Datorredzes uzņēmuma vadītājs: Arī cilvēks kļūdās 

Rutīnas darbus, kur iesaistīts cilvēks un kur kaut kas vizuāli jānovērtē, var aizstāt ar datorredzi; visticamāk, nākotnē šo tehnoloģiju izmantos biežāk, jo datoru jaudas pieaug un palielinās nepieciešamība pēc lielākas efektivitātes

Anda Asere, 22.8.2017
1/3

Agnis Jakubovičs

Foto: Zane Bitere/LETA

«Kādreiz tik lielas jaudas bija tikai lielām universitātēm vai uzņēmumiem, bet šodien tās ir pieejamas ikvienam,» saka Agnis Jakubovičs, IT kompānijas SIA Apply vadītājs. Turklāt ir palielinājusies izpratne par attiecīgiem risinājumiem. Kad Apply pirms pieciem gadiem pievērsās datorredzes risinājumu izstrādei, visiem potenciālajiem klientiem vajadzēja skaidrot, ko tā īsti nozīmē, bet pēdējā laikā jau uzņēmumam ir vairāki klienti, kuri Apply ir uzmeklējuši paši, apzinoties savu vajadzību un iespējas ieviest šādus risinājumus. Trešais iemesls ir nepieciešamība pēc lielākas efektivitātes. Nereti kā arguments pret datorredzes izmantošanu izskan fakts, ka tā nav 100% precīza, bet A. Jakubovičs uzsver, ka arī cilvēks kļūdās.

Viens no Apply lielākajiem realizētajiem projektiem ir mediju jomā – robots «skatās» televīziju un spēj pateikt, kur sākas un beidzas reklāma, kas ir bijis pārējais saturs, no kā var izdarīt attiecīgus secinājumus – cik ilgas bijušas reklāmas, kas ticis reklamēts utt. Cits projekts saistīts ar pavisam citu jomu – mikrobioloģiju un pārtikas rūpniecību, kur datorredzes risinājums skaita dzīvas un mirušas šūnas. Projekta pasūtītājs ir biotehnoloģiju jaunuzņēmums Conelum, bet Apply nodrošina mehatronikas un datorredzes risinājumu. Tāpat kompānija palīdzējusi jaunuzņēmumam CheeksUp izstrādāt logopēdisko spēli bērnu runas traucējumu risināšanai. «Vēl viena kompānija, kam izstrādājam datorredzes risinājumu, ir Peruza, kam gatavojām risinājumu zivs orientācijas atpazīšanai, kurš saprot, kur ir aste, mugura, vēders un galva,» teic A. Jakubovičs.

Visu rakstu Palīgā nāk datorredze lasiet 21. augusta laikrakstā Dienas Bizness.