotājus un tirgotājus pārstāvošās nozares  apvienības (ARTA) pārstāvji otrdien tikās ar Starptautiskā valūtas fonda ekspertiem, lai iepazīstinātu ar objektīvo situāciju alkoholisko dzērienu nozarē, akcīzes ieņēmumu dinamiku un  tendencēm pēdējo trīs gadu laikā.

Tikšanās laikā ARTA pārstāvji iesniedza starptautiskajiem aizdevējiem priekšlikumus, kā sekmēt valsts ieņēmumus no alkohola akcīzes  nodokļa, to nepaaugstinot.

Dunker Latvija valdes loceklis Enno ENCE norāda, ka «ir gandarījums, ka tikām saprasti». Tikšanos viņš vērtē  kā produktīvu, jo nozares ekspertu redzējums akcīzes politikas  jautājumā ticis  uzklausīts ar izpratni. Tikšanās laika alkoholisko dzērienu ražotāji un tirgotāji iesniedza SVF pārstāvjiem nozares redzējumu par to, kā saglabāt pieaugošu akcīzes nodokļu ieņēmumu dinamiku, neceļot nodokli. 

ARTA pārstāvji prognozē, ka saglabājot akcīzes nodokļa likmi pašreizējā līmenī jeb 890 lati par 100 litriem absolūtā alkohola un apkarojot ēnu ekonomiku, izdotos turpināt pieaugošu akcīzes ieņēmumu tendenci, kas parādījusies šī gada pirmajos mēnešos. «Balstoties uz pašreizējo nodokļu ieņēmumu dinamiku, mēs varam paredzēt, ka negraujot situāciju alkoholisko dzērienu tirgū, valsts ieņēmumi gada beigās sasniegtu 80 miljonus latu plānoto 77 miljonu  vietā », rezumē ARTA valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām