ASV muzejs iegādājas divus Latvijas tekstilmākslinieku darbus

2011. gada 05. aprīlis plkst. 16:33
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas tekstilmākslinieki atkārtoti guvuši starptautisku atzinību pasaulē – Antras Augustinovičas un Egila Rozenberga darbi iekļauti Klīvlendas Mākslas muzeja (Cleveland Museum of Art; ASV) kolekcijā.

Tas ir gan augsts mākslinieku daiļrades, gan arī Latvijas mākslas novērtējums pasaulē, uzsver Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Dekoratīvās mākslas un dizaina departamenta krājuma darba vadītāja Velta Raudzepa.

Pagājušā gada vasarā izstāžu zālē Arsenāls bija skatāma 4. Rīgas starptautiskā tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāle Globālā intriga II. Tās viesu vidū bija arī ārvalstu tekstilmākslas speciālisti un muzeju darbinieki, kas augstu novērtēja šāda starptautiska mēroga pasākuma – regulāru triennāļu sarīkošanas tradīciju Rīgā. Līdztekus lielajai skatei Rīgā notikušas vairāku mākslinieku personālizstādes, stāsta muzeja pārstāve.

Triennāles īpašo viesu vidū bija Klīvlendas Mākslas muzeja pārstāve, laikmetīgās tekstilmākslas kuratore un islama mākslas speciāliste Luīzu Makija (Louis Mackie). Vizītes rezultātā viņa iepazinās ar latviešu tekstilmākslu un sava muzeja kolekcijas papildināšanai izvēlējās divu latviešu mākslinieku darbus. Pašlaik Klīvlendas Mākslas muzeja krājumā ir ap 140 dažādu valstu mūsdienu tekstildarbu.

No triennālē izstādītajiem darbiem visaugstāko ASV muzeja pārstāves novērtējumu ieguva Antras Augustinovičas šķiedras mākslas kompozīcija Labirints, kas arī pēc starptautiskās žūrijas atzinuma ieguva pirmo balvu. Māksliniecei tas ir pirmais darbs, kas iekļauts citvalstu muzeju kolekcijā, informē Velta Raudzepa.

No personālizstāžu spektra tekstilmākslas eksperti visvairāk pārliecināja Egila Rozenberga mākslinieciskais rokraksts. Klīvlendas Mākslas muzeja kolekcijai tika pasūtīts gobelēns Zīmes smiltīs: Zilais horizonts.

Egila Rozenberga daiļradi jau atkārtoti novērtē ASV muzeju pārstāvji. Viens autora darbs atrodas Ņujorkā, Mākslas un dizaina muzejā (Museum of Arts and Design, MAD, bij. Americancraft Museum).

 

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām