D.Staķe: skolēnu autobusu piegādi varētu kavēt kāda sūdzība

Autors: Ingrīda Drazdovska
2010. gada 09. jūnijs plkst. 17:39

Vienīgais kavēklis skolēnu autobusu piegādi pašvaldībām varētu būt kāda sūdzība par iepirkuma komisijas lēmumu, sacīja Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministre Dagnija Staķe.

Ja sūdzības nebūs, līgumi tiks noslēgti tuvākajā laikā un autobusi sākšot ceļu uz novadiem jau septembrī.

Db.lv jau vēstīja, ka skolēnu autobusus iegādāsies no SIA Domenikss un no SIA Latursus un UAB Salociai ir Partneriai, BMC Sanayi ve Ticaret A.S apvienības. Saskaņā ar pieejamo informāciju tie tomēr būs oranžā krāsā.

Kopumā tiks iepirkti 110 autibusi par 9,7 milj. latu no kuriem 7,44 milj. latu piešķir Šveices valdība, 1,31 milj. latu Latvijas valsts in trūkstošos 0,96 milj. latus segs pašvaldības.

Autobusu ekspluatācijas laikā pašvaldībām būs jāatskaitās par autobusu noslodzi. Ja tiks konstatēts, ka autobusi netiek izmantoti skolēnu pārvadājumiem nepietiekama bērnu skaita dēļ, tiks izskatītas iespējas konkrēto autobusu nodot citas pašvaldības rīcībā, kurai tas izrādītos nepieciešamāks.

Lai iekļautos pieejamā finansējuma apmēros, līdz līgumu parakstīšanas brīdim būtu jāpanāk vienošanās par desmit lielāko un līdz ar to dārgāko autobusu aizstāšanu ar mazāka izmēra autobusiem. Ja vienošanās netiks panākta, saskaņā ar šā brīža aprēķiniem astoņi novadi – Daugavpils, Rēzeknes, Alūksnes, Gulbenes, Madonas, Talsu, Saldus un Bauskas, var saņemt par vienu autobusu mazāk no kopējā autobusu skaita.