Arī Bite Latvija un Tele2 lūkojās pēc valsts atbalsta 4G ieviešanā

2013. gada 22. maijs plkst. 17:47
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Arī valstī jaunākais mobilo sakaru operators Bite Latvija cer no valsts puses saņemt tādu pašu attieksmi kā pret Latvijas Mobilais telefons (LMT), kuram tiks piešķirta uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) atlaide.

«Izlasot paziņojumu par atlaižu piemērošanu, rodas jautājumi. Formāli, izpildot kritērijus, ikviens var saņemt uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaidi, bet nav saprotama šo atvieglojumu piešķiršanas būtība. Informācijas ir tik maz, ka gribētos vairāk saprast, kāda ir bijusi atvieglojumu nepieciešamība, ja tīkla attīstība reģionos ir katra uzņēmuma maizes darbs?» DB norāda Bite Latvija valdes priekšsēdētājs Freds Renčuks.

«Tā kā katram telekomunikāciju dalībniekam jābūt tiesībām piemērot uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi, arī mēs no valsts puses sagaidām saņemt tādu pašu attieksmi kā pret LMT,» turpināj F. Renčaks.

«Arī mēs Tele2 strādājam pie pieteikuma uz UIN atlaidi saistībā ar plānoto 4G tehnoloģiju izvēršanu visā Latvijā. Esmu pārliecināts, ka līdzīgi rīkojas arī citi telekomunikācijas nozares dalībnieki – ikvienam ir savi tehnoloģiju attīstības projekti, kas savukārt nozīmē to, ka valsts var nonākt nedaudz neērtā situācijā, jo būs grūti šādi atbalstīt visus telekomunikāciju komersantus un vienlaikus izpildīt nodokļu ieņēmumu plānu,» DB skaidroja Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

 Šāds iespējamais scenārijs saistīts ar to, ka valdība ir atbalstījusi astoto investīciju projektu, kurš pēc tā pabeigšanas iegūs tiesības samazināt maksājamo UIN. Proti, Ministru kabinets atbalstīja LMT investīciju projekta īstenošanu 29 milj. Ls apmērā un pēc tā pabeigšanas varētu saņemt 7,25 milj. Ls UIN atlaidi. «Projekta mērķis ir nodrošināt Latvijas reģionu iedzīvotāju piekļuves iespējas 4G internetam,» atbalstītā investīciju projekta mērķi norādīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Vienlaikus V. Vancovičs atzīmēja, ka operators ir pārliecināts – spraigās konkurences dēļ lielākie trīs mobilo sakaru operatori attīstītu 4G arī bez valsts atbalsta. «Līdz ar to valsts un iedzīvotāju ieguvums ir diskutabls, un attiecīgās nodokļu atlaides piešķiršana vēsturiskajam operatoram nozīmē, ka valsts budžetam ies secen vairāk nekā 7 milj. Ls,» pamatoja Tele2 vadītājs. Viens no DB aptaujātajiem norādīja, ka līdz ar 4G projekta īstenošanu LMT tirgus vērtība pieaugs, un tas varētu būt izdevīgi arī Latvijas valstij, it īpaši, ja tā būtu gatava pārdot tieši un netieši piederošās LMT kapitāldaļas.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds