FOTO: Maiznīcas Liepkalni īpašnieks domā par Sēnītes reanimēšanu

2017. gada 28. jūlijs plkst. 16:23
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Maiznīcas Liepkalni īpašnieku Dagni Čākuru neliek mierā ideja par Latvijas padomju laika pērles – restorāna kompleksa Sēnīte augšāmcelšanu, D. Čākurs atzina biznesa portālam db.lv.

Interesi par kompeksu radījusi nekustamo īpašumu kompānija, kura piedāvājusi to iegādāties. Liepkalnu saimnieks pāris reizes kompleksu apskatījis klātienē, piesaistījis arī būvekspertu, lai saprastu kāds ir kompleksā ietlipstošo ēku stāvoklis. Secināts, ka vienai no būvei ir caurs jumts un tā nomaiņa arī būtu pirmais veicamais darbs, lai ēku saglabātu. «Tā kā tie nav tukši salmi, es esmu papētījis situāciju un gatavs iesaistīties, lai kaut ko darītu lietas labā,» viņš atzīmē.

Komplekss sastāv no trīs zemes gabaliem. Tā kā Sēnītes reanimēšana vēl ir tikai idejas līmenī, nav skaidrība par konkrētu īpašumu iegādi. Pēc D. Čākura teiktā kopējās investīcijas – iegādes un atjaunošanas, lēšamas aptuveni 2 miljonu eiro apmērā. «Pārdošanas summa nav tāda, kā 2007.-2008. gadā, tā ir paceļama,» viņš saka. Sludinājumu portāla ss.lv arhīvā atrodamais sludinājums, kas ievietots šī gada februārī, liecina, ka tiek pārdots investīciju objekts Inčukalna novadā - bijušā restorāna Sēnīte komplekss. Īpašumu, kas sastāv no ēkas, ar kopējo lietderīgo platību 3310,8 m2 un zemesgabala 1,582 ha platībā, tirgo par 580 tūkstošiem eiro. Norādīts, ka kompleksā ietilpst vēl divi zemes gabali - 1,38 un 0,252 ha platībā.

Sākotnēji D. Čākurs apsvēris iespēju pats iegādāties Sēnīti, bet radusies ideja atjaunot ko līdzīgu savulaik izplatītajai patērētāju sabiedrības uzņēmējdarbības formai. Viņa galvā virmojot ideja par publiskās akciju sabiedrības dibināšanu, kur ikvienam ir iespēja ņemt dalību Sēnītes spozmes atjaunošanā iegādājoties akciju, kas varētu maksāt 100 eiro.

«Tas ir mans redzējums, pagaidām nekā vairāk arī nav, bet nekas nav pārspīlēts vai melots,» viņš saka.

Pats līdz šim darbojies SIA un z/s uzņēmējdarbības formās, tāpēc esot vēl jāsaprot kā īsti tas varētu darboties, un - lai sistēma nebūtu grūti vadāma. D. Čākurs teic, ka nav uzrunājis citus uzņēmējus, jo vēlas A/S veidot tieši ar tautas līdzdalību. Viņam arī neesot jābūt lielākajam īpašniekam. Protams, viņš būtu ieinteresēts, lai tur darbotos Liepkalnu firmas veikals, bet kafejnīcas vai restorāna koncepts vēl nav līdz galam skaidrs.

«Man šī ideja radās spontāni. Pats domāju, ka tā ir laba ideja, bet gribu noskaidrot citu cilvēku domas,». Lai iegūtu priekšstatu par sabiedrības domām attiecībā uz D. Čākura ideju, maiznīcas Liepkalni sociālā tīkla facebook lapā ir ievietota aptauja - «Vai tu būtu ieinteresēts iesaistīties Latvijas padomju laika pērles - restorāna kompleksa Sēnīte augšāmcelšanā?» Izklāstīta ideja par akciju sabiedrības modeli un aicinājums paust savu nostāju novērtējot ierakstu. Spiežot LIKE, aptaujas dalībnieks pauž atbalstu idejai par Sēnītes atdzimšanu, savukārt ar LOVE viņš pauž gatavību pats iesaistīties iegādājoties vismaz vienu akciju 100 eiro vērtībā.

Aptauja Liepkalnu facebook lapā ievietota piektdienas rītā, un ar ierakstu dalījušies vairāk nekā 250 lietotāju. Savukārt Sēnītes atdzimšanas ideju atbalsta vairāk nekā 400 lietotāju, un gatavi iesaitīties projektā ir vairāk nekā 100.

Pašlaik Liepkalnu maizes ceptuves un veikali darbojas Latvijā – Rūjienā, Valmierā, Pierīgā un Liepsalās, kā arī Igaunijas pilsētā Pērnavā.

Fotogalerijā var gūt priekšstatu par kompleksa stāvokli!

TEV VARĒTU INTERESĒT ARĪ:
Restorāns Sēnīte iekļauts aizsargājamo valsts kultūras pieminekļu sarakstā
Restarts: Kas neriskē, tas necep maizi

Attiecībā uz sabiedrības iesaistīšanu un līdzdalību jāpiemin, ka kosmētikas ražotājs AS Madara Cosmetics, kurš šī gada otrajā pusē plāno iziet biržā, arī savu publisko piedāvājumu plāno orientēt uz esošajiem Baltijas klientiem - privātpersonām un citiem privātajiem investoriem. «Ar šo publisko piedāvājumu mēs dotu iespēju vietējiem iedzīvotājiem kļūt par investoriem, akcionāriem un Latvijas uzņēmuma daļu,» atzīmē AS Madara Cosmetics valdes loceklis Uldis Iltners.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām