Binde iesaka Vancovičam cukurgraudiņu ar desmit baldriāna pilieniem vai attīstīt tīklu

2013. gada 27. maijs plkst. 17:58
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

«Uzņēmuma ieņēmuma nodokļa (UIN) atlaide Latvijas Mobilajam telefonam (LMT) rada aizdomas par daļēji valstij piederošā uzņēmuma glābšanu pirms pārdošana,» savu uzskatu pauž Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs, uz ko LMT prezidents Juris Binde atbild: «Mērķtiecīgi tiek ignorēts fakts, ka nodokļu atlaide tiks piemērota tikai 2017. gadā, pēc projekta pabeigšanas, nevis šogad, lai «glābtu grimstošo uzņēmumu»».

Valstij nav jāsubsidē «treknākais» mobilo sakaru operators, tādējādi deformējot konkurenci nozarē, tā LMT piešķirto uzņēmuma ieņēmuma nodokļa (UIN) atlaides piemērošanu komentē Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs. «Ir skaidri zināms, ka 4G tīklu visi operatori attīsta arī bez valsts atbalsta, bet valstij nodokļu maksājumi ir ļoti nepieciešami. Ar šādu atbalstu diemžēl netiks nedz veicināta ekonomiskā attīstība reģionos, nedz radītas jaunas darba vietas, turklāt LMT neradīs eksporta produktus un pakalpojumus. Ieguvēji būs ārvalstu sakaru iekārtu piegādātāji,» skaidro V. Vancovičs, uzskaitot, ka Latvijas reģionālajai attīstībai prioritāri ir sakārtoti ceļi, elektrības pieejamība, skolas un slimnīcas, un tikai pēc tam – jaunākās paaudzes 4G tīkls, kas tāpat tiek attīstīts. «Ņemot vērā iepriekš minēto un ievērojamo LMT peļņas kritumu un klientu aizplūšanu pēdējā gada laikā, šādas atlaides piešķiršana rada aizdomas par daļēji valstij piederošā uzņēmuma glābšanu pirms pārdošanas,» akcentē Tele2 vadītājs.

Vienlaikus Tele2 norāda, ka pieteikumu uz UIN atlaidi saistībā ar investīcijām 4G nolēmis nesniegt, jo tas operatoram nav pieņemami.

«Pēdējās nedēļas laikā saistībā ar Ministru kabineta lēmumu par UIN atlaides piemērošanu LMT investīcijām 4G tīkla attīstībai visā Latvijā publiskā telpa ir pārpludināta ar spekulācijām, dezinformāciju, meliem un vienkārši muļķībām,» atzīmē J. Binde.

«Tele2 ir saputrojušies argumentācijā, vienlaikus savā paziņojumā atzīstot, ka LMT ir viens no pelnošākajiem Latvijas uzņēmumiem, bet no otras puses apgalvojot, ka uzņēmums esot jāglābj. Pārfrāzējot Marka Tvena sentenci – ziņas par mūsu nāvi ir nedaudz pārspīlētas. Fakti izsaka visu – kamēr LMT jau piedāvā klientiem 4G tīklu lielākajās Latvijas pilsētās un jau sen nodrošina 3G internetu vairāk nekā 93% Latvijas teritorijas, Tele2 tikai šogad plāno pabeigt modernizāciju ar 3G pārklājumu tikai 60% valsts teritorijas,» turpina LMT prezidents.

LMT norāda, ka Nacionālais attīstības plāns un Latvijas valdības reģionālās attīstības politika atbalsta uzņēmējdarbības attīstību reģionos, bet «Tele2 acīmredzot par to ir tikpat liela interese kā svešzemju cūku audzētājiem par smirdoņas ietekmi uz apkārtējo iedzīvotāju labsajūtu», skarbu salīdzinājumu iekrāso J. Binde.

«Pēc 15 gadiem konkurencē LMT gan pēc klientu skaita, gan arī pēc apgrozījuma ir lielākais mobilo sakaru operators valstī. To mēs sasniedzam tāpēc, ka darām. Šajā situācijā Tele2 vadītājiem iespējamas divas alternatīvas - pēc vecmāmiņu metodes paņemt cukurgraudiņu ar desmit baldriāna pilieniem un nomierināties vai arī pašiem ķerties klāt tīkla attīstībai reģionos, bet var arī abas,» rezumēja J. Binde.

Jau vēstīts, ka Ministru kabinets atbalstīja LMT investīciju projekta īstenošanu 29 milj. Ls apmērā un pēc tā pabeigšanas operators varēs saņemt 7,25 milj. Ls UIN atlaidi. Projekta mērķis ir nodrošināt Latvijas reģionu iedzīvotāju piekļuves iespējas 4G internetam.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām