LMT saņems 7 milj. Ls UIN atlaidi 4G interneta ieviešanai lauku apvidos

2013. gada 21. maijs plkst. 14:27
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Ministru kabineta sēdē tika atbalstīts Ekonomikas ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts par uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) atlaides piešķiršanu Latvijas Mobilais Telefons (LMT) investīciju projekta «Nākamās paaudzes mobilo sakaru tīkla attīstība Latvijas mazāk blīvi apdzīvotajās teritorijās» īstenošanai. LMT projekta ietvaros nodrošinās iedzīvotājiem mazāk apdzīvotās vietās piekļuvi jaunākās paaudzes 4G platjoslas internetam.   LMT telekomunikāciju attīstībā ir investējis vairāk nekā 300 milj. Ls un datu pārraidē – 50 milj. Ls. UIN atlaide operatoram ļaus ieviest jaunākās paaudzes tehnoloģijas daudz ātrāk arī reģionos. Kopumā nākamo piecu gadu laikā tīkla attīstībā LMT plāno veikt ieguldījumus vairāk nekā 88 milj. Ls apmērā, norāda LMT prezidents Juris Binde.

Investīciju projekta ietvaros LMT plāno veikt ieguldījumus 29,01 milj. Ls apmērā, līdz ar to pēc projekta īstenošanas LMT  būs tiesības piemērot uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi 7,25 milj. Ls apmērā.

Projekta īstenošanas ilgums ir 56 mēneši, uzsākot projektu mēneša laikā pēc Ministru kabineta lēmuma par investīciju projekta atbalstīšanu.
 
DB jau rakstīja, ka, lai nekropļotu konkurenci, visiem tirgus spēlētājiem jābūt vienādām iespējām saņemt UIN atvieglojumus, tādējādi drīzumā līdzīgu pieteikumu, visticamāk, iesniegs arī citi operatori. Jāņem vērā, ka iepriekš neoficiāli izskanēja, ka konkrētais LMT investīciju projekts ir saistīts ar 4G ieviešanu, tomēr publiski tas izskanējis tikai otrdien.

«Konkrētais investīciju projekts, visticamāk, ir vērsts uz tehnoloģijas paaudzes nomaiņu, turklāt tas jau ir uzsākts. Ir maza varbūtība, ka tas radīs darbavietas un eksportējamus produktus. Tehnoloģiju paaudžu maiņa ir aktuāla visiem operatoriem Latvijā. Gan Tele2, gan citi operatori noteikti atsauktos iespējai samazināt nodokli, ja tāda būtu,» DB iepriekš sacīja Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs. Viņš atbalstīja ekonomikas ministra Daniela Pavļuta nostāju, ka likuma un noteikumu normas jāpielieto pēc būtības, nevis formāli un ar interpretācijām. «Mūsuprāt, likumā par UIN ietverto nodokļa atlaižu mērķis ir jaunu investīciju piesaiste un jaunu darba vietu radīšana, ideālā gadījumā eksportējošām nozarēm ar augstu pievienoto vērtību,» gada sākumā atzīmēja V. Vancovičs.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām