EK piemēro 110 miljonu eiro naudassodu Facebook

2017. gada 18. maijs plkst. 13:03
Autors: LETA
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Eiropas Komisija (EK) ceturtdien piemērojusi ASV sociālā tīkla kompānijai Facebook 110 miljonu eiro naudassodu saistībā ar nepatiesas un maldinošas informācijas sniegšanu, kad tā centās iegūt apstiprinājumu viedtālruņu saziņas rīka WhatsApp pārņemšanai.

Šodienas lēmums raida skaidru signālu uzņēmumiem, ka tiem nepieciešams ievērot visus Eiropas Savienības (ES) izstrādātos apvienošanās noteikumus, tostarp nepieciešamību sniegt patiesu informāciju, norāda bloka konkurences komisāre Margrēte Vestagere.

Komisijai jāspēj pieņemt lēmumus par apvienošanās ietekmi uz konkurenci, pilnībā zinot precīzus faktus, skaidro komisāre.ES regulatori 2014.gada nogalē apstiprināja Facebook ieceri iegādāties WhatsApp, tajā laikā norādot, ka nav iemeslu uzskatīt, ka šis darījums iedragās konkurenci sociālo mediju sektorā.

Informējot EK par iecerēto darījumu 2014.gadā, Facebook pavēstīja, ka tas nespēs izveidot drošu automatizētu saskaņošanu starp Facebook un WhatsApp lietotāju kontiem.Taču 2016.gada augustā WhatsApp paziņoja par atjauninājumu saviem pakalpojuma un privātuma politikas nosacījumiem, tostarp paredzot iespējamību sasaistīt WhatsApp lietotāju telefonu numurus ar Facebook lietotāju identitāti.

Pēc izmeklēšanas sākšanas pagājušajā gadā EK konstatēja, ka, pretēji 2014.gadā paustajam apgalvojumam, tehniskās iespējamības par automātisku Facebook un WhatsApp lietotāju identitāšu saskaņošanu jau pastāvēja 2014.gadā, un "Facebook" darbinieki par šādu iespējamību zinājuši, teikts komisijas paziņojumā.

EK ceturtdien gan uzsvēra, ka šis lēmums un naudassods neradīs nekādu ietekmi uz 2014.gada oktobrī sniegto apstiprinājumu šim darījumam.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām