BitFury: Latvija var veiksmīgi ieviest blokķēžu risinājumus valsts pārvaldē

2017. gada 22. decembris plkst. 11:07
Autors: LETA
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Rīdzinieku dibinātā «bitcoin» blokķēdes transakciju kompānija «BitFury» popularizē blokķēžu risinājumu izmantošanu valsts pārvaldē, un šādi risinājumi var būt veiksmīgi arī Latvijas publiskajā sektorā, intervijā aģentūrai LETA teica «BitFury» informācijas tehnoloģiju direktors Aleksejs Petrovs.

Kompānija jau sadarbojas ar Gruzijas un Ukrainas valdībām elektroniskās pārvaldes sfērā, jo tā uzskata, ka blokķēdes risinājumi var ievērojami atvieglot valsts pārvaldi.

«Blokķēdes iederas ne tikai dokumentu apritē valsts iestādēs. Tā ir ļoti parocīga, bet galvenais, efektīvāka un lētāka sistēma vairumam reģistru, balsošanas platformu, un šī instrumenta izmantošana sniedz priekšrocības konkurences cīņā,» norāda Petrovs.

Pēc Petrova teiktā, viņš ik pa laikam apspriežas ar Latvijas politiķiem un ierēdņiem. Piemēram, ar Danielu Pavļutu, kurš dibinājis Latvijas jaunuzņēmumu asociāciju, Latvijas Bankas, Finanšu ministrijas un Tiesu administrācijas pārstāvjiem.

«Latvija noteikti var būt konkurētspējīga un veiksmīga blokķēžu risinājumu ieviešanā valsts pārvaldē. Mums tam ir visi nosacījumi - labi IT speciālisti, izpratne par tehnoloģijām, resursi, novietojums, pozīcija kā finanšu centram - mēs noteikti varam pārspēt kaimiņus šajā jomā,» ir pārliecināts Petrovs.

Viņš arī piebilda, ka ar Igaunijas ierēdņiem sarunas risinās krietni vieglāk, jo Igaunijā jau sen līdzīgas tehnoloģijas tiek izmantotas ID reģistrā, kas šobrīd darbojas ļoti veiksmīgi un sniedz iespēju kļūt par rezidentu pat attālināti.

«Es pazīstu bijušo Igaunijas prezidentu Tomasu Hendriku Ilvesu. Šobrīd apspriesties ar viņu ir vieglāk, jo viņš dzīvo Rīgā. Viņš atbalsta mūsu idejas, pat pievienojās «BitFury» un uzstājās mūsu blokķēdēm veltītajā pasākumā Davosā,» norādīja kompānijas pārstāvis.

Kādas ir Tavas domas? Piedalies Dienas Biznesa diskusijā:

Vai kriptovalūtām ir nākotne?

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds