Ārvalstis mazos stimulē atšķirīgi 

Ieviešot jaunu regulējumu mazajam biznesam Latvijā, jāizvērtē arī ārvalstu, jo īpaši citu ES dalībvalstu pieredze

Māris Ķirsons, 20.09.2016

Tā uzskata vairāki DB aptaujātie sīkuzņēmēji, kuru dzīvi ietekmēs iecerētās izmaiņas normatīvo aktu regulējumā.

Attiecībā uz sociālās apdrošināšanas iemaksām, piemēram, Vācijā ir noteikts minimālais ienākumu līmenis, no kura sociālie maksājumi veicami pat tad, ja reālie ienākumi ir zemāki. Šāda pieeja ir arī Igaunijā, kur maksājama sociālā apdrošināšana vismaz no minimālās algas arī personām ar nepilnu darba slodzi.

Pēc EM datiem Itālija ir izstrādājusi īpašu startup atbalsta programmu uzņēmumiem, kas ražo, attīsta un pārdod inovatīvas preces vai pakalpojumus ar augstu tehnoloģisko vērtību.

Lai pretendētu uz atbalstu, uzņēmumam ir jāatbilst kādai inovatīvai pazīmei, piemēram, nodrošinot, ka 15% no izdevumiem tiek novirzīti zinātnei un attīstībai, papildus tam jāievēro, lai uzņēmums būtu darbojies mazāk nekā piecus gadus, lai gada apgrozījums būtu mazāks par 5 milj. eiro, uzņēmuma peļņa netiktu sadalīta u.c.

Beļģijā maziem un vidējiem uzņēmumiem, kuru ar UIN apliekamais ienākums nepārsniedz 322 500 eiro, piemēro samazināto – progresīvo UIN, kurš var sasniegt no 24,25% līdz 34,5% (standarta likme 33,9%).

Visu rakstu Ārvalstis mazos stimulē atšķirīgi lasiet 20. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums