Atvērta pieteikšanās sociālās uzņēmējdarbības akseleratorā

2017. gada 05. septembris plkst. 11:35
Autors: Anda Asere
Dalies ar šo rakstu

Starptautiskais sociālās uzņēmējdarbības akselerators New Door Riga sadarbībā ar Ziemeļvalstu Ministru padomi izsludinājis pietiekšanos jaunās sezonas programmai

Pieteikties iespējams līdz 1. oktobrim. 2017. gada akselerācijas programma sāksies novembrī un ilgs piecus mēnešus – līdz 2018. gada martam. Iesniegtās jaunuzņēmumu idejas tiks izskatītas divās atlases kārtās. 30 veiksmīgākie ideju iesniedzēji tiks uzaicināti uz otro atlases kārtu – ātrajām intervijām, kur divu līdz trīs minūšu laikā dažādu jomu eksperti jāpārliecina par sava projekta unikalitāti un atbilstību programmas mērķim. Akseleratora programmā tiks uzņemti 12 projekti.

Biedrība New Door Riga ir starptautisks sociālās uzņēmējdarbības akselerators, kas Latvijā darbojas no 2013. gada. Tās mērķis ir apmācīt, virzīt un iedvesmot tos, kuriem ir sociālas idejas un vēlme tās pārvērst biznesā. Biedrība palīdz īstenot idejas, nodrošinot nepieciešamās zināšanas sadarbībā ar vietējiem un ārzemju ekspertiem, kā arī izglīto un konsultē uzņēmumus sociālās korporatīvās atbildības jomā. Trīs gadu laikā akseleratoru absolvējuši 50 dalībnieki, kuri šobrīd veiksmīgi turpina attīstīt biznesu gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Bērnu valodas intelektuālo spēju attīstības platformas Mācos mācīties īpašniece Baiba Blomniece-Jurjāne akselerācijas programmai pieteicās, jo bija nepieciešams atbalsts sociālās idejas realizēšanai. Pieredzes apmaiņa ar reāli strādājošiem uzņēmējiem lekcijās, konferencēs un tīklošanās pasākumos devusi pamatu idejas izstrādāšanai. «Šobrīd mērķtiecīgi virzos uz savas idejas realizēšanu un pilnveidošanu. Esmu iestājusies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubatorā, lai turpinātu darbu pie intelekta veicinošu iekārtu un spēļu gan ražošanas, gan tirdzniecības, ko plānots uzsākt 2018. gadā. Kopā ar kolēģi vadām izglītojošu semināru ciklus speciālistiem un pedagogiem, kur demonstrējam manis izveidoto līdzsvara platformu ietekmi uz mācību procesu,» viņa stāsta.

«Tā kā man nebija iepriekšējas pieredzes un pietiekamu zināšanu uzņēmējdarbības jomā, akseleratora programma bija lieliska iespēja apzināt veiksmīgas uzņēmējdarbības pamatnosacījumus un izprast, kā sociālā uzņēmējdarbība atšķiras no parastas uzņēmējdarbības,» teic 2016. gada programmas absolvente un projekta Humusa komanda idejas autore Ieva Raubiško. Pēc programmas absolvēšanas viņa nodibināja uzņēmumu ar mērķi gatavot ēdienu, kas raksturīgs Tuvo Austrumu virtuvei. Uzņēmumā iesaistīti cilvēki, kuri Latvijā nonākuši bēgļu statusā. Pašlaik Humusa komandā strādā jaunatnācēji no Irākas un Kurdistānas. Izaugsmes ceļš neesot viegls, tomēr viņa ir apņēmības pilna turpināt.

Dalies ar šo rakstu