Arī kaņepju audzētāji varēs saņemt vienoto platību maksājumu

2011. gada 01. marts plkst. 13:12
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Sākot ar šo gadu, lauksaimnieki, kas nodarbojas ar kaņepju audzēšanu, arī varēs pretendēt uz vienoto platības maksājumu (VPM).

Tā kā VPM atbalstu par kaņepju platībām var saņemt tikai, ja kaņepju audzēšanā izmanto sertificētas kaņepju sēklas un audzētajās kaņepēs tetrahidrokanabinola (THC) saturs nepārsniedz 0,2 %, tad uz VPM varēs pretendēt tie lauksaimnieki, kas piedalās kaņepju THC monitoringā, bet par dalību būs jāveic ikgadēju dalības maksu saskaņā ar Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) sniegto maksas pakalpojumu cenrādi.

To paredz valdības noteikumu projekts Kārtība, kādā tiek piešķirts valsts un Eiropas Savienības atbalsts lauksaimniecībai tiešā atbalsta shēmās, kas aizstās šobrīd spēkā esošos Ministru kabineta noteikumus Nr.269. Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus noteikumos, ņemot vērā to, ka Latvijā ir sākta kaņepju audzēšana rūpnieciskām vajadzībām un ir jārod iespēja, ka attiecīgās platības var tikt pieteiktas VPM atbalstam.  Jaunie noteikumi arī paredz kārtību jaunajam atdalītajam papildu valsts tiešajam maksājumam par liellopiem, sākot no 2011. gada.

Atslēgvārdi