Auto

Atklāts rekonstruētais K.Valdemāra un Daugavgrīvas ielas satiksmes mezgls

LETA, 15.11.2013

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Rīgā šodien oficiāli atklāts rekonstruētais K.Valdemāra un Daugavgrīvas ielas satiksmes mezgls, informē pašvaldībā.

Pēc rekonstrukcijas būtiski uzlabota satiksmes organizācija un gājēju, velobraucēju infrastruktūra Daugavgrīvas ielā, kā arī sakārtota apkārtējā vide. Pirms rekonstrukcijas apkārtne bija aizaugusi un piesārņota, tagad vide kļuvusi daudz pievilcīgāka un pieejamāka iedzīvotājiem.

Būtiskākie satiksmes uzlabojumi ir jaunas Daugavgrīvas ielas brauktuves izbūve no Krēslas ielas līdz A.Grīna bulvārim ar divām braukšanas joslām. Tagad autovadītājiem no Bolderājas un Imantas nodrošināta ērta nokļūšana uz Akmens tiltu.

Arī nokļūt uz Kuldīgas ielu autovadītājiem kļuvis ērtāk. Izbūvējot jauno tiltu pār Zunda kanālu, nodrošināta ērta nokļūšana uz Vanšu tiltu un Balasta dambi. Tāpat uzlabots segums Durbes ielā, kur iepriekš bija grants, sakārtota piegulošā teritorija.

Būvniecības laikā izbūvētas jaunas brauktuves un rekonstruētas esošās brauktuves vairāk nekā 75 000 kvadrātmetru platībā, kas atbilst 44 hokeja laukumiem. Lielākās būvdarbu izmaksas bija inženierkomunikāciju rekonstrukcijas darbiem - saimniecības un lietus ūdens kanalizācijas, ūdensvadu, siltumtrases, apgaismojuma, SIA "Rīgas satiksme" tīklu, komunikācijas un inženierbūvju izbūvei.

Satiksmes mezgla rekonstrukcijas kopējās izmaksas ir 21 miljons latu, tai skaitā 1,5 miljoni latu ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums. Satiksmes mezgla rekonstrukcijas būvniecības darbus veica pilnsabiedrība ACB un tilts.