Bizness reģionos: Valmierā sāk kļūt par šauru

2015. gada 04. jūnijs plkst. 10:13
Sadaļa: Atpūta
Dalies ar šo rakstu

Valmierā ir labi priekšnosacījumi uzņēmējdarbības – īpaši ražošanas - attīstībai, tomēr rokas saista brīvu teritoriju trūkums, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. 

Sakārtota infrastruktūra, laba energoresursu pieejamība un pietiekami lielas jaudas rezerves, kā arī kvalificēta darbaspēka resursi ir argumenti, kas jau vairākus gadus liek pilsētas vadībai apsvērt domu par industrijas paplašināšanos, gan piedāvājot papildu iespējas te esošajiem uzņēmumiem, gan plānojot piesaistīt jaunus investorus. Monētas otra puse nav tik spoža – Valmierai sāk pietrūkt vietas, lai attīstītu kaut ko patiešām lielu.

«Apmēram trešdaļu pilsētas veido zaļā zona, turklāt lielu daļu aizņem mūsu galvenā «iela» Gauja ar visām savām attekām un pārplūstošajām teritorijām. Pēdējā piecgadē Gauja trīs reizes ir mums parādījusi, ka ūdens līmenis var pakāpties par pieciem metriem. Tādējādi liela daļa Valmieras ir skaista un zaļa, bet tā nav izmantojama būvniecībai,» skaidro Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Vēl bez rezultātiem

DB jau ziņoja, ka Valmieras pašvaldība vairākus gadus lolo ideju par industriālās ražošanas zonas izveidi, kas ar sakārtotu infrastruktūru varētu veicināt investoru un jaunu uzņēmumu piesaisti pilsētai. J. Baiks norāda, ka pilsētas rīcībā esošās jaudas ir pietiekamas, lai varētu vēl daudz ko uzbūvēt – ir brīvi elektroenerģijas, gāzes, ūdens resursi, sakārtots ielu un dzelzceļa tīkls. Piemēram, no ūdens resursiem Valmiera šobrīd patērē tikai pusi no iespējamā daudzuma, tā ka potenciāls ir liels. Labvēlīgu apstākļu radīšana potenciālajiem investoriem būtu pilsētas stiprā kārts, jo energoresursu cenu jomā Latvijā neviens nav konkurētspējīgs ne ar citu Eiropas valstu, ne ar Amerikas vai Āzijas piedāvājumu.

Pagaidām ar pretestību kā no valsts, tā arī no sabiedrības puses ir saskārušies Valmieras centieni iegūt savā īpašumā 118 hektāru zemes no kaimiņu Beverīnas novada, kas varētu tikt izmantota industriālā parka ierīkošanai. Šādam solim ir nepieciešami grozījumi administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kas vienkāršotu administratīvo teritoriju, šajā gadījumā novadu robežu grozīšanas procedūru. No atsevišķu Saeimas deputātu puses šajā jautājumā ir izskanējis viedoklis par centieniem lobēt Valmieras intereses, ticis piesaukts arī vides aizsardzības aspekts, ņemot vērā, ka runa ir par meža teritoriju.

Vidzemes industriālajam parkam nolūkotā vieta ir teritorija starp apvedceļiem Cēsu un Smiltenes virzienā, kurā varētu izvietoties vairākas jaunas ražotnes, nodrošinot ap 200 jaunu darbavietu kā Beverīnas, tā Valmieras novada iedzīvotājiem, tā savulaik atzina J. Baiks. Primāri atbalstu saņemtu vietējie ražotāji un izejmateriālu piegādātāji.

Visu rakstu Valmierā sāk kļūt par šauru lasiet 4. jūnija laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu