Konkurences uzraugs bažījas par iespējamu Rīgas satiksmes dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu pret Mobilly

2013. gada 05. decembris plkst. 17:24
Autors: Nozare.lv
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Pašvaldības SIA Rīgas satiksme iespējamā līguma laušana ar pakalpojumu apmaksas platformu Mobilly pievērsusi Konkurences padomes (KP) uzmanību.

KP pārstāve Inita Kabanova atzīst, ka šodien publiski izskanējusī informācija par iespējamo līguma laušanu ar Mobilly pievērsusi KP uzmanību, raisot bažas par iespējamu Rīgas satiksmes dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. «Tāpēc iestādes speciālisti noteikti sekos līdzi situācijai tirgū,» piebilda KP pārstāve.

Patlaban KP pamatotus secinājumus neizdara, jo pietrūkst nepieciešamās informācijas. Tomēr Kabanova pauda cerību, ka Rīgas satiksme saprot savu īpašo atbildību un neizmantos ļaunprātīgi savu iespējamo dominējošo stāvokli, ierobežojot konkurenci tur, kur tā reāli var pastāvēt un kur patērētājiem var tikt nodrošinātas brīvas izvēles iespējas.

Jau ziņots, ka Rīgas pašvaldības uzņēmums Rīgas satiksme izveidojis savu norēķinu sistēmu, kas tieši konkurē ar pašvaldības uzņēmuma līdzšinējo partneri Mobilly, savukārt tā meitas uzņēmums Rīgas Karte mēģina pārvilināt Mobilly klientus. Rīgas satiskmes pārstāvji atzīst, ka uzņēmums attīstījis savu norēķinu sistēmu, tomēr no Mobilly pakalpojumiem neatteikšoties.

Tikmēr Rīgas kartes valdes loceklis Aleksandrs Brandavs sarunā ar Db.lv neslēpa, ka Rīgas satiksmes jaunā norēķinu sistēma, pēc viņa domām, esot klientiem ērtāka un lētāka, un Rīgas karte gatavojas «pārvilināt» visus Mobilly klientus pie sevis.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām