Enerģētika

Bio-Venta sāk ražošanas sezonu

Vēsma Lēvalde, 30.07.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Biodīzeļdegvielas ražošanas un pārkraušanas komplekss SIA Bio-Venta pēc starpsezonas remontiem atsācis ražošanas procesu.

Tehniski uzņēmums ir gatavs jaunajai ražai, veikti remonti, iekārtas sagatavotas, jau vairākas dienas notiek ražošana, pakāpeniski iedarbinot visas iekārtas. Šogad Bio-Venta tehniski var strādāt ar 100% jaudu, ja vien nebūšot birokrātiski šķēršļi, db.lv apgalvoja SIA Bio-Venta valdes priekšsēdētājs Arnis Janvars.

2011. gada sezonu uzņēmums noslēdza, strādājot ar 60% jaudu un finansiāli ciešot zaudējumus. Šā gada jūlijā Bio-Ventu pilnībā pārņēma Ventspils tranzītbiznesa uzņēmums SIA VK Tranzīts. Jau pērn VK Tranzīts palielināja ietekmi Bio-Ventā (no 66,37% līdz 74%), bet 26% kapitāldaļu vēl saglabāja a/s Ostas investīcijas. Tagad arī tās savā īpašumā ieguvis VK Tranzīts. Šis uzņēmums šonedēļ pilnībā pārņēmis no Ostas investīcijām arī Ventall Termināla daļas. VK Tranzīta kapitāldaļas pieder SIA Coer investīcijas - 43,8%, a/s SAVA - 11,1%, a/s ALA Investments - 45,1%.

Uzņēmuma valdei, db.lv atzina A. Janvars, daļu koncentrēšana vienās rokās atvieglo lēmumu pieņemšanu un darba organizāciju, jo viss jāsaskaņo tikai ar vienu akcionāru. Savukārt akcionāra motivāciju A. Janvars nevarēja komentēt. Uz db.lv jautājumu, vai kapitāla koncentrēšana vienās rokās neliecina par plāniem pārdot uzņēmumu, valdes priekšsēdētājs norādīja, ka viņam nav šādas informācijas, taču teorētiski var pieļaut šādu versiju.

DB rakstīja, ka lielākā daļa Eiropas Savienības valstu atbalsta savus biodegvielas ražotājus, jo ES normatīvie akti to rosina darīt līdz 2014.gadam. Tā kā Latvijas biodegvielas ražotāji strādā vienotā ES tirgū, šī situācija ir radījusi nopietnas problēmas visai nozarei.