Piektdienas intervija ar Rigvir holdinga valdes priekšsēdētāju Jurģi Auziņu 

Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no uzņēmējdarbības vides pārstāvjiem sniedz atbildes uz jautājumiem - gan nopietniem, gan arī personīgākiem.

Lelde Petrāne, 25.11.2016
1/6

Atklājot Rigvir pārstāvniecību Groznijā, Čečenijā. Jurģis Auziņš vidū

Foto: no personīgā arhīva

Uz jautājumiem šonedēļ atbild Rigvir holdinga valdes priekšsēdētājs Jurģis Auziņš.

Trīs svarīgākie fakti par Jūsu pārstāvēto uzņēmumu? Ar ko Jūsu uzņēmums ir unikāls?

Rigvir holdinga nosaukums ir tāds pats kā uzņēmuma ražotajām zālēm, tātad tas nes tās pašas vērtības un uzdevumus, ko konkrētās zāles. Tās ir unikālas ar to, ka ir pasaulē pirmās reģistrētās dzīvu vīrusu saturošās zāles vēža ārstēšanai un joprojām vienīgās, kas satur naturālu vīrusu bez gēnu modifikācijas. Rigvir ir onkoloģijas nozares - vēža viroterapijas - pamatlicējs.

Rigvir kompānijas un Rigvir zāļu izgudrotājas profesores Ainas Mucenieces mērķi ir līdzvērtīgi, t.i. veicināt Rigvir attīstību un pieejamību visā plašajā pasaulē. Šobrīd tas notiek gan ar zāļu reģistrāciju, gan medicīniskā tūrisma attīstību, kad vairumā gadījumu pacienti brauc tieši uz Latviju.

Kāpēc Jūs strādājat šajā uzņēmumā/nozarē?

Farmācijas nozarē strādāju, jo tādu uzdevumu esmu saņēmis no savas vecāsmātes Ainas Mucenieces, kura, diemžēl, ir aizsaulē. Tātad izvēle ir pavisam vienkārša, kad nav citu variantu un esi pārliecināts, ka tas, ko Tu dari, ir vitāli svarīgi daudziem zemeslodes iedzīvotājiem.

Kas Jūs iepriecina un kas Jūs apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto nozari un Latvijas valsti kopumā?

Raugoties uz procesiem, kas šobrīd notiek Latvijā, esmu priecīgs, ka farmācijas nozare spēj turpināt veiksmīgi attīstīties. Ir vairāki stabili uzņēmumi, kas sevi labi pierāda starptautiskā arēnā un ļoti ceru, ka tie spēs izturēt arvien pieaugošo globālo konkurenci un, pats galvenais, spēs saglabāt savu nacionālo piederību. Tāpat kā daudzi uzņēmēji ar neizpratni raugos uz politisko vidi, kas šķiet nav spējīga saprast uzņēmējdarbību un tās pievienoto vērtību, ja runā par valsts kopējo tautsaimniecības attīstību. Neviens jau negaida, lai politiķi būtu universālie kareivji, viņiem būtu elementāri jāsaprot, kurā brīdī pieaicināt īstos konsultantus. Vēl kāds novērojums: jau pirms laba laika mums būtu jāsāk pierast, ka Eiropas nauda nevar būt mūžīgi, jāiemācās pašiem nostāties uz savām kājām un jāapgūst iemaņas finanses paņemt no investīciju fondiem.

Kas Jums ir šā brīža lielākā aktualitāte?

Gan man, gan uzņēmumam šī brīža lielākā aktivitāte ir viena: tā ir saistīta ar profesionālu ārvalstu tirgu apguvi, kas nozīmē papildus investīciju piesaisti, jaunus klīniskos pētījumus un jaunām partnerībām. Tas ir interesants, bet ļoti grūts un komplicēts process.

Vai Jūs un Jūsu pārstāvēto uzņēmumu var atrast interneta sociālajos tīklos? Kāpēc – jā vai nē?

Rigvir un tā meitas uzņēmumiem ir savas interneta mājas lapas, Facebook konti un ne tikai. Protams, tiek izmantoti arī sociālie tīkli saziņai ar sabiedrību un virtuālo pasauli. Tas ir arī labs mārketinga instruments, bet, protams, tas jādara, ievērojot visādas prasības, kuras pret farmācijas tirgus dalībniekiem ir diezgan stingras, ja runājam par medikamentiem. Personīgi sociālos tīklus izmantoju maz, jo gluži vienkārši tam nav laika.

Atklājiet savu labāko un sliktāko īpašību?

Grūti pateikt, kas ir labās/sliktās īpašības, kas vienam labs, otram slikts. Vairāk skatos pēc rezultāta, ko sasniedzu un, ja tas nenotiek, tad mainu pieeju un pieļauju, ka šādos brīžos arī mainās tās īpašības un parasti uz labo pusi, jo vienmēr vēlos darīt labus darbus.

Ko Jūs noteikti tuvāko piecu gadu laikā gribētu sasniegt/izdarīt?

Tuvāko piecu gadu laikā mērķis ir paplašināt un nostiprināt Rigvir starptautiskos tirgos, iegūt nopietnu autoritāti un cienījamu uz nopietniem panākumiem balstītu atpazīstamību. Runājot par sevi personīgi, skaidrs, ka visi mērķi ir saistīti ar ģimeni.

Kas jāņem vērā cilvēkam, kurš vēlas strādāt Jūsu pārstāvētajā uzņēmumā? 

Cilvēkiem, kas vēlas strādāt Rigvir holdinga uzņēmumos, jābūt zinošiem savās jomās, uzņēmīgiem, patstāvīgiem, ar labām valodas zināšanām, godīgiem un lojāliem pret darbu, ko dara.

Pastāstiet par savu ceļu uz pašreizējo amatu un to, kāds bija Jūsu pirmais darbs?

Mans ceļš uz Rigvir vadītāja amatu ir ļoti vienkāršs. Šis ir pirmais amats, ko ieņēmu Rigvir, kur biju pirmais uzņēmuma darbinieks. Tīri juridiski, iepriekš uzņēmums ar kuru sākās Rigvir ēra, saucās citādāk.

Kā un kad radies Jūsu pārstāvētā uzņēmuma nosaukums un logo?

Rigvir vārds ir cēlies no vārdu «Rīga» un «vīruss» salikuma. To pirms vairākiem gadu desmitiem izdomāja Aina Muceniece ar kolēģiem.

Vai ir kas tāds, ko Jūs nepiedodat darbā vai dzīvē kopumā?

Dzīvē un darbā nedomāju tādās kategorijās, lai kādam kaut ko nepiedotu. Dzīve ir dzīve, visādi gadās, katram ir kāds savs ceļš uz kura varbūt jāpalīdz uzkāpt; cits var pakrist, citam jāpalīdz piecelties un tamlīdzīgi. Protams, ir lietas, kas netiek piedotas, bet tas, lai paliek pie manis.

Atklājiet kādu faktu, kuru mūsu lasītāji, iespējams, vēl nezina par Jūsu pārstāvēto uzņēmumu.

Ir daudz faktu, ko cilvēki nezina par mūsu uzņēmumu, un tas standartā ir komercnoslēpums, t.sk. mūsu pieeja lietām, taktika, stratēģija, kas nav nekur rakstīta un nebūs rakstīta. Viena lieta gan ir tā, ko daudzi varbūt nav ievērojuši, bet kas raksturo mūsu uzņēmumu – mūsu pārliecību nevar nopirkt ne par kādu naudu!

Vai jums ir kāda īpaša metode, kas palīdz saņemties sarežģītās situācijās? Kāda tā ir?

Sarežģītas situācijas ir mana dzīves sastāvdaļa, es ar sarežģītām domām eju gulēt, ceļos, uzlādējos ar tādām pašām domām un eju tālāk. Nav nekādu īpašu zāļu, kā tikt galā ar visu sarežģīto. Vienīgās zāles ir darbs un jo vairāk strādā, jo vairāk sarežģītais kļūst par vienkāršo.

Kas Jūs pēdējā laikā ir patiesi pārsteidzis – patīkami vai nepatīkami?

Mani grūti pārsteigt. Bet parasti ir patīkami pārsteigumi par kādiem labiem darbiem, ko paveikuši cilvēki, no kuriem tas nav gaidīts. Te vietā būtu aizdomāties visiem drūmajiem un turīgajiem, ka laba daudz nevajag :-)

Ja Jums gribētu noorganizēt ideālas pusdienas, kādas tās būtu?

Ideālās pusdienas būtu ar kādu no mūsu dižgariem, kas jau ir sensirmā vecumā. Paspēt vēl klātienē uzsūkt to labo, ko šie cilvēki iemieso un censties to garīgā līmenī nodot tālāk vai iemiesot sevī pašā.

Kura grāmata/filma/personība ir uz Jums atstājusi vislielāko ietekmi – profesionāli un personīgi?

Diemžēl nav daudz tādu dinozauru palikuši - Ivars Kalviņš, Raimonds Pauls, Laimonis Purs... Par nožēlu Dieviņš vairs daudz neražo cilvēkus ar tādām vērtībām un gara bagātību. Tas ir tas, ko varam censties katrs savā ģimenē izaudzināt, par piemēru ņemot jau pieminētos dižgarus, kamēr viņi vēl ir.

Pēdējā filma, ko skatījos, saucās DOM - krievu valodā lieliski notulkota. Iesaku visiem to noskatīties, klusumā, tumšā telpā.

Kas Jūs iedvesmo un motivē?

Mani iedvesmo stāsti par drosmīgiem un līdz kapa malai godīgiem cilvēkiem; savukārt motivē pienākuma apziņa.

Kā, Jūsuprāt, vislabāk iztērēt loterijā laimētus 10 tūkstošus eiro?

Laimētus 10 tūkstošus eiro ieguldītu savā ģimenē. Bet, tā kā uz laimi nepaļaujos, vairāk uz darbu, tad tas ir tikai hipotētiski.

Kam Jūs savā darba ikdienā pievēršat vislielāko uzmanību? Vai Jums ir savi īpašie rituāli darba dienu uzsākot, tās laikā vai to noslēdzot?

Darbu uzsākot un darot, nedomāju par rituāliem, cenšos to darīt rūpīgi, profesionāli un godīgi.

Lūdzu, iesakiet kādu kultūras pasākumu, kuru būtu vērts apmeklēt.

Runājot par kultūras pasākumiem, visiem iesaku apmeklēt jebkuru kultūras pasākumu, kur var pabūt kopā visa ģimene: vectēvs, vecāmāte, māte, tēvs, bērni, mazbērni. Tāpat lieliski ir vienkārši pavadīt svētdienas vakaru mājās.

Jūsu novēlējums db.lv lasītājiem.

Db.lv lasītājiem novēlu uzņēmību un izturību!

 

Informācija par rubriku: Jautājumi visiem šīs rubrikas dalībniekiem ir vienādi. Atbildes dalībnieki sniedz rakstiski.

Tevi varētu interesēt

Pat lielākajiem Peugeot nīdējiem būs jāatzīst, ka jaunais Peugeot 3008 no ārpuses...

Portāls db.lv šajā reizē viesojas Jelgavā, Latvijas ekoloģisko sadzīves tīrīšanas līdzekļu...

Otro gadu pēc kārtas Latvijas miljonāru Top 100 iekļuvušo uzņēmēju kopējā biznesa...

Tirdzniecības centri, ja tie tiek profesionāli pārvaldīti, tiem ir nodrošināts optimāls...

2017. gada valsts budžets un tā pavadošo grozījumu šleife dzīvi uzņēmējiem saldāku...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Latvijas iedzīvotāji datorspēlēm gada pirmajos desmit mēnešos atvēlējuši 22 miljonus...

Izmaksas vairāk nekā 700 miljonu eiro apmērā un sešu gadu kavēšanās -...

Vācijas aviokompānijas Lufthansa AG grupas uzņēmuma LSG Group ēdināšanas nodaļas darbinieki...

Ukraiņu pensionārs Volodimirs Čaika atradis veidu, kā padarīt dzīvi krāsaināku. Viņš...

Šveices iedzīvotāji šogad Ziemassvētku dāvanu iegādei tērēs lielākas summas,...

Daudzās nozarēs tetovējumi netraucē darbā, tomēr joprojām ir nozares, kur lietišķais stils...

Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no...

Divu vēsturisko ēku fasādes Rīgā tumšajās vakara stundās ieguvušas apgaismojumu...

Ceturkšņa laikā par 8% palielinājies to uzņēmēju skaits (kopumā 53%), kuriem ir...

Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Rietumu...