Dragi: ECB rīcība nav iedragājusi banku peļņu

2017. gada 17. novembris plkst. 14:35
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Zemo likmju periods eirozonā nav iedragājis Eiropas banku peļņu, piektdien paziņoja Eiropas Centrālās bankas vadītājs Mario Dragi.

«Kas attiecas uz banku pelnītspēju, ECB izpēte neatrod daudz pazīmju, ka mūsu monetārā politika to slikti ietekmē,» Dragi uzsvēra.

Daudzu banku vadītāji un eksperti jau labu laiku ir izteikuši kritiku centrālajai bankai, norādot, ka zemās procentu likmes ir pārāk zemas pārāk ilgu laiku. Jo likmes ir zemākas, jo mazāk naudas bankas var iekasēt no klientiem par kredītu izsniegšanu.

Dragi gan šiem pārmetumiem nepiekrīt, uzsverot, ka pēdējo pāris gadu laikā neto procentu ienākumi ir bijuši daudzmaz stabili. «Ja nākotnē būs negatīvi efekti no zemajām procentu likmēm, tos slāpēs pozitīvie efekti no monetārās politikas īstenošanas, piemēram, kredītu kvalitāte un citi,» viņš uzsvēris.

Neskatoties uz ekonomikas situācijas uzlabošanos eirozonā, centrālajai bankai attiecībā uz monetārās politikas normalizēšanu ir jābūt pacietīgai, Dragi teicis.

ECB oktobrī paziņoja, ka samazina ikmēneša aktīvu iepirkumus, sākot no janvāra, no 60 miljardiem eiro līdz 30 miljardiem eiro.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām