Baltijas akciju investori varējuši labi nopelnīt

2017. gada 22. decembris plkst. 11:46
Autors: Jānis Šķupelis
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Straujāka Latvijas uzņēmumu akciju izaugsme nav bijusi nejaušība, bet ir likumsakarība, uzskata eksperts

Šogad izcilu sniegumu spējušas demonstrēt ne tikai ASV akcijas. Šis gads pierādīja, ka pieklājīgi var nopelnīt arī tie investori, kas naudu virza Baltijas uzņēmumu akciju virzienā. Turklāt sevišķi priecē tas, ka kopš šā gada sākuma visstraujāk auguši tieši mūsu valsts biržā kotēto uzņēmumu akciju cenu dinamiku raksturojošie indikatori.

Valdot šādam fonam, arī INVL Index Direct vadītājs Andrejs Martinovs uzsver, ka nupat gluži jau kā aizritējušais gads ir bijis ienesīgs Baltijas biržas investoriem un it sevišķi tiem, kuri iegulda Latvijas akciju tirgū. Tas kārtējo reizi apliecinot, ka, neskatoties uz saviem mazajiem apmēriem un ierobežoto likviditāti, Rīgas birža regulāri «buļļu tirgus» (cenām ir tendence palielināties) apstākļos nodrošina saviem investoriem un tirgoņiem lielisku sniegumu. Rīgas biržas indekss kopš gada sākuma līdz šim palielinājies par 37%, Viļņas biržai šis radītājs bijis vairāk nekā uz pusi zemāks, proti, 17% apmērā, bet Tallinas biržas investoriem bija jāsamierinās ar nepilniem 14%. A. Martinovs gan piebilst, ka arī tas nebūt nav uzskatāms par sliktu rezultātu un labi ilustrē mūsu vienotā Baltijas tirgus katras valsts investīciju segmenta atdeves atšķirību. Baltijas akciju tirgus ienesīguma kopvērtējums - OMX Baltic Benchmark indekss - 2017. gadā pieauga par 19%.

«Pirmajā mirklī šo ievērojami labāko Latvijas akciju tirgus sniegumu var izskaidrot ar tā zemo tirgus efektivitāti, bet, ja tomēr analizē šī galvu reibinošā rezultāta komponentus, kļūst skaidrs, ka tā nav nejaušība, bet likumsakarība, kas investoriem, kuri seko tieši Latvijas akciju tirgum, ir bijusi iepriekš saskatāma,» stāsta INVL Index Direct vadītājs.

Visu rakstu Baltijas akciju investori varējuši labi nopelnīt lasiet 22. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu