Bāliņa: Mobilly funkciju pārņemšana ir pretrunā ar likumu un grauj uzņēmējdarbības vidi

2013. gada 12. decembris plkst. 13:22
Autors: Nozare.lv
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Izveidojot savu stāvvietu apmaksas sistēmu, Rīgas dome ne tikai darbojas pret Valsts pārvaldes iekārtas likumu, bet arī parāda, ka ikvienu inovatīvu ideju var pārņemt pašvaldība, konkurencē izmantojot nodokļu maksātāju līdzekļus, norādaLatvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa. «Patlaban vērojamie Rīgas domes centieni uzņemties tai neraksturīgu funkciju veikšanu - biznesa projektu īstenošanu - liecina par vēlmi pierādīt savu varēšanu, taču pieredzes, kas ļautu skaidri prognozēt rīcības rezultātus un sekas, vēl nav,» uzskata Bāliņa. Patlaban Rīgas satiksme saņem domes dotācijas, un šīs sistēmas ieviešanas un uzturēšanas izmaksas tieši atsauksies arī uz tā saucamo biļetes pašizmaksu, kā arī radīs draudus uzņēmēju nodrošinātajām darba vietām Rīgas iedzīvotājiem, norāda LIKTA prezidente.

Kā viens no potenciālajiem riskiem var būt iespējamie tiesas darbi par negodīgu konkurenci, jo pašvaldības uzņēmums savu interešu īstenošanai var izmantot resursus, kas privātajiem uzņēmumiem nav pieejami, piemēram, administratīvo varu. Pašvaldība nedrīkstot pati konkurēt ar privātuzņēmējiem sfērā, kur privātais uzņēmējs veiksmīgi nodrošina kvalitatīvu pakalpojumu - tai ir jāveic pārvaldības funkcijas un jānodrošina brīva konkurence privāto uzņēmēju starpā, uzskata Bāliņa.

Izmantojot nodokļu maksātāju naudu jau esoša pakalpojuma dublēšanai, ir iespēja, ka cietīs citi pašvaldības pārziņā esoši pakalpojumi. Varētu palielināties arī sabiedriskā transporta biļešu pašizmaksa, vēsta Bāliņa.

Jau vēstīts, ka Mobilly noraizējušies, ka Rīgas satiksme, iespējams, plāno atteikties no šī mobilo norēķinu pakalpojuma sniedzēja. Kompānijas klienti esot ziņojuši par vēstulēm, kur SMSRīga brīdina par to, ka nākamgad līgums ar Mobilly tikšot lauzts. Par šādu faktu pārsteigts bija gan uzņēmuma vadītājs Kārlis Andersons, gan arī viens no īpašniekiem Normunds Bergs, kurš pastāstīja, ka vēl nesen, tiekoties ar mēru Nilu Ušakovu (SC), viņš uzteicis uzņēmuma sniegto pakalpojumu kvalitāti. Patlaban Bergam tikšanās ar Ušakovu atteikta un ieteikts griezties Rīgas satiksmē.

Pašvaldības SIA Rīgas satiksme pārstāvis Viktors Zaķis skaidro, ka sadarbība ar Mobilly turpināsies, taču uzņēmums izveidojis jaunu sistēmu norēķiniem par autostāvvietu izmantošanu Rīgā ar īsziņu un interneta starpniecību, kas darbosies paralēli Mobilly pakalpojumiem.

Arī Rīgas domes priekšsēdētājs tviterī izplatījis paziņojumu, ka lauzt līgumu ar Mobilly neviens negrasās. R" pilnveido savu apmaksas sistēmu, jo uzņēmumam tas ir izdevīgāk - privāts starpnieks, kā Mobilly, izmaksā dārgāk, jo tam vēl ir jāmaksā komisijas maksa par sniegtajiem pakalpojumiem.

Tikmēr sociālajos tīklos publiskotajā vēstulē, ko Rīgas satiksmes vārdā nosūtījis jaunveidotais uzņēmums SMSRīga, norādīts, ka no 2014.gada 1.jūnija Rīgas satiksme pārtrauks sadarbību ar SIA CityCredit jeb Mobilly. Vēstulē arī minēts, ka jaunā sistēma samazinās izmaksas par SMS atbildēm, nodrošinās pēcapmaksu un sistēmu regulāri auditēs starptautiska kompānija.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām